PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] kilka pytań o wnętrze auta



Lukas_Mondeo
23-12-2012, 20:38
Witam. Jestem tutaj nowy i mam kilka pytań odnośnie mojego mondeo. Samochód z 2005 r po lifcie z motorem 2,5 V6, niestety nie wiem jaka wersja tzn ghia, trend czy jeszcze inny. A teraz pytania:
1.Czy wszystkie mondziaki miały podgrzewana przednią szybę i jeżeli tak to gdzie szukać włącznika?
2.Nie posiadam przycisku od podgrzewania foteli na środkowej konsoli to jest możliwość zamontowania go i uruchomienia grzania (czytałem w innym temacie ze mata powinna być montowana w fotelu ale w wersji bez grzania po prostu nie był montowany włącznik) ??
3.Świeci mi się kontrolka, czerwona śnieżynka. Co to oznacza i jak można to wyłączyć??
4.Na prawej dźwigience którą włączamy wycieraczki jest kółko z liczbami od 1 do 6 o ile dobrze pamiętam. Co się tym reguluje??
5.Jest możliwość sprawdzenia np średniego spalania, spalania momentowego itp na komputerze samochodu gdzie wyświetlana jest np temperatura zew?? Jakiś przycisk albo cos ??

bartekk
23-12-2012, 20:50
1.Czy wszystkie mondziaki miały podgrzewana przednią szybę i jeżeli tak to gdzie szukać włącznika?

Nie wszystkie. Zdarzają się auta biednie wyposażone, albo z Hiszpanii czy Włoch (ciepły klimat) które pomimo bogatej wersji wyposażeniowej nie mają tego bajeru. Włącznik powinien być na prawo od zegarka, razem z włącznikiem ogrzewania tylnej szyby i lusterek.



2.Nie posiadam przycisku od podgrzewania foteli na środkowej konsoli to jest możliwość zamontowania go i uruchomienia grzania (czytałem w innym temacie ze mata powinna być montowana w fotelu ale w wersji bez grzania po prostu nie był montowany włącznik) ??

Z tym różnie bywa. Musiałbyś najpierw sprawdzić czy maty są w fotelach (zdjąć kawałek tapicerki, opis znajdziesz na forum). Potem trzeba sprawdzić czy jest instalacja (wtyczka do włącznika jest bodajże zielona, 5 pinów).



3.Świeci mi się kontrolka, czerwona śnieżynka. Co to oznacza i jak można to wyłączyć??

Oznacza to że temperatura zewnętrzna wynosi 0 stopni lub mniej. Jak będzie 1, 2, 3 albo 4 stopnie kontrolka będzie pomarańczowa. 5 i więcej stopni - zgaśnie całkiem. To ostrzeżenie przed możliwym oblodzeniem.



4.Na prawej dźwigience którą włączamy wycieraczki jest kółko z liczbami od 1 do 6 o ile dobrze pamiętam. Co się tym reguluje??

Długość przerw pomiędzy machnięciami wycieraczek w trybie przerywanym, lub - o ile masz czujnik zmierzchu i deszczu (są zawsze razem) czułość tegoż czujnika deszczu.



5.Jest możliwość sprawdzenia np średniego spalania, spalania momentowego itp na komputerze samochodu gdzie wyświetlana jest np temperatura zew?? Jakiś przycisk albo cos ??

Jeśli nie masz na dźwigni kierunkowskazu przycisku INFO to musiałbyś doposażyć auto w tzw. komputer pokładowy. Opis jest na forum, temat wielokrotnie poruszany.

---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:48 ----------


Witam. Jestem tutaj nowy i mam kilka pytań odnośnie mojego mondeo. Samochód z 2005 r po lifcie z motorem 2,5 V6, niestety nie wiem jaka wersja tzn ghia, trend czy jeszcze inny. A teraz pytania:

W dziale FAQ jest wątek w którym możesz wrzucić swój VIN i chłopaki Ci rozkodują szczegóły auta, datę produkcji, rynek docelowy, wyposażenie itd. :up:

dawids9
23-12-2012, 21:05
Z tego co mi wiadomo

ad. 1 podgrzewane szyby to podobno patent forda , słyszałem ze m.in. miały na zadaniu zwalczać parowanie szyb i w wyposażeniu widniały jako opcja.

ad.2 co do siedzeń nie wiem jak jest, może się da chociaż nie wydaje mi się, ja w swoim mam podgrzewane one chyba są nawet wentylowane, muszę przyznać ze całkiem nieźle się to sprawdza, jednak faceci powinni uważać podobno mocne grzanie grozi bezpłodnością hehe

ad.3
jeśli świeci Ci się ikonka śnieżynki po lewej górnej stronie prędkościomierza to znaczy że ostrzega cię przed możliwym oblodzeniem na drodze.., świeci się ona w zależności od temp. nie pamietam najpierw żółta a jęśli bardziej zimno i większe ryzyko świeci się na czerwono.., masz to opisane w książce

ad.4 tego nie wiem, ale to nie czasami predkosc wycieraczek

ad.5 na lewym przełączniku od kierunkowskazów, masz guzik po ktorego wcisnieciu obsługujesz podstawowe funkcje , takie jak sprawdzanie temp. , sredniego spalania itp. ale ze spalaniem slyszalem ze podobno przeklamuje czasami..

Pozdrawiam

bartekk
23-12-2012, 21:08
one chyba są nawet wentylowane

Jeśli są wentylowane to włącznik ma inne ikonki niż przy samym podgrzewaniu no i diody świecą na niebiesko jak włączysz wentylowanie. Mowa oczywiście o polifcie, bop w przedlifcie z tego co wiem wentylowanie nie występowało.

henq
23-12-2012, 21:50
Włącznik powinien być na prawo od zegarka, razem z włącznikiem ogrzewania tylnej szyby i lusterek.
A czy to nie jest przypadkiem po lewej stronie? :o.O: Po prawej chyba od anglika jest.

jarku
23-12-2012, 21:55
A czy to nie jest przypadkiem po lewej stronie? Po prawej chyba od anglika jest.

po prawej

henq
23-12-2012, 22:07
A czy to nie jest przypadkiem po lewej stronie? Po prawej chyba od anglika jest.

po prawej
http://imageshack.us/a/img338/5209/2830581252.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/338/2830581252.jpg/)
http://imageshack.us/a/img195/2018/2845473442.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/195/2845473442.jpg/)
http://imageshack.us/a/img23/7635/2826752149.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/23/2826752149.jpg/)

Ja mam przedlifta i mam po lewej.
Pierwszy rysunek polift i jest po lewej.
Więc od czego to zależy?

jarku
23-12-2012, 22:12
Ja mam przedlifta i mam po lewej.
Pierwszy rysunek polift i jest po lewej.
Więc od czego to zależy?

:niewiem:

u mnie po lewej są awaryjne, po prawej przednia i tylna szyba
(nie załapały sie guziki od grzania)
https://lh5.googleusercontent.com/-FVBkmnT1uPU/UHAGXfqv5WI/AAAAAAAAAMY/GOt7DRNmU6k/s800/P1120022.JPG

---------- Post added at 22:12 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

pierwsze twoje zdjęcie ma też radio z guzikami po innej stronie - to nie jest jakis angol?

bartekk
23-12-2012, 22:14
Bankowo przyciski od grzania szyb powinny być po stronie prawej.


Pierwszy rysunek polift i jest po lewej.

Konsola z anglika.

henq
23-12-2012, 22:19
pierwsze twoje zdjęcie ma też radio z guzikami po innej stronie - to nie jest jakis angol?
No właśnie nie wiem jak jest w poliftach dlatego pytam :)
Przeglądam teraz allegro i większość paneli jak ma kubek po prawej to te włączniki są po lewej, i odwrotnie tylko że to przedlifty, możliwe że polifty już mają to zamienione.

komateusz
23-12-2012, 22:23
Bankowo przyciski od grzania szyb powinny być po stronie prawej.


Pierwszy rysunek polift i jest po lewej.

Konsola z anglika.


dokładnie - ale przyciski można podmienić stronami jeśli ktoś chciałby, pasują idealnie (dzisiaj przestawiałem)[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:21 ----------


pierwsze twoje zdjęcie ma też radio z guzikami po innej stronie - to nie jest jakis angol?

radio jest takie samo, nie ważne na jaki rynek przyciski są w tym samym miejscu

jarku
23-12-2012, 22:25
radio jest takie samo, nie ważne na jaki rynek przyciski są w tym samym miejscu

prawda, źle paczył :zakrecony:

komateusz
23-12-2012, 22:28
radio jest takie samo, nie ważne na jaki rynek przyciski są w tym samym miejscu

prawda, źle paczył :zakrecony:

powiem szczerze że w pierwszej chwili nawet zacząłem się zastanawiać czy nie robili osobno do UK i reszty świata ;)

Lukas_Mondeo
24-12-2012, 19:15
to jak po prawej stronie kolo zegarka jest przycisk do awaryjnych to mam normalna europejska wersje :) no ale niestety nie mam przycisku od grzania przedniej szyby ;/ a ten przycisk na dźwigni do komputera pokładowego to gdzie go mam szukac?? w jakim miejscu ??

bartekk
24-12-2012, 20:49
to jak po prawej stronie kolo zegarka jest przycisk do awaryjnych to mam normalna europejska wersje\

Yyyyyyy, awaryjne po prawej? :wow: Powinny być po lewej. Rzuć VINem, sprawdzimy :hmm: Może ktoś po prostu przełożył.



no ale niestety nie mam przycisku od grzania przedniej szyby ;/

Cóż, bywa. Popatrz jeszcze na szybę. Jeśli widzisz takie karbowane prążki z góry na dół, cienkie, to jest grzana. Tutaj widać na zdjęciu:

http://img201.imageshack.us/img201/2617/img398z.jpg



a ten przycisk na dźwigni do komputera pokładowego to gdzie go mam szukac?? w jakim miejscu ??

Tutaj bardzo ładnie widać:

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/28/42/31/50/2842315000

komateusz
24-12-2012, 21:52
Kolego tak jak Bartekk pisze podaj VIN... zobaczymy co dała fabryka a później zaczniesz mody ;)

przyciski jak by co szybko znajdziesz... szybę też można wymienić na grzaną (używki chodzą w okolicach 200zł :) )

Lukas_Mondeo
25-12-2012, 15:40
narazie musze zneutralizować wyciek na uszczelniaczu wału korbowego od strony skrzyni :P pozniej moze bede myślał nad szyba chociaz to moze nie jest taki dobry pomysł bo przy sprzedaży ludzie patrzą czy wszystkie szyby mają ten sam numer :P a numer VIN bartekk prześle Ci w najbliższym czasie na PW wiec sprawdzaj od czasu do czasu czy nie przyszło :P