+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 107
  1. #21
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2001 PB + LPG
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Wądroże WLK
    Jak zacząłem czytać i zobaczyłem u kogoś 0,3/1000km to myślałem że on się chwali Ale mniejsza z tym Przy dodawaniu gazu słychać brzęczenie ze stron tłumika [wydechu], tak jakby jakaś blacha, albo śrubka, była nie dokręcona. Może to coś pomoże,
    Ostatnio edytowane przez 2139622 ; 09-12-2012 o 14:32

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    A ja myślałem,że mój lubił olej

  4. #23
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2001 PB + LPG
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Wądroże WLK
    Dobra przez jakiś czas mnie nie będzie. Ale Wrócę do dyskusji bo tego tak nie zostawię

  5. #24
    Pogromca zakrętów Awatar dominiq
    Imię
    Dominik
    Model
    Fiat Croma II FL ASB
    Silnik
    2.4 MultiJet 200KM
    Opis
    oraz FSO 125p '88
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Cytat Zamieszczone przez 2139622 Zobacz posta
    Dobra przez jakiś czas mnie nie będzie. Ale Wrócę do dyskusji bo tego tak nie zostawię
    Może lepiej za dużo nie jeźdź tym samochodem

    Wysłane z mojego Galaxy Tab 2 za pomocą Tapatalk

  6. #25
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez dominiq Zobacz posta
    Może lepiej za dużo nie jeźdź tym samochodem
    Albo bańke 5literków bierz na dalsze trasy

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Cytat Zamieszczone przez 2139622 Zobacz posta
    dolałem 0,5 litra 10W40
    Cytat Zamieszczone przez 2139622 Zobacz posta
    Po przejechaniu 290 km zaświeciła mi się kontrolka ciśnienia oleju, awaryjne na pobocze i dolewka 0,5 litra
    Cytat Zamieszczone przez 2139622 Zobacz posta
    Przed wyjazdem w drogę powrotną zalałem na maxa 10W40
    Ile tu było dolane?
    Cytat Zamieszczone przez 2139622 Zobacz posta
    po ok 290 km znowu kontrolka
    Te wszystkie dolewki dały razem 6 litrów?
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  8. #27
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    To niemożliwe żeby litr brał na 100km.
    Taka ilość zabiłaby nawet 2T.

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

  9. #28
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2001 PB + LPG
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Wądroże WLK
    Przed wyjazdem kupiłem 1 litr, później znowu 1 i w końcu 5 litrów co daje razem 7, ale tak z litr został w tej 5-tce. I ponawiam pytanie czy próba olejowa wykaże na tyle dużo, aby określić z dużą pewnością gdzie leży błąd.
    Ostatnio edytowane przez 2139622 ; 09-12-2012 o 15:56

  10. #29
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez 2139622 Zobacz posta
    Przed wyjazdem kupiłem 1 litr, później znowu 1 i w końcu 5 litrów co daje razem 7, ale tak z litr został w tej 5-tce. I ponawiam pytanie czy próba olejowa wykaże na tyle dużo, aby określić z dużą pewnością gdzie leży błąd.
    First przy takim spalaniu oleju to z bagnetu olejowego było by tornado, a po odkręceniu korka głowę by urywało
    Second twój samochód byłby niczym aston 007 i mógł byś zostawiać za sobą lepszą zasłonę dymną (powinno się kurzyć aż miło)

    Sprawdź dodatkowo czy na pewno jest sucho wszędzie, gazuj silnik i pacz czy nigdzie olej nie leci. Zdejmij przepustnicę i zobacz czy nie jest w oleju i czy np. w kolektorze nie masz tego oleju.

