+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Witajcie !

    Dzisiaj bylem na tyle zdolny, iz otwierajac schowek pasazera zablokowalem klapke, ktora sie go otwiera. Jak juz sie dalej domyslacie przy probie nastawienia jej we wlasciwe miejsce po prostu zlamalem jeden z zaczepow i klapka wypadla. Teraz mam nielichy klopot bo za zadne skarby nie moge otworzyc schowka
    Jesli by sie udalo mialbym szanse przynajmniej rozebrac zamek i przy odrobinie szczescia dokupic gdzies mechanizm zamykania i wymienic. Poniewaz nie chce juz gorzej masakrowac kokpitu - jeszcze nic nie dotykalem, prosze o porade w jaki sposob otworzyc tego diabla????
    Zagladalem pod spod, ale niestety zawiasy przykrecone sa od srodka schowka pieknie po prostu pieknie...

    Dodano po 35 min.:

    Caly zamek jest do kupienia na szczescie. Tylko musze delikatnie otworzyc, probowalem podwazyc, cisnac do dolu jednoczesnie ciagnac do siebie no masakra tak trzyma. Mozecie chociaz zajrzec do swoich czy w miejscu gdzie element ruchomy zamka blokuje sie o nieruchoma czesc wewnatrz schowka - jak to jest wykonane? Czy jak pociagne to ulame zamek umieszczony w pokrywie schowka - czy peknie jakis nieruchomy element kokpitu?
    Zamek i tak do wymiany - ale nie chce gorzej nabalaganic

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    z boku dźwigienki szukaj blaszki sprężystej , szerokości około 5mm , musisz ją odkrzywić w dół np , zakrzywionym drutem , szydełkiem
    po ściągnięciu w dół blaszki , poruszaj przód-tył schowkiem i powinien opuścić się zaczep i otworzyć schowek

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 2.0 TDCi 130 KM PRND
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Odgrzeję kotleta, bo trafiła mi się podobna sytuacja w tym tygodniu. Czyli jak w przypadku kolegi - zablokowała się klamka a przy próbie otwarcia coś w środku chrupnęło i klamka się ułamała... I teraz 2 obserwacje które poczyniłem przy okazji otwarcia i wymiany klamki:

    1) Bardzo dobrze otwiera się schowek wsuwając coś na kształt metalowej części z wieszaka na ubrania (ja właśnie jeden wieszak poświęciłem i poszło idealnie). Należy go wsunąć około centymetra na prawo od końca wnęki na klamkę i docisnąć w dół - otwiera się za pierwszym podejściem.

    2) Do wyboru - czytaj wymiany - mamy oryginalną klamkę za około 150 zł i masę zamienników. Skusiłem się na zamiennik - niestety nie był on takiego samego kształtu co oryginał - przez co nie dało się go zamontować. W związku z tym zamiast odsyłać część i kombinować postanowiłem do oryginalnego zamka przeszczepić tylko klamkę z zamiennika. Ta pasowała idealnie - mam więc stary zamek, nową klamkę i wszystko śmiga pięknie

  5. #4
    Kursant Awatar Lukasz2.0
    Imię
    Lukasz
    Model
    Ford Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    kombi
    Od
    23 Nov 2013
    Mieszka w
    UK
    Cytat Zamieszczone przez dziku999 Zobacz posta
    1) Bardzo dobrze otwiera się schowek wsuwając coś na kształt metalowej części z wieszaka na ubrania (ja właśnie jeden wieszak poświęciłem i poszło idealnie). Należy go wsunąć około centymetra na prawo od końca wnęki na klamkę i docisnąć w dół - otwiera się za pierwszym podejściem.

    U mnie nei chce sie otworzyc takim sposobem nie wiem co jest jakies sugestie panowie?

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Niestety musisz wyczuć sprężystą blaszkę i ją ściągnąć w dół dopychając schowek do konsoli opadnie zaczep - opisy i zdjęcia może pomogą
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post1760561
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...l=1#post805755

Podobne wątki

  1. [MkII] jak otworzyc zamek?
    By kk in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 17:20
  2. [Duratec] Co to za część (dzwigienka? podcisnienie?)
    By Malinka in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 16:37
  3. [MkII] Schowek Pasazera Mondeo MKII
    By Lisie in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-03-2008, 20:09
  4. Schowek pod siedzeniem pasazera.
    By Irek_N in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-06-2005, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów