+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    sebus1803
    Gość

    Zgubione klucze:(

    Mam takie pytanie zgubiłem klucze od mondziaka,dowiedziałem sie że najlepiej stacyjkę i zamki kupić z 99-00r,bo bedzie pasował transponder podobno,moje pytanie jest następujące czy jak założę nową stacyjkę to odpalę bez problemu czy bedzie trzeba programować z komputerem oraz czy jest mi klucz czerwony potrzebny(matka) bo nie posiadam tylko jeden mam z pilotem jajo.Dane mondziaka mojego to 1999r 1.8 diesel.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar GeGo
    Imię
    Grześ
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 02`
    Od
    21 Oct 2012
    Mieszka w
    Zdzieszowice - Marburg
    z tego co mi wiadomo musza się zgadzać numery stacyjki i immo żeby obeszło się bez programowania
    Lepiej stracić minutę z życia, niż życie w minutę...
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt.../97573-Gegowóz

  4. #3
    sebus1803
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez GeGo Zobacz posta
    z tego co mi wiadomo musza się zgadzać numery stacyjki i immo żeby obeszło się bez programowania
    a jak to sprawdzić??

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz

  6. #5
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez GeGo Zobacz posta
    z tego co mi wiadomo musza się zgadzać numery stacyjki i immo żeby obeszło się bez programowania
    Bzdura.Na stacyjce NIE MA żadnego numeru immo GDYŻ IMMO NIE MA ŻADNEGO NUMERU!W kompie w układzie pamięci są wpisane numery transponderów z wszystkich posiadanych kluczyków i tylko takie kluczyki są przez układ immo rozpoznawane jako "swoje".Można doprogramować inny, "obcy" transponder immo do swojego samochodu pod warunkiem ze transponder immo jest już zapisany-"czystych" pastylek nie można wpisać do pamięci.W zakładach dorabiajacych kluczyki do czystych pastylek wpisują numer z innego posiadanego kluczyka (klonowanie) i wtedy oba te klucze są przez układ widziane jako jeden klucz.
    Używaną (zapisaną) pastylkę immo można dopisać do listy kluczy "własnych" kilkoma sposobami opisanymi na forum w zależności od roku produkcji Mondka.Do końca 97 r jest potrzebny "klucz-matka" a od 98 wystarczą dwa klucze RÓŻNE (nie klony) do zaprogramowania(dopisania) kolejnego.Od początku 1998 do Mondeuszy nie były dodawane klucze-matki(czerwone) Niepotwierdzone wieści mówią o możliwości wpisania do jednego Mondka ośmiu różnych kluczyków,potwierdzone osobiście to cztery różne klucze w jednym Mondku.

    I jeszcze uwaga:transpondery w naszych kluczykach są jednorazowego zapisu.Zapis jest nieusuwalny tzn nie można raz zapisanego numeru wymazać i zapisać inny.Wymazać można tylko pamięć immo w komputerze gdy np. z jakichś przyczyn immo przestanie rozpoznawać swoje kluczyki.Wówczas (niestety) trzeba jechać na kompa aby wyczyścić pamięć immo i na nowo utworzyć listę (swoich) kluczyków.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 16-12-2012 o 22:10 Powód: Doprecyzowanie



Podobne wątki

  1. [MkII] Klucze
    By partyza in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 15:11
  2. [MkI] zgubione klucze od auta
    By dragus2020 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 18:49
  3. [MkII] Nowe klucze
    By staggy in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 09:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów