+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 84
  1. #61
    Niedzielny kierowca Awatar Olaola1
    Imię
    Ola
    Model
    Dodge Durango 4x4
    Silnik
    5.7 Hemi Magnum
    Od
    12 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Dzięki, może komuś się przydadzą nasze spostrzeżenia zanim rozbierze autko na części z powodu niskiej temperatury

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez Olaola1 Zobacz posta

    Proponuję aby jakiś władny zmienił tytuł tematu na temperaturę silnika gdyż rozmowa poszła w innym kierunku a po dokładniejszej analizie wzrost spalania przy niższej temperaturze jest spotykanym objawem.
    W jaki sposób mierzyłaś temperaturę ? Czym podpięłaś się pod OBD ?

  4. #63
    Niedzielny kierowca Awatar Olaola1
    Imię
    Ola
    Model
    Dodge Durango 4x4
    Silnik
    5.7 Hemi Magnum
    Od
    12 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Pod złącze podpięte miałam OBD2 (po małej przeróbce) skomunikowane za pomocą bluetootha z aplikacją na telefonie.

    Tak więc na bieżąco porównywałam temperaturę. Wygląda to podobnie jak jazda z testem zegarów jaki robiłam za wskazówką MarkaPrint tyle że tutaj nie musiałam tłuc się w trybie awaryjnym bez turbiny. Mogłam na spokojnie kontrolować stan przy realnej pracy silnika.



    Ostatnio edytowane przez Olaola1 ; 14-12-2012 o 22:25

  5. #64
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    Wiec termostat jest schowany pod kolektorem i wyjęcie go bez odkręcenia kolektora wydaje mi się trudne lub niemożliwe.
    Wymieniałem osobiście u siebie (EGR podciśnieniowy przy kolektorze, nie z boku) można powiedzieć 2 razy - odpiąłem tylko rurę metalową do EGR, wymieniłem termostat,spiąłem rurę do EGR i ... okazało się, że niestety wkładając termostat podwinęła się trochę uszczelka więc już bez kombinowania z rurą dałem radę poprawić termostat wciskając tam rękę.

  6. #65
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez Olaola1 Zobacz posta
    Pod złącze podpięte miałam OBD2 (po małej przeróbce) skomunikowane za pomocą bluetootha z aplikacją na telefonie.

    Tak więc na bieżąco porównywałam temperaturę. Wygląda to podobnie jak jazda z testem zegarów jaki robiłam za wskazówką MarkaPrint tyle że tutaj nie musiałam tłuc się w trybie awaryjnym bez turbiny. Mogłam na spokojnie kontrolować stan przy realnej pracy silnika.
    OBD2 to nazwa złącza Mnie chodzi co miałaś tam podłączone. Jakieś szczegóły ? Też bym się chętnie pobawił.

  7. #66
    Niedzielny kierowca Awatar Olaola1
    Imię
    Ola
    Model
    Dodge Durango 4x4
    Silnik
    5.7 Hemi Magnum
    Od
    12 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Zapytaj Maciejki ... on się podłącza psychicznie i fizycznie

  8. #67
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Olaola1 Zobacz posta
    Poniżej jak wyglądał rozkład temperatury na zegarach. Jak widać 75 stopni wcale nie znajduje się na drugiej kresce jak można by było przypuszczać a 86 wcale nie prawie pionowo.
    Charakterystyka zestawu czujnik/ wskaźnik jest taka aby miał dużą czułość w okolicach temperatur rozgrzanego silnika, i wskazówka powinna w sprawnym układzie chłodzenia raczej stać w okolicach pionu.
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  9. #68
    Niedzielny kierowca Awatar Patriarcha
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Jan 2012
    Mieszka w
    Zabrze
    Wpisów
    6
    Przeczytałem wszystko od początku i generalnie dziękuję za upewnienie mojej osoby. Gdy jadę krótkie odcinki to z nawiewów leci ciepłe powietrze po 2-3km ale wskazówka leży, jednak po wskoczeniu na trasę 120km/h i w wskazówka w pionie. Myślałem że coś nie tak, ale też dotarłem na forum do tych samych wniosków co ola, czyli że temp jest pobierana z bloku a nie z cieczy, doczytałem także o tym że w mk3 układ chłodzenia jest bardzo sprawny co też się przekłada na tę temp. Czyli nie ma co też panikować, ino macać rury, jakkolwiek to brzmi.
    Ostatnio edytowane przez Patriarcha ; 18-12-2012 o 10:21
    Portfolio Grupy Śląskiej MKP's 2014 Calendar in - done.
    No matter how many people may be watching, you do the right thing.


  10. #69
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez AKuba Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Olaola1 Zobacz posta
    Poniżej jak wyglądał rozkład temperatury na zegarach. Jak widać 75 stopni wcale nie znajduje się na drugiej kresce jak można by było przypuszczać a 86 wcale nie prawie pionowo.
    Charakterystyka zestawu czujnik/ wskaźnik jest taka aby miał dużą czułość w okolicach temperatur rozgrzanego silnika, i wskazówka powinna w sprawnym układzie chłodzenia raczej stać w okolicach pionu.
    Teorie to ja tez dobrze znam

  11. #70
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    Jestem świeżo po wymianie termostatu małego.
    Efekt jest taki ze po 5-6 km po mieście przy delikatnej jeździe i temperaturze na zewnątrz około -3 silnik osiągnął temp 75-80 stopni (wskazówka prawie w pionie).
    Później temperatura wahała się tak miedzy 78-82 stopnie, więc chyba prawidłowo.
    U mnie tak jest w TDDi. Wskazówka nigdy, nawet w lecie, nie dochodzi do pionu. Zawsze zatrzymuje się przed pionową kreską, tak jak na Twoim zdjęciu.
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  12. #71
    Mistrz pobocza
    Opis
    MkII i MkIII
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Brzesko-Bruxela
    No to ja się wypowiem. Przyjechałem na święta trasa 1400km i jadąc zrobiłem test zegarów,temperatura na zewnątrz -3.
    Przy prędkości 160km/h na 6 biegu mondek doszedł do 68-72 stopni, zdjęcie nogi z gazu i zwolnienie do 120 km/h temperatura spadała od razu o 10 stopni.
    Wskazówka prawie się nie podnosiła. Jutro jadę do mechanika i stawiam na termostat/y.
    Śliwkowe MkII kombi 1.8 TD Ghia w pakiecie ST.
    Magnum grey MkIII kombi 2.0 TDCI Ghia 130km
    Black MkV kombi 2.0 TDCI econetic 150km
    Alan 48+ multi, Lemm AT-1200,PRESIDENT ML-145.
    New Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180km

  13. #72
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 tdci
    Od
    04 Apr 2012
    Mieszka w
    Odda

    i to nic nieda, albo niewiele

    Witam,sledze temat tu na forum i ludzie cejcosci pisza,to termostat to czujnik, to niedogrzany,a to ford a to dizel.Moje autko to mondek mk3 2002 rok 115kucy zrobione przez HEKO na 143KM,tdci z podgrzewaczem cieczy,przebieg 172t orginal.Objaw wskazuwka stoi za 11:57 co mnie wkuzalo bo w skodzie oktavi stoi 90oC i niedrgnie.Wiec kupilem 2x termostat ford orginal maly duzy +plyn g12 rozowy bo taki byl wczesniej,pol godziny roboty termostaty zalozone,plyn zalany system odpowietrzony i w droge trasa polska norwegia i lokalnie,efekt gorszy niz wczesniej,wody nieubywa.Teraz stio w tym samym miejscu tyle ze jesli jade pod gore to stoi jak trzeba,a jesli z gory lub delikatnie nasiskajac na pedal gazu tzw ekodriving to idzie w dol i sie przemieszcza w pewnych granicach zaleznych od rodzaju jazdy,wiec to nie termostat!!! szukajcie dalej powodzenia

  14. #73
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez pingvinlive Zobacz posta
    Witam,sledze temat tu na forum i ludzie cejcosci pisza,to termostat to czujnik, to niedogrzany,a to ford a to dizel.Moje autko to mondek mk3 2002 rok 115kucy zrobione przez HEKO na 143KM,tdci z podgrzewaczem cieczy,przebieg 172t orginal.Objaw wskazuwka stoi za 11:57 co mnie wkuzalo bo w skodzie oktavi stoi 90oC i niedrgnie.
    Ale kto i gdzie powiedział, że ma stać na 12 godzinie ?? Co ma Octavia do tego. We wszystkich TDCI i TDDI wskazówka jest przed godzina 12-ta i jest to prawidłowe. Nie ma co szukać dziury w całym

  15. #74
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 tdci
    Od
    04 Apr 2012
    Mieszka w
    Odda
    czytaj calosc a nie pierwsze linijki,stwierdzam tylko ze ludzie na sile szukaja jak rozwiazac sprawe temperatury ktora idzie leniwo do gory a i czasami podczas jazdy w dol i wymieniaja termostaty ale niezawsze to pomaga czyli prawie 12 jest ok ale wedrowanie temperatury gora dol jest cos nie tak,pracuje jako mechanik i obserwuje samochody 99.9% samochodow czyma temperature w tej samej pozycji,u mnie w mondku nietrzyma tylko lazi miedzy mininum a 12,a szef ma mondka 2006 i tam stoi jak trza

  16. #75
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez pingvinlive Zobacz posta
    czytaj calosc a nie pierwsze linijki,stwierdzam tylko ze ludzie na sile szukaja jak rozwiazac sprawe temperatury ktora idzie leniwo do gory a i czasami podczas jazdy w dol i wymieniaja termostaty ale niezawsze to pomaga czyli prawie 12 jest ok ale wedrowanie temperatury gora dol jest cos nie tak,pracuje jako mechanik i obserwuje samochody 99.9% samochodow czyma temperature w tej samej pozycji,u mnie w mondku nietrzyma tylko lazi miedzy mininum a 12,a szef ma mondka 2006 i tam stoi jak trza
    Tak ale poczytaj ile osób piszę o falującej temperaturze tu na forum. Nie sądzę aby wszyscy posiadacze Mondeo w dieslu mieli awarie układu chłodzenia. Myślę, że delikatne wahania będą zawsze. W innych autach jest to samo tylko wyskalowanie czujnika lub samo jego położenie jest inne i tym samym efekt nie jest tak widoczny. Ja sam mam sprawny cały układ a drobne wahania temp. zauważam.

  17. #76
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Bo jakby było np. jak w nowej Fabii (jeżdżę służbowo) gdzie nie ma wskaźnika tylko kontrolka temperatury: niebieska jak za niska i czerwona jak za wysoka to by się nikt nie czepiał.

    Czujnik jest w bloku, a nie w płynie i zimą jak się turlamy bez gazowania to blok się wychładza (a płyn już mniej) i stąd brak stałości.
    Można rozmawiać o zakresie tych zmian, ale chyba zawsze jakieś muszą być...

  18. #77
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 tdci
    Od
    04 Apr 2012
    Mieszka w
    Odda
    no dobra wachania DROBNE to rozumiem ale wedrowanie wskazuwki gora dol jest nienormalne,kazdy z nas posiada mondka uzywanego wiec niewiele o nim wiemy ale cofnijmy sie do czasow np 2002 kiedy to moj mondek opuszczal fabryke jakis niemiec go kupil i jezdzil sobie autobahnem do pracy i jest pytanie czy to bylo od poczatku czy w czasie kilku lat sie popsulo,bo narazie wychodzi nato ze im momdeusz starszy to lepiej chlodzi,potem ludziska kupuja autko od helmuta z przebiegiem 123tkm i temperatura lazi sobie od 85oC w dol,i Kowalski wlazi na forum po czym stwierdza cza kupic maly termostat a potem duzy termostat i na koncu... znow to samo,moze jest ktos kto wyjechal z salonu mondkiem i jezdzi do dzis to bedzie wiedzial co ijak to moze napisza,ja mysle ze przyczyna gdzies lezy tylko niewiem gdzie moze czujnik temperatury przeklamuje?

    ---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 11:05 ----------

    no tak byloby najlepiej ,ale kiedy jezdze np skoda zony to wskazowka idzie od 0 do 90oC i tam stoi a wachanie temp jest tak niewielkie ze trzeba jechac z twarz w liczniku zeby zobaczyc co i jak,a w mondzie moze nagram filmik wachanie jest ok.1cm a raz jadac z duzej gry bardzo spokojnie prawie lezala na min

  19. #78
    Mistrz pobocza
    Opis
    MkII i MkIII
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Brzesko-Bruxela
    No i jestem świeżo po wymianie termostatów, oba oryginalne, efekt po 4-ech kilometrach temperatura 85 st.C i wskazówka w pion temp. zewnętrzna 0 st.C. Stary mały termostat przepuszczał, a duży po wrzuceniu do gorącej wody co ciekawe nie otworzył się. Skoki temperatury są ale ok 3-5 st.C a nie jak było wcześniej 10-15 st.C. I jeszcze dla potomnych nie trzeba wykręcać kolektora żeby wymienić mały termostat.Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku !
    Śliwkowe MkII kombi 1.8 TD Ghia w pakiecie ST.
    Magnum grey MkIII kombi 2.0 TDCI Ghia 130km
    Black MkV kombi 2.0 TDCI econetic 150km
    Alan 48+ multi, Lemm AT-1200,PRESIDENT ML-145.
    New Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180km

  20. #79
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój
    Cytat Zamieszczone przez sebcio Zobacz posta
    I jeszcze dla potomnych nie trzeba wykręcać kolektora żeby wymienić mały termostat
    ...a najsprawniejsi wymieniają go przez rurę wydechową! Grunt to sprawne paluszki...

  21. #80
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia
    W TDCI może i nie trzeba kolektora odkręcać ale w TDDI nie wyobrażam sobie inaczej... no chyba, że ktoś odkręci rurki zasilające wtryski...

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Spore spalanie i niska temperatura silnika .
    By Konfucjusz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 12:44
  2. [Duratec] mk3 2.0 PB+LPG Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek
    By duzeM in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 16:19
  3. [MkIII] Wzrost spalania
    By danielWr in forum LPG
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 18:12
  4. [MkIII] Niska temperatura silnika zimą
    By bonat in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-12-2007, 20:11
  5. [MkI] Wzrost spalania na LPG
    By mondeo-raid in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów