+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Opony całoroczne, opony M+S czy opony zimowe???

    Czy opony M+S są oponami zimowymi?

    Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: nie zawsze. Oznaczenie M+S jest niezależną klasyfikacją producentów opon. Piktogram M+S oznacza “Mud & Snow“, czyli po polsku “Błoto i Śnieg“, ale uwaga: opona z napisem M+S nie jest zawsze oponą zimową. Takie oznaczenie może znajdować się na oponach całorocznych lub przeznaczonych specjalnie do aut z napędem 4x4.
    Znaczkiem potwierdzającym możliwość jazdy w warunkach zimowych jest sygnaturka przedstawiająca płatek śniegu ze szczytem górskim w tle (jak na obrazku poniżej). Bardzo często opona ta jest określana akronimem 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake).
    .


    Czy opony całoroczne to dobra inwestycja?

    Każdego roku mówi się coraz więcej o oponach całorocznych. Uznawane są one za bardzo praktyczne rozwiązanie.

    Wiele osób sądzi, że wybierając opony całoroczne, zaoszczędza pieniądze: zamiast dwóch kompletów opon kupuje tylko jeden i w dodatku nie trzeba myśleć dwa razy w roku o zmianie opon w zakładzie wulkanizatorskim.

    W rzeczywistości opony całoroczne są ani dobrym ani złym, ale kompromisowym rozwiązaniem. W sumie jeździmy na "średnio" dobrych oponach, co odbija się na poziomie ich osiągów oraz trwałości opony.



    Rezultaty testów wykonanych przez Touring Club Suisse potwierdzają, że opony całoroczne posiadają zawsze słabsze osiągi niż te przeznaczone specjalnie na dany sezon. Co więcej powodują one większe zużycie paliwa i zużywają się szybciej.
    Jeśli chcemy porównywać proporcjonalnie wady i zalety opon to można powiedzieć, że w porównaniu do opon letnich, opony całoroczne mają więcej zalet w zimie niż wad w okresie letnim.

    Podsumowywując powyższą charakterystykę opon całorocznych, można stwierdzić że wybór tego rodzaju opon nie jest tańszym rozwiązaniem w porównaniu do stosowania oddzielnie kompletu opon przeznaczonych na sezon letni i drugiego kompletu na sezon zimowy. Opony całoroczne zużywają się szybciej w porównaniu do opon stosowanych specjalnie na dany sezon i dlatego wymienia się je częściej. Na przykład, aby przejechać około 90 000 km potrzebujemy jednego kompletu opon zimowych i letnich, aby przejechać tą samą odległość na oponach całorocznych potrzebujemy aż 3 kompletów opon tego rodzaju.

    Zobacz porównanie opon dla konkretnego sezonu i opon całorocznych pod względem osiągów i oszczędnościw naszej tabeli.

    Pozdrawiamy,
    Ekipa Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 1.8 16v 125KM.
    Od
    11 Aug 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Co za bzdury Opony całoroczne też maja oznaczenie płatka śniegu na tle góry czyli są przeznaczone na zimę, oczywiście nie wszystkie modele. I skąd te wyniki dla jakiej opony zimowej jakiej letniej i całorocznej?? i skąd wiadomo że całoroczna wytrzyma 30kkm skoro sam na zimówkach zrobiłem 36000 jeżdżąc przez cały rok i do ogranicznika jeszcze można śmigać.
    Wg mnie opis mocno naciągany, a w porównaniu do testow np. Auto Świata czy ADAC lub Auto Bild już w ogóle.
    Patrząc po wynikach opony całorocznej jest to jakiś model z dolnej półki.

  4. #3
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witamy,

    Jest tylko jeden znak, który potwierdza, że dany model jest oponą zimowa: to 3PMSF (szczyt górski ukazany w temacie).


    Jak wiadomo organizmy, które testują opony są niezależne i mają bardzo często różne kryteria. Wszystkie testy pozwalają stworzyć ogólny obraz.

    W testach Touring Club Suisse (jednej z najbardziej cenionych instytucji na świecie w tej kwestii) zostały użyte dwie opony, „dużych”, znanych marek i były one w rozmiarze 165/70 R 14 T i 205/55 R 16 H.
    .
    Jeżeli opony uzyskały przebieg aż 36 tyś. km to bardzo się cieszymy i oczywiście jest to możliwe Podane 30 tyś. km w tabeli jest średnią liczbą kilometrów, a jak wiadomo ścieralność zależy od stylu jazdy, nawierzchni dróg i wielu innych czynników.

    Pozdrawiamy serdecznie,

    Ekipa Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 1.8 16v 125KM.
    Od
    11 Aug 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Teraz mam założone Hankook Optimo 4S zobaczymy jak się spiszą jeśli chodzi o przebieg. Oponki całoroczne z homologacją zimową (omawiany wcześniej znak). W porównaniu do Debic Frigo mają tylko jeden minus póki co. Siła uciągu w głębokim śniegu, ale akurat tu większość opon ma problem pobić Frigo patrząc na testy. Reszta jak dla mnie na plus. Zgadzam się jednak co do tego jeśli ktoś robi znaczne przebiegi roczne to warto zainwestować w oddzielne komplety opon na zimę i lato.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Ciekawi mnie teraz sprawa opon wielosezonowych,jak to bedzie wyglądało po wejsciu ustawy o obowiązku używania opon zimowych,czy taka opona wielosezonowa bedzie mogła byc używana czy juz nie(oczywiscie w okresie zimowym)

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 1.8 16v 125KM.
    Od
    11 Aug 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Jeśli ma homologację, tą nieszczęsną śnieżynkę na tle góry to tak z tego co czytałem.

  8. #7
    Zielony listek Awatar memeth
    Imię
    Przemysław
    Opis
    Ford Mondeo MKI 1,6 16V 88KM SEDAN
    Od
    27 Nov 2012
    Mieszka w
    Łosice [WLS]
    Ja tam jestem takiego zdania ze opony caloroczne nie zdaja egazmina..cos co jest do wszystkiego jest do niczego..opona zimowa dziala chyba ponizej 2stopni ciepla, a letnia powyzej 2 stopni, wiec mieszanki gumz znacznie sie roznia wiec nie moga byc dobre na wszystkie temp.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 1.8 16v 125KM.
    Od
    11 Aug 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Cytat Zamieszczone przez memeth Zobacz posta
    cos co jest do wszystkiego jest do niczego
    następny zabobon i jak się domyślam opinia wydana bez jazdy na oponach całorocznych Ja tam nikogo nie przekonuje, sam opierałem się na testach i artykułach pism motoryzacyjnych i firm testujących opony. Wybór należy do każdego z osobna. Już pisałem że w porównaniu do tanich zimówek nie ma co porównywać. Na razie przetestowane na suchym, mokrym, śniegu i mrozach. Zobaczymy jak będzie latem. Póki co nie narzekam, a wręcz przeciwnie.

  10. #9
    Zielony listek Awatar memeth
    Imię
    Przemysław
    Opis
    Ford Mondeo MKI 1,6 16V 88KM SEDAN
    Od
    27 Nov 2012
    Mieszka w
    Łosice [WLS]
    o to chodzi ze pisze tak z wlasnego doswiadczenia, sasiad ma nowego renault kangoo i mial takie wlasnie opony caloroczne, w lato to normalnie bylo, nie bylo zadnych problemów, natomiast w zime nie dalo sie jezdzic, bylo tak samo jakby na letnich jezdzil, a opony kupil nowki, zalozyl stare zimowe i bez porownania lepsze..mam tez kilku znajomych wulkanizatorów i kazdy z nich mowi ze takie opony sa do niczego, ze nigdy ich nie polecaja klijentom, w trzech z nich nawet takich opon nie sprowadza.

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Zobacz porównanie opon dla konkretnego sezonu i opon całorocznych pod względem osiągów i oszczędnościw naszej tabeli.
    Jakie dokładnie modele opon były tam testowane? Bez tych danych dyskusja o tym teście nie ma żadnego sensu...

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 1.8 16v 125KM.
    Od
    11 Aug 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Cytat Zamieszczone przez memeth Zobacz posta
    sasiad ma nowego renault kangoo i mial takie wlasnie opony caloroczne
    co to za opony?? niektóre modele naprawdę słabo wypadały to fakt inne wręcz przeciwnie. Temat rzeka. ja już mówiłem , że nie narzekam po jazdach na oblodzonej i zaśnieżonej drodze i następne tez będą dobre całoroczne.
    Ostatnio edytowane przez Timiq ; 21-12-2012 o 22:14

  13. #12
    Zielony listek Awatar memeth
    Imię
    Przemysław
    Opis
    Ford Mondeo MKI 1,6 16V 88KM SEDAN
    Od
    27 Nov 2012
    Mieszka w
    Łosice [WLS]
    Jakie to opony to juz nie pamietam bo nie ma juz tych opon,

  14. #13
    Kursant Awatar bufetowa
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK II 2.5V6 Pb, MK III 2,3 Scorpio, Subaru Outback
    Od
    31 Jul 2010
    Mieszka w
    Mielec
    oby nie wprowadzili opon na cztery pory roku ... , warunki podczas zimy i nie tylko zmieniają się nieraz diametralnie więc jeżeli nie jeździmy bolidem F1 opony powinniśmy mieć jak najbardziej uniwersalne i tak powinien iść ich rozwój
    Ostatnio edytowane przez bufetowa ; 06-01-2013 o 21:40

  15. #14
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witamy,
    Wszystkie szczegółowe informacje dot. testu są dostępne na stronie http://www.tcs.ch/fr/test-securite/t...es-saisons.php. Niestety strona nie jest dostępna po Polsku. W wersji francuskiej należy kliknąć "résultats du test dimension 175 65R14T", by uzyskać wszystkie informacje.
    Pozdrowienia od rezulteo
    Ostatnio edytowane przez rezulteo opony ; 08-01-2013 o 18:45
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  16. #15
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    jest pare testow na YT z uzyciem opon letnich, calorocznych i zimowych.
    pomijajac to, co pokazali, miedzy innymi chyba byly tam jakies testy ADAC(? nie jestem teraz pewien), nie wyobrazam juz sobie jazdy zima na innych oponach, niz zimowe, za duzo im zawdzieczam. i tyle.

    caloroczne, prehistoryczne oponki, to mozna bylo uzywac w malczakach, czy polonezach...
    znajomy, ktoremu ostatnio sprezentowalem opony zimowe do Mk3 (padla mi skrzynia, pozyczyl mi auto i zunalem, ze nie bede na lycych letnich jezdzic, a ze sie akurat wyzabkowane uzywki trafily, coz, cena byla raczej niska...), caly czas sie chwalil, jak to on polonezem w zimie jezdzil, wiec na tych, co ma oponach sobie poradzi, no owszem, ale jechac 15 km/h po miescie? coz... dostal zimowki i sie okazalo, ze zamiast zawadzac na drodze, sam narzeka, ze sie inni wloka, a wcale "rajdowcem" nigdy nie byl...
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Mam w stajni dwa mdo. Na jednym założone trzyletnie zimówki sava, na drugim ze względów budżetowych całoroczne dwuletnie dębice (jedne i drugie - roczny przelot około 15.000km). Trzymanie na śniegu to nieba a ziemia. Więcej całorocznych nie kupię. Nie będzie mnie stać na zimówki to auto postawię na cegłach.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Wiesław
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MK III 2,0 TDCI 130km
    Od
    21 Oct 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    A ja napiszę coś ze swojego doświadczenia jazdy na oponach różnego typu i w różnych warunkach.
    Zaczynałem jeździć zawodowo w roku 1979, wtedy o oponach zimowych czy letnich nikt nawet nie myślał mieliśmy do dyspozycji opony stomil. Na takich oponach robiło się ok 40kkm (taka była norma). W zimę zdarzyło mi się zakopać ale to musiał być naprawdę duży śnieg, a bywał duży, zimy wtedy były trochę zimniejsze, mroźniejsze i więcej śniegu padało. W lato miały problem z odprowadzeniem wody. Opony wielosezonowe produkowane dzisiaj biją na głowę tamte o lata świetlne ;-).
    Jak się zaczął młyn z oponami (lata 90-te) zimowe czy letnie nawet nie próbowałem ich zakładać jeździłem na wielosezonowych ale i auto nie było zbyt wymagające (polonez) i te opony radziły sobie doskonale z tym autem.
    Teraz jeżdżę na dobrych oponach letnich i zimowych ponieważ producenci wygrali. Produkują opony na lato i na zimę z premedytacją, choć można wyprodukować dobrą oponę wielosezonową. Ich polityka poszła w stronę produkcji wyspecjalizowanej na typy opon, poparli to silną reklamą agresywnym marketingiem, a teraz i lobbingiem na rzecz opon zimowych i letnich aby ustawowo wymóc sezonową zmianę opon. Poza tym wmówili ludziom, że zmiana opon nie tylko ma sens, ale jest konieczna ze względów bezpieczeństwa, co jest oczywiście prawdą bo ja pisałem wyżej zróżnicowali mieszanki gumy tak aby działały lepiej w różnych warunkach. Dodatkowo ceny opon wielosezonowych są wyższe niż zimowych czy letnich.

    A tak naprawdę jeżeli kierowca nie chce zaprzeczać prawom fizyki to opony wielosezonowe w zupełności wystarczą.
    pozdrawiam wszystkich przeciwników i zwolenników zmian opon.

Podobne wątki

  1. Opony całoroczne Kleber 205/55R16 QUADRAXER 94V za 272zł
    By podobny in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 18:15
  2. Opony całoroczne: Hankook czy Dunlop?
    By zu in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 21:40
  3. [MkIII] Opony całoroczne do MKIII?
    By Bert_777 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 19:42
  4. [MkIII] Opony całoroczne-warto? Kto ma?
    By Bert_777 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 15:16
  5. [MkI] opony całoroczne - co sądzicie ????
    By ikar in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-02-2006, 23:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów