PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] żle stojące koło



tomascor
31-12-2012, 17:28
Witam wszystkich , mam pytanie jakiś czas temu zauważyłem że auto lekko mi ciągnie na lewo , pojechałem na zbieżność , okazało się jest rozjechana ( tak to nazwał mechanik ) ustawił i jazda testowa masakra gorzej niż źle , no to poprawka już lepiej ale owe ciągnięcie nadal było , kolejna diagnoza opony ( zmiana lewa prawa i tył przód ) problem dalej był przy jednaj konfiguracji nawet sporo większy . W końcu diagnoza auto walone i krzywa podłużnica hmmm myślę sobie nie robił geometrii auta a już taki hasła . Jak zapytałem o co chodzi to pokazał że po między nadkole a koło z jednej strony wejdą dwa i pół jego palca a z drugiej trzy :/ oczywiście na "prostych" kołach , nie ukrywam załamałem się ... Koniec historii , teraz co do krzywego koła ( krzywo stojącego ) jak stanę po linii auta z tyłu i patrze do przodu ( chodzi o koła przednia ) lewe koło stoi idealnie prosto a prawe lekko ( / ) i do tego jest pochyłe . Mam nadzieję że dobrze wytłumaczyłem ... Apropos zwrotnicy czy jest możliwość regulacji jej wyprzedzenia ??

Racuch
31-12-2012, 17:44
A nie poszła Ci przypadkiem sprężyna / poduszka amortyzatora i stoi niżej?
Co do rozkraczenia koła to może tuleje na wahaczu mają już dość, albo Pan od zbieżności źle poustawiał i takie kwiatki :niewiem:

Tomasz
31-12-2012, 17:53
W mkI i mkII nie ma możliwości regulacji. Jeżeli wszystko jest sprawne i prawidłowo poskładane kąty zawieszenia muszą być. Tak jak kolega wyżej pisze sprężyna mogła pęknąć, a nawet wystarczy że usiadła. Inna opcja to może gdzieś w dziurę przywaliłeś i wahacz może być podgięty. Wybite tuleje wahacza lub sworzeń miałby wpływ raczej na pochylenie koła.A tak na marginesie to zmień mechanika. Jak on geometrię mierzy na palce względem rantu błotnika to znaczy, że nie bardzo się zna.

Mucka13
31-12-2012, 18:19
Dla pewności jedz na kanał, właź pod auto i oglądaj podłużnice.
Jeżeli coś było naciągane to powinno dać się to zobaczyć. Jeżeli wszystko będzie ok to sprawdź sprężyny, amory ( może się ulał już ), i wszystkie gumki.
Było tak od początku czy teraz wylazło ?

tomascor
31-12-2012, 19:08
Nie równo stojące koło zauważyłem jakiś miesiąc temu a auto mam z trzy . Po nowym roku będę musiał pojechać gdzieś do jakiegoś NORMALNEGO zakładu :/ ... Zakładając czarny scenariusz jaki jest koszt prostowania podłużnic jeśli przy aucie wartym 5000-6000tys jest to opłacalna operacja ??

A jeszcze jedno od samego początku coś mi terkocze pod czas przyśpieszania i ponad 20km/h po nierównościach z prawej strony ... Ten sam mechanik co zbieżność ustawiał sprawdzał luzy w zawieszeniu i nic twierdził że luzów brak ( jego słowa : trzeba poczekać aż coś się rozp...li )

Tomasz
31-12-2012, 19:18
Byle warsztat Ci tego nie zrobi. Bez specjalnej ramy i zestawu siłowników niewiele da się zrobić. Ale nie zakładałbym czarnego scenariusza. Skoro masz auto 3 miesiące to zacząłbym od sprawdzania elementów zawieszenia. Poszukaj tu na forum co i jak sprawdzić samemu, żeby się w koszty nie władować. Szybciej niż podłużnicę podejrzewałbym, że poprzedniemu właścicielowi pękła sprężyna, a że auto szło na sprzedaż to wymienił tylko jedną i na dodatek ze szrotu. Nie wiadomo czy to wogóle jest sprężyna do tego modelu. Diesel i v-ka ma sprężyny mocniejsze, benzyna słabsze. Widzę, że masz v-kę spróbuj na początek zmierzyć suwmiarką średnicę pręta sprężyny. Może się okazać, że masz sprężynę od zwykłej beny (1,6; 1,8; albo 2,0).

tomascor
31-12-2012, 19:59
Dzięki Tomek :) ... Postaram się jakoś zerknąć co i jak z tymi sprężynami :) ... A i jeszcze jedno ( kurcze trochę tego było ) pojechałem do innego majstra polecanego przez dwóch forumowiczów z trójmiasta u nich to terkotanie stwierdzili ze może kat ale nie są pewni może zawieszenie ale nie są pewni , maskara ... Na wstęp 280zl za wycięcie kata i zobaczymy ... wymianologia zero konkretów już mi ręce opadają , sami wymieniacze nie mechanicy :/

Tomasz
31-12-2012, 20:04
Katalizator jak będzie zatkany to auto złapie muła. Można to sprawdzić przez rozszczelnienie wydechu przed katem. Jeżeli będzie lepiej to znaczy, że kat zatkany. Zresztą co do silnika v-ki to zdaję się, że dav18 jest większym autorytetem.

tomascor
31-12-2012, 20:06
Muł to on zdecydowanie nie jest :) idzie bdb :)

mihor
01-01-2013, 12:46
Na wstęp 280zl za wycięcie kata i zobaczymy
Katalizator zabierz ze sobą. Jak masz oryginalny to w skupie katów dostaniesz nawet kilka stówek.