PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno Mondeo MK3 - mile widziane porady



amster_skip
30-12-2012, 12:32
Witam,

na wiosnę chciałbym dokonać zakupu swojego pierwszego auta i z wielu informacji wyczytanych w necie, najbardziej optymalnym wyborem będzie Mondeo w sedanie.
Samochód ma służyć jako środek lokomocji do pracy, dziennie około ~70km, więc rocznie z innymi wyjazdami wyjdzie około 17-18 tys km.
Najbardziej skłaniałbym się do benzyny z silnikiem 1.8-2.0, niestety wersje poliftową można rzadko spotkać zarówno na allegro jak i auto-moto. Dieslów za to jest od groma z przebiegiem ok 170 - 190 tys km, więc w tym przypadku jest w czym wybierać.

Budżet jaki mam to w granicach 15-17 tys.

Waszym zdaniem jaki będzie najbardziej optymalny wybór silnika do tego auta oraz jaki jest koszt utrzymania tego auta?
OC chciałbym zabrać na dziadka z racji, że ma 60% zniżek, więc tutaj troszkę zaoszczędziłbym.

Mile widziane Wasze sugestie.

GregWPR
30-12-2012, 21:22
Najlepiej brac 2.0 benzynę. Spalanie porownywalne z 1.8 a silnik jest mniej klopotliwy. Sam rozgladalem sie kiedys za 2.0 ale znalezc takiego w benzynie nie jest latwo. Poliftowy za 17 tysi w dobrym stanie bedzie trudno znalezc. Sam teraz wertuje ogloszenia szukajac jakiegos zamiennika dla mojej vałki.

amster_skip
02-01-2013, 18:04
a co powiesz na diesla? Czy to faktycznie aż tak źle wygląda?

http://moto.allegro.pl/mondeo-tdci-136km-2006r-zarejestrowane-polecam-i2888249416.html

Ten model atrakcyjnie się prezentuje.

GregWPR
03-01-2013, 09:44
O dieslu sie nie wypowiem, bo w zyciu dieslem nie jezdzilem.

Rob^
03-01-2013, 10:08
a co powiesz na diesla? .
Nie mąćcie człowiekowi w głowie. Chce kupić dobre auto to niech kupuje.
Przy takich przebiegach diesel będzie się zwracał latami jeśli wogóle wyjdzie taniej.
Na mobile.de jest sporo takich aut ... może coś wybierzesz http://tn.1j.pl/9zz3w/
W tej cenie to na realny przebieg < 150kkm bym raczej nie liczył.

amster_skip
03-01-2013, 12:10
Zdaje sobie sprawę, że przebieg będzie w granicach 170 tysięcy.
Również zastanawiałem się nad kupnem auta z Niemiec od pierwszego właściciela, bo podobno autko można kupić w tej samej cenie, a niekiedy o niebo w lepszym stanie.

GregWPR
03-01-2013, 12:10
Nie mąćcie człowiekowi w głowie. Chce kupić dobre auto to niech kupuje.


???

Przepraszam kolego, ale gdzie tu namawianie do diesla lub mącenie w głowie? Przecież wyraźnie napisałem, że preferowałbym benzyne 2.0 a o dieslu sie nie wypowiadam, bo nigdy nie jezdzilem dieslem.

amster_skip
03-01-2013, 17:36
Panowie, a co powiecie na pierwszy rzut oka na to autko, fakt, że przy fotelu kierowcy widać przedarty materiał co może oznaczać, że przebieg jest znacznie większy..

http://otomoto.pl/ford-mondeo-lift-2-0-tdci-130ps-2004r-C27448659.html

linkgrabber
03-01-2013, 17:44
raczej malowany, zdjecia zrobione celowo żeby nie bylo nic widac, widzialem fotele po przebiegach 300 tysiecy i wiecej i żadne mondeo nie mialo przetartego szmaciaka ;)

amster_skip
03-01-2013, 17:59
Przyznam, że faktycznie trochę podejrzliwie wygląda to auto.

linkgrabber, przeglądam Twoje autko i generalnie powiem Ci szczerze, że jest idealne, taka czarna perła mi się marzy, niekoniecznie tuningowana. Widziałem, że auto pochodzi z Polskiego salonu, jeśli to nie tajemnica, mógłbyś zdradzić sekret ile to cudo Cię kosztowało? Oczywiście beż żadnego wkładu (felg, foteli, listw etc.).

Mam do dyspozycji 17 tysięcy na auto, więc myślę, że z opłatami zmieszcze się w 18 tysiącach, podejrzewam, że Twoje cacko kosztowało jeszcze więcej no i teraz moje pytanie, czy lepiej kupić auto za 14 tysięcy i mieć rezerwę i świadomość że 3-4 tysiące pochłonie ewentualna naprawa, czy pokusić się i wydać 17 tysięcy i łudzić się, że wszystko jest ok.

linkgrabber
03-01-2013, 18:08
jakbym mial sprzedawac swojego to teraz chcialbym dostac przynajmniej jakies 26-27 tys

Jakby policzyc moje wymysly co robilem i inne rzeczy to myslę, że spokojnie juz z jakies 10 tys wlożyłem, nie wiem jaki masz budzet ale jak okolo 15 tys to bedzie ciezko trafic jakeis sensowne 2.2


A już doczytalem ;) Ja po zakupie zalozylem nowy EGR bo wiedzialem o jego usterce, niczym auto mnie nie zaskoczylo no ale to nie znaczy że Ty tak tez musisz mieć. Auto przed zakupem łacznie ogladalem prawie 3 godziny... Zrobilem kilka km, mialem wczesniej mk3 przedlifta wiec wiedzialem jak do tego auta podejsc ;)

---------- Post added at 17:08 ---------- Previous post was at 17:04 ----------

Policzyles same km do pracy w przebiegu, nigdzie wiecej nie jeździsz? Bo wg mnie skoro robisz te 17 tys do pracy to w calym roku spokojnie moze wyjsc 25 -30 tys km i wtedy trzeba sie zastanowic jakie auto kupic ;)

amster_skip
03-01-2013, 18:10
Rozumiem, 10 tys to sporawo:) Ale przyznam, że efekt jest perfekcyjny.

Tak jak wspominałem, do dyspozycji miałbym max 17 tys. i raczej celowałbym w PB 2.0.


Policzyles same km do pracy w przebiegu, nigdzie wiecej nie jeździsz? Bo wg mnie skoro robisz te 17 tys do pracy to w calym roku spokojnie moze wyjsc 25 -30 tys km i wtedy trzeba sie zastanowic jakie auto kupic ;)


Mówiąc o 17 tysiącach miałem na myśli swój budżet na samochód :)
Rocznie myślę, że mógłbym robić ok 20-22 tys. km.

linkgrabber
03-01-2013, 18:38
tak napisałeś:

więc rocznie z innymi wyjazdami wyjdzie około 17-18 tys km.

Nie jestes jedynym który szuka na tym forum benzyniaka, jak juz wiesz lepiej kupic 2.0 ale je gorzej trafić, ja jestem zadowolny z diesla no ale ja już mialem kilka diesli wiec wiem na co zwrocic uwage mniej wiecej.


Ważne żebys kupil cos w dobrym stanie i nie kreconym licznikiem, wtedy bedizesz na pewno zadowolony ;)

amster_skip
03-01-2013, 18:51
Faktycznie:) Bardzo Cię przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Sądzisz, że przy takim rocznym przebiegu można już pokusić się na diesla? Oczywiście przy zakupie na pewno poproszę znajomego mechanika o pomoc bo sam jak już wielokrotnie wspominałem jestem laik, póki nie zacznę obcować z nowymi rzeczami:)

linkgrabber
03-01-2013, 19:01
Ja robie podobnie km w roku, czasem mniej, czasem wiecej

amster_skip
03-01-2013, 19:48
Trochę zainspirowałem się dieslem, przeglądałem kilka ofert i co powiesz na ten model?
Czy taki przebieg jest możliwy w tym aucie?

http://otomoto.pl/ford-mondeo-18-fele-xenon-piekny-C27403956.html


Mam jeszcze jedno pytanie, jaki jest koszt wymiany olejów filtrów etc w MKIII?

linkgrabber
03-01-2013, 19:51
po zdjeciach niz niepokojacego nei widac ;) no ale ich jakosc nei powala

amster_skip
03-01-2013, 20:40
A powiedz mi jak jest z tym silnikiem? Widzę, że sam masz TDCi, czy jest on mocno awaryjny? Na różnego rodzaju forach straszą wtryskami, dwumasą.
Czy koszt naprawy faktycznie jest aż tak straszny?

Spalanie widziałem w tym silniku nie jest takie straszne, 5/7 litrów w trasie/mieście oczywiście w zależności od trybu jazdy.

linkgrabber
03-01-2013, 20:44
głównie chodzi w tych opowiesciach o wtryskach o przedliftowe tdci które miało wadliwe pompy.

Dwumasa to już zwiazana z przebiegiem i od tego jak kto jeździ autem -> jednym wystarczy na 160 tys km a drugim na 250 tys km ;) Koszt wymiany wg mnie nie jest tragiczny w porównaniu do innych marek bo np dwumasa do Vectry C jest kilka stów drozsza

amster_skip
03-01-2013, 20:52
Rozumiem, właśnie przeglądałem allegro i widziałem dwumasy za 1800 do MKIII, a z ewentualną robocizną dużo drożej to wychodzi??

W ogóle co najlepiej wymienić zaraz po zakupie auta, żeby być spokojnym na jakiś czas ( chodzi mi o takie najczęstsze dolegliwości ).

linkgrabber
03-01-2013, 20:56
dwumasa:
http://ford.sklep.pl/product-pol-16659-kolo-zamachowe-dwumasowe-Luk-TDCI-.html

a to co wymienić to co przy każdym aucie czyli olej i filtry, jeśli trzeba to hamulce i opony ;) chodzi o to żeby kupić coś dobrego i odrazu nie ładować kasy no albo "okazje" i wtedy żeby nie bylo placzu jak przyjdzie coś wymienić ;)

Robocizna za wymiane dwumasy to 300-400 zł, powinno sie odrazu wymienic sprzeglo, wysprzeglik i śruby. Jak co posprawdzac znajdziesz wszystko na forum, zreszta nawet kiepski mechanik uslyszy klepiaca dwumase ;)

Llukass
03-01-2013, 20:56
W ogóle co najlepiej wymienić zaraz po zakupie auta, żeby być spokojnym na jakiś czas
Tzw pakiet startowy czyli oleje,filtry,i rozrząd (a że tutaj jest na łańcuchu to z głowy)

amster_skip
03-01-2013, 21:25
Dlatego właśnie chciałbym trafić w coś dobrego oraz uzyskać fachową pomoc przy wyborze;)

Generalnie dużo ludzi w swoich wypowiedziach zaznacza, że diesel jest głównie na długie trasy, wówczas się nie psuje. Ja mam do pracy 20 km trasy krajowej po czym 10 km obwodnicą miasta gdzie są 2 skrzyżowania ze światłami. Więc droga do pracy i z powrotem z pod domu wychodzi mnie około 70 km. Sama praca w ciągu roku pochłania około 14000 km, do tego jakieś 3-4 tysiące prywatnych tras się uzbiera.

Dlatego rozglądałem się za benzyniakiem i mam delikatny dylemat. Ropa w sumie też ostatnimi czasy droższa.

Ale tak jak mówicie, benzyniaka 2.0 trafić jest cudem, ale znowu w dieslach większość pisze, aby dokładać 150000km dodatkowo;/

amster_skip
05-01-2013, 12:41
Panowie, będę bardzo zobowiązany za Wasze opinie co do autka z tego ogłoszenia, martwi mnie troszeczkę fakt przedniego zderzaka, który delikatnie odstaje od przedniej lampy, przebieg też jest dość dziwny. Macie jakieś inne niepokojące spostrzeżenia?

http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0tdci-ghia-C27261686.html

linkgrabber
05-01-2013, 14:57
zderzak jest z I liftu

amster_skip
05-01-2013, 15:21
Myślisz, że lepiej odpuścić temat? Wychodzi na to, że mógł być puknięty.

linkgrabber
05-01-2013, 15:40
mogl byc tylko zderzak uszkodzony a ktos mu powiedizal, że to zderzak z polifta i kupil...

no albo ktos zalozyl co mial i zeby bylo najtaniej, ciezko wyczuc

Po pierwsze pogadac z wlascicielem przez tel, po drugie obejrzec dokladnie i wtedy dopiero myslec, no ale trzeba uwazac ;)

MatusMK3
05-01-2013, 15:43
I możliwe że był, sprzedawca też nie pisze nigdzie że bezwypadkowy :)
Ale inny zderzak nie oznacza silnika na przednim fotelu :D

amster_skip
05-01-2013, 16:26
Skoro tak radzicie;) Dziś będę dzwonił do faceta i zobaczę co tam skrywa:) Jak będzie wszystko ok to zdecyduje się na oględziny, tylko ten przebieg mnie odstrasza;/