    Sprawdź uszczelkę pokrywy zaworów, może być tak, że nią olej to leci ciurkiem, spadam na wygrzany silnik i znika (ja miałem tak, ale mi ubywało do 0,4 na 1000km)
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  11. #30
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2001 PB + LPG
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Wądroże WLK
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez 2139622 Zobacz posta
    Przed wyjazdem kupiłem 1 litr, później znowu 1 i w końcu 5 litrów co daje razem 7, ale tak z litr został w tej 5-tce. I ponawiam pytanie czy próba olejowa wykaże na tyle dużo, aby określić z dużą pewnością gdzie leży błąd.
    First przy takim spalaniu oleju to z bagnetu olejowego było by tornado, a po odkręceniu korka głowę by urywało
    Second twój samochód byłby niczym aston 007 i mógł byś zostawiać za sobą lepszą zasłonę dymną (powinno się kurzyć aż miło)

    Sprawdź dodatkowo czy na pewno jest sucho wszędzie, gazuj silnik i pacz czy nigdzie olej nie leci. Zdejmij przepustnicę i zobacz czy nie jest w oleju i czy np. w kolektorze nie masz tego oleju.

    Sprawdź uszczelkę pokrywy zaworów, może być tak, że nią olej to leci ciurkiem, spadam na wygrzany silnik i znika (ja miałem tak, ale mi ubywało do 0,4 na 1000km)
    No właśnie. Ale powiedz mi czy diagnostyka komputerowa wykazałaby jakiś czynnik, który potwierdzi czy to jest spalanie, czy kapanie gdzieś (chociaż nie wiem gdzie)

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez 2139622 Zobacz posta
    . Ale powiedz mi czy diagnostyka komputerowa wykazałaby jakiś czynnik, który potwierdzi czy to jest spalanie, czy kapanie gdzieś (chociaż nie wiem gdzie)
    żaden czujnik, ci nie pokaże spalania oleju
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  13. #32
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2001 PB + LPG
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Wądroże WLK
    Źle się wyraziłem, chodziło mi raczej o sondy lambda. Przecież one muszą coś zarejestrować. Nie wiem bogata mieszanka np.

  14. #33
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Takie pytanie mam: powiedz czy jak kupiłeś było oleju na bagnecie między min a max czy nie sprawdzałeś? Bo może się okazać że dolewasz do "pustego" i dziwisz się ze ubywa jak w ogóle nie wzrasta?
    Pytam bo takie żarcie jak każdy już pisze to jest nie możliwe bez skutków ubocznych (olej na silniku, olej na drodze pod autem, tumany kurzu za autem).

  15. #34
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2001 PB + LPG
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Wądroże WLK
    Jeśli ci chodzi w momencie kupowania to na pewno były olej, raz, że patrzyłem na bagnet, a dwa, kontrolka by się zapaliła. Jutro obejrzę silnik dokładnie, a może w tym tygodniu uda się podjechać na pomiar ciśnienia sprężania. Bo to jest faktycznie dziwne. 1. Albo jest gdzieś dziura i tryska olejem. 2. albo musi go przepalać. I teraz trzeba wybrać jedno albo drugie. Co do drugiego to ciężko jest mi w to uwierzyć, ani nie dymi, ani nie czuć jakiegoś spadku mocy.

  16. #35
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk III 1.8 + Brc
    Od
    30 Sep 2012
    Mieszka w
    Malbork
    Cytat Zamieszczone przez 2139622 Zobacz posta
    w momencie kupowania to na pewno były olej, raz, że patrzyłem na bagnet, a dwa, kontrolka by się zapaliła.
    Kontrolka nie jest stanu oleju w silniku tylko od ciśnienia więc nie musi oznaczać że jak się zapali to mało oleju w silniku

    Jeśli faktycznie nie kopci to nie ma bata, musi gdzieś wyciekać.
    Weź jeszcze wyciągnij bagnet na włączonym silniku i sprawdź czy z niego mocno nie dymi lub dmucha
    Ostatnio edytowane przez rrr1990 ; 09-12-2012 o 17:55
    Do komunikacji używam :
    President Johnny III ASC z anteną President Ohio
    Ja jestem rocznik 937r. Podczas chrztu polski w 966r. razem z Mieszkiem nieźle się bawiliśmy. To były czasy

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Wg mnie to wyruszyłeś autem bez oleju i tylko dolewałeś do pustego. Co najgorsze, to kontrolka nie odpowiada za stan oleju, ale za ciśnienie. Pojeździj jeszcze trochę na zapalającej się kontrolce ciśnienia oleju, a nie będzie co ratować.
    Gdyby brał 1L/100km, to wychodzi, że 100 litrów na 10.000km- nie widziałem jeszcze takiej konsumpcji w żadnym silniku samochodowym. Silnik benzynowy ma problemy przepalić tyle oleju. Musiałbyś mieć problemy, bo nagar od oleju zwierałby elektrody świecy, a części niespalone szły by w wydech. A Ty piszesz, że silnik pracuje OK.
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  18. #37
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2001 PB + LPG
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Wądroże WLK
    Cytat Zamieszczone przez rrr1990 Zobacz posta
    nie musi oznaczać że jak się zapali to mało oleju w silniku
    Ale jest to jedna z głównych przyczyn. W tej chwil nie sprawdzę bagnetu, jestem po za samochodem. Jutro wykonam wszystkie te czynności z niezwykłą czułością.

  19. #38
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Ja Ci polecam wykręcić świece zapłonowe i dokładnie obejrzeć. Również zrobić organoleptyczny test.
    Jeżeli tak chlałby olej to świece powinny być tłusto-czarne. Okopocone i mokre od oleju. Powinno być dużo tłustego osadu.

    Jak chcesz możesz pstryknąć fotki. W duratec-u dostęp do świec jest bdb więc myślę że to nie problem.
    Tak samo końcówka wydechu. Przy takim przepale oliwy powinna wyglądać jak od starego rozklekotanego diesla-pełno tłustej sadzy.

    I oprócz tego bym nie kombinował. Dolej oleju do max o ile olej nie wymaga w ogóle wymiany i obserwuj co się będzie działo. Może to zbędna panika.
    W każdym razie przepalanie oleju na poziomie 1l na 100km to niemożliwe. Chyba że wyciek ale nie spalanie.

    PS: oglądałeś silnik z kanału? Może leje się z miski , filtra oleju itp. Ale to powinieneś zauważyć plamę na miejscu w którym parkujesz.
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 09-12-2012 o 18:29

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

  20. #39
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez 2139622 Zobacz posta
    Źle się wyraziłem, chodziło mi raczej o sondy lambda. Przecież one muszą coś zarejestrować. Nie wiem bogata mieszanka np.
    Co do tej wypowiedzi to oczywiście nie ma takiej opcji, sonda bada zawartość tlenu w spalinach, a nie ich skład, żaden czujnik nie pokaże Ci przyczyn ubytku oleju. Ja również obstawiam, że lałeś do pustego Przypuszczam że pali 1L/1000km i trochę pojeździłeś i wypaliło co zalał poprzedni właściciel, może sprawdzałeś ten ole na jakiejś pochyłości i bagnet sięgnął.

  21. #40
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Fiat 500X
    Silnik
    1,4 170 KM
    Od
    04 Aug 2007
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Witam !
    Spalanie litra oleju na 100 km wcale nie musi skutkować dymieniem. Moc nie spadnie bo pierścienie olejowe nie uszczelniają silnika. Jeżeli wyeliminujesz wszystkie inne możliwości (wycieki), to pozostanie ci silnik. Możliwe, że kupiłeś auto z przegranym silnikiem albo z robioną uszczelką pod głowicą i ktoś zapomniał zalać cylindry. Daruj sobie wszystkie próby olejowe bo nie mają sensu. Najprościej wykręć świece i zajrzyj do cylindrów. Mokre tłoki będą wskazywać na branie oleju.
    pzdr

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 18:33
  2. [MkI] Spalanie 16 litrów lpg na 100km
    By wojtekkr in forum LPG
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 16:43
  3. [MkI] Spalanie oleju
    By THOR0 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 22:53
  4. [MkI] spalanie oleju
    By lordson in forum LPG
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-02-2008, 23:07
  5. spalanie oleju
    By elvis in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-01-2006, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów