+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan

    Rozładowany akumulator w 2h!!! TD

    Witam,

    spotkało mnie coś dziwnego a mianowicie, w środę jeździłem autem, odstawiłem je, wczoraj chce otworzyć auto z pilota, centralny nie reaguje. Otwieram kluczem też zero reakcji centralnego, myśle sobie padł centralny chce odpalić a tu cisza....Akumulator rozładowany do zera. Naładowałem go na full, rano włozyłem, pojechałem na działkę, auto postało 2godziny i po tych 2 godzinach już zakręcić nie chciało. Więc to oznacza że mam pobór prądu pewnie rzędu 20 A cały czas......

    Co może mi tyle prądu żreć i dlaczego i co i jak? Ma ktoś jakieś pomysły? Na razie jeszcze zepsutego akumulatora nie biorę pod uwagę.

    pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho Zobacz posta
    Więc to oznacza że mam pobór prądu pewnie rzędu 20 A cały czas......
    Albo że akumulator padł, albo nie ma ładowania.
    Trza wziąć miernik i zacząć od pomiaru upływu prądu i ładowania, Zresztą można łatwo sprawdzić czy faktycznie coś ciągnie 20A, wystarczy odpiąć klemę i kilka razy przytknąć do słupka aku, jak jest faktycznie taki duży upływ to będzie nieźle iskrzyło.

    A ewentualnie aby znaleźć co tyle prądu żre, wystarczy wyciągać po kolei bezpieczniki, jak przy którymś spadnie upływ no to wystarczy "rozszyfrować" co dany bezpiecznik zabezpiecza.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-11-2012 o 13:49
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Jeżeli aku rozładował sie do zera to raczej już go nie uratujesz,możesz jeszcze spróbować naładować go prostownikiem z funkcją odsiarczania, ale trwa to dosyć długo

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Nic mi chyba nie żre, podejrzewałem że się zgrzał przekaźnik od świec, ale to nie to, jak podłączałem i później odłączałem aku nie było iskrzenia więc nie było za dużego poboru. Ładowałem aku bezpośrednio po tym wybryku (2h) i wskazówka skakała z 5A na 0A i tak co chwila....Ale po 2 h takiego ładowania odpalił xD odkręciłem korki a tam cele odkryte. Dolałem wody do poziomu znamionowego, trochę poniżej minimum i ładuje sie normalnie ale trwa to nieskończenie długo (cały czas prąd rzędu 2,5-3 A) więc akumulator 74 Ah cały dzień bym musiał ładować. Po dolaniu wody sprawdzałem aoerometrem poziom gęstości - poniżej 1,15, po 6 h ładowania tym prądem około 3A nadal poniżej 1,15. Więc chyba koniec....

    ---------- Post added 11-11-2012 at 00:00 ---------- Previous post was 10-11-2012 at 23:59 ----------

    Prostownik mam porządny ale nietety takowej funkcji nie mam.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Wygląda na koniec akumulatora.Ile czasu go masz?Bo te nowe teraz szału nie robią, to juz nie motocraft co wytrzymuje po 10 lat

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar marco2603
    Imię
    Marek
    Model
    Passat B5 FL
    Silnik
    1.8 T + LPG
    Opis
    Passat B5 FL, 1,8 T zagazowany TipTronic
    Od
    20 Nov 2010
    Mieszka w
    Czaplinek tablice ZCH
    Cytat Zamieszczone przez kojot310 Zobacz posta
    Ile czasu go masz?Bo te nowe teraz szału nie robią
    Ja zainwestowałem w Centre futurę w listopadzie 2010 i właśnie zdechła
    509 930 194 Jakaś opcja na spota? Dzwonić, pisać, wysłać gołębia, cokolwiek...

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Moll, taki dobry był... 5,5 roku ma. Haha i powiem Wam, przed chwila go wsadziłem do auta po nocy ładowania, na aerometrze nadal poniżej tej wartości 1,15 a odpalił bez problemu więc teraz tylko właśnie problemem jest pobór prądu (bo skoro odpala to jeszcze nie wymieniam bo i tak nie mam na zbyciu 3 stów) - zwarłem kleme + do bieguna, podłączyłem miernik, rozwarłem klemy (zrobiłem tak żeby mi miernika nie spaliło jak centralny zadziała-zakres do 10A) i moim oczom ukazał sie wynik 4,16 A, po pół minuty spadło do 4,04 A i dalej mi się nie chciało czekać. Coś żre prąd.....pytanie co. Wątpie żeby radio tyle brało

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    No to musisz wyskubywac bezpieczniki po kolei i patrzeć po którym pobór spadnie.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    A próbowałeś naładować aku i bez podłączania sprawdzić po kilku godzinach czy trzyma napięcie. Szczerze mówiąc wygląda mi to na zwarcie w celach. Żeby wyładować 70-cio amperowy aku w dwie godziny to pobór musiałbyś mieć rzędu 30-35A. Pryz takim natężeniu coś powinno się spalić, albo bezpiecznik, albo odbiornik.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    No pojemności znamionowej to on na pewno nie ma hehe tak się zachowywał jak miał za mało cieczy w sobie, teraz jak go zalałem na full to chyba tak się nie rozładowuje i np wskazówka na prostowniku już nie lata z 0 na 5 amper.. Napięcie to on trzyma nawet jak rozładowany jest a nie mam przyrządu do sprawdzania go pod obciążeniem.

    Jak na razie nie ma czasu na to żeby sprawdzić czy się rozładuje sam z siebie bo auto jeździc musi. I tez na razie czasu nie ma żeby wyjmować te bezpieczniki

    Jak się zabiorę za to to oczywiście dam znać który to bezpiecznik. Wkurzę się jak sie za to zabiorę to pobór będzie 20 mA

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Możesz spróbować naładowac zasiarczony aku z podłaczoną do niego równolegle żarówką np od wstecznego, jeżeli płyty nie sa pokruszone to jest możliwość odzyskania sporej częsci pojemności.
    Ostatnio edytowane przez kuba 82 ; 11-11-2012 o 15:08

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Ee?? Ładuje aku i podłaczam równolegle żarówkę 21 W? Jaki to sens? Prąd na na ta żarówkę będzie pochodził z prostownika przecież to jakie to ma znaczenie dla akumulatora?

    ---------- Post added at 15:18 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

    teraz auto stało 6 h z odłączonym aku i po podłączeniu odpalił bez problemu. Więc chyba nalanie wody destylowanej i długie ładowanie małym prądem mu pomogło.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Ogólnie rzecz biorąc dobry prostownik rozładowane aku 75 amperowe powinien ładować minimum 7,5 godziny.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Ja mam dobry prostownik z regulacją prądu, z amperomierzem a nie taki automatyczny. Ale przy takim stanie aku no to mimo że dam na zakres 7 A to on tych 7 A łykać nie chce.

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Jak masz z regulacją elektroniczną to on sobie sam ustawi prąd 10%-owy. Skoro wchodzi tylko na 5A to może to świadczyć o wykruszeniu płyt akumulatora i pojemności 50Ah. A żarówkę to się podłącza do całkowicie naładowanego akumulatora i mierzy czas rozładowania akumulatora. Można w ten sposób policzyć pojemność aku.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Mam regulację pokrętłem prądu ładowania wiesz, jeszcze nigdy nie miałem tak żeby szło na tyle ile jest znamionowe - czym akumulator bardziej naładowany tym pobiera mniej prądu, w końcu na koniec ładowania to wskazówka prawie do 0 schodzi

    Ale to nieważne w sumie przecież

    Ale z tymi płytami to bardzo możliwe jest, że się posypały, bo widziałem małe czarne drobinki w elektrolicie.

    Muszę sprawdzić te bezpieczniki a dziś pogoda niezbyt na to bo jaki bym aku nie miał i tak coś mi żre prąd.

    Pojemności nie będe mierzyć.

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Tak jak myslałem 5.5 roku to juz jego czas sie konczy ,chyba bedziesz musiał zainwestowac w cos nowego.

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho Zobacz posta
    W? Jaki to sens
    ano taki ,ze w momencie max amplitudy napiecia aku jest ładowany , a gdy napięcie jest minimalne to żarówka rozładowuje aku, taki cykl trwa 100 razy na sekunde .Jest to najprostszy sposób odsiarczania aku.

    tak wyglada wykres prądu po wyprostowaniu przez prostownik, te przerwy na wykresie to nic innego jak momenty w których prostownik nie ładuje , a żarówka pobiera prąd z aku.Nowe prostowniki z funkcją odsiarczania działają w ten sam sposób, podają impuls(ułamki sekundy) i po nim pobierają prąd z aku, i tak w kółko
    Ostatnio edytowane przez kuba 82 ; 11-11-2012 o 20:25

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar DziQ
    Imię
    Mateusz
    Model
    Lancia Zeta
    Silnik
    2.0 16V 136KM
    Opis
    Zeta 2.0 16V +LPG, Lanos żony 1.6 16V +LPG
    Od
    11 Jun 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    ryszinho:
    Jeśli zmierzyłeś równolegle prąd który upływa i miał ok 4A to nawet jak kupisz nowy aku to padnie Ci po nocy i nie odpali auto (10h*4A= 40Ah bye bye), prąd jaki jest dopuszczalny wg mnie to prąd do 100mA (zależy od wyposażenia auta), mówisz radio, hmm 4 A no trochę dużo na radio, ale bywają modele co jak im nie zdejmiesz panelu to żrą, lub jeśli podłączysz radio tak że nie reaguje na kluczyk w stacyjce, w tedy czasem nawet zdjęcie panelu nie pomaga.
    Do tej całej sytuacji doszedł niski stan elektrolitu w celach, jego niski stan może świadczyć o za dużym napięciu ładowania. Mnie spotkała taka sytuacja w Felicii padł regulator i było ok 17,5 V, trochę się pogotował i musiałem dolać, mimo to potem trzymał dobrze. Niektóre modele akumulatorów można kilka razy (4-5) rozładować do zera i dalej działają wiadomo nie jak wcześniej ale mimo to trzymają pojemność.

    PS
    w sobotę wymieniałem altka bo mi padł :P wspieram w bólu napraw :P
    Były:
    - Polski Fiat 126p '94 FL
    - Ford Mondeo kombi 1.8 TD '99

    Jest:
    - Daewoo Lanos 98-'99, 1.6 16V + LPG STAG QBOX
    - Lancia Zeta '01-02, 2.0 16V + LPG STAG 4

    PS w Golfach się chodzi, nie jeździ...

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez kuba 82 Zobacz posta
    ano taki ,ze w momencie max amplitudy napiecia aku jest ładowany , a gdy napięcie jest minimalne to żarówka rozładowuje aku, taki cykl trwa 100 razy na sekunde .Jest to najprostszy sposób odsiarczania aku.
    A jak mam prostownik z mostkiem graetza to to już nie działa

    ---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

    Cytat Zamieszczone przez DziQ Zobacz posta
    ryszinho:
    Jeśli zmierzyłeś równolegle prąd który upływa i miał ok 4A to nawet jak kupisz nowy aku to padnie Ci po nocy i nie odpali auto (10h*4A= 40Ah bye bye), prąd jaki jest dopuszczalny wg mnie to prąd do 100mA (zależy od wyposażenia auta), mówisz radio, hmm 4 A no trochę dużo na radio, ale bywają modele co jak im nie zdejmiesz panelu to żrą, lub jeśli podłączysz radio tak że nie reaguje na kluczyk w stacyjce, w tedy czasem nawet zdjęcie panelu nie pomaga.
    Do tej całej sytuacji doszedł niski stan elektrolitu w celach, jego niski stan może świadczyć o za dużym napięciu ładowania. Mnie spotkała taka sytuacja w Felicii padł regulator i było ok 17,5 V, trochę się pogotował i musiałem dolać, mimo to potem trzymał dobrze. Niektóre modele akumulatorów można kilka razy (4-5) rozładować do zera i dalej działają wiadomo nie jak wcześniej ale mimo to trzymają pojemność.

    PS
    w sobotę wymieniałem altka bo mi padł :P wspieram w bólu napraw :P
    Ja tez miałem raz przygode z ładowaniem 16V i przejechałem tak z 30 km. Ale ogólnie to w tym mondeo u mnie się szybko wygotowuje elektrolit teraz byłem odłączyć na noc aku to pobór prądu był 2,3 A.

    We wtorek pewnie dopiero sie zajme wyjmowaniem bezpieczników.



    @ kuba 82 - szczerze to spróbuje ten sposób z ładowaniem aku ale to jak bede miec czas zeby kontorlowac to.

    I takie ładowanie to na niskim prądzie?? Tak z 1A?

    U mnie ten elektrolit chyba jest jakoś rozwarstwiony i sie wymieszać nie chce, skoro na wierzchu mam samą wodę a aku działa bdb.

    ---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

    Cytat Zamieszczone przez kojot310 Zobacz posta
    Tak jak myslałem 5.5 roku to juz jego czas sie konczy ,chyba bedziesz musiał zainwestowac w cos nowego.
    Tylko wkurza mnie to że znajomi mają po 7 lat akumulatory i to tanie i nie maja żadnych problemów....

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Rozładowany akumulator.
    By Postremus in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 11:15
  2. [MkI] Rozładowany akumulator
    By cromaclar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 13:22
  3. [MkI] Sonda a rozładowany akumulator
    By kazik22 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 20:26
  4. [MkII] Rozładowany akumulator ! Nic nie będzie ?
    By FroGer in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 19:14
  5. [MkII] rozładowany akumulator
    By emzi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów