PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozłożyć roletę bagażnika kombi



vMZe
06-05-2005, 10:40
Mam problem :zly: . Jak jadę po naszych pięknych dziurawych itp drogach coś mi piszczy z tyłu. Z początku myślałem - klapa. wziąłem się za szarpanie i nic - cisza. Została więc roleta - jak tylko ruszyłem odezwało się stado świerszczy. Chciałbym ją rozebrać i wysmarować w środku smarem do plastików, ale nie bardzo wiem jak. Czekam na sugestie Klubowiczów :pad: .
pozdro
vMZe

wesmond
06-05-2005, 11:23
Mam problem :zly: . Jak jadę po naszych pięknych dziurawych itp drogach coś mi piszczy z tyłu. Z początku myślałem - klapa. wziąłem się za szarpanie i nic - cisza. Została więc roleta - jak tylko ruszyłem odezwało się stado świerszczy. Chciałbym ją rozebrać i wysmarować w środku smarem do plastików, ale nie bardzo wiem jak. Czekam na sugestie Klubowiczów :pad: .
pozdro
vMZe

Ja miałem podobnie ale świerszcze nie sa w rolecie bo jest ona naciągnięta podczas zamknięcia. Problem twi w posadowieniu jej do tapicerki w bagażniku dlatego podłożyłem dwa kawałki filcowe (patent castoramy do mebli 5zł) i spokój. Aaa + 5zł :beer: naturalnie.

vMZe
06-05-2005, 11:29
Problem twi w posadowieniu jej do tapicerki w bagażniku

Niezupełnie - u mnie piszczy mechanizm rozpychający roletę w mocowniu... Jak ją wyjmę i go ściskam to skrzypi, że hej.:wall:
Pozdro
vMZe

wesmond
06-05-2005, 11:33
Problem twi w posadowieniu jej do tapicerki w bagażniku

Niezupełnie - u mnie piszczy mechanizm rozpychający roletę w mocowniu... Jak ją wyjmę i go ściskam to skrzypi, że hej.:wall:
Pozdro
vMZe
Właśnie tam podłożyłem te podkładki :)

vMZe
06-05-2005, 11:35
No ale piszczy w środku mocowania. Inaczej po wyjęciu rolety mechanizm byłby cichy.
Pozdro
vMZe

numerek
06-05-2005, 16:35
to wlej tam troszku olivy ( takiej z oliwek nie ma zapachu) i po sprawie

jarekch
06-05-2005, 21:49
Jakikolwiek olej lub preparat smarujący w sprayu powinien ci pomóc.
Nie musiałem jeszcze rozbierać, więc nie poradzę jak to zrobić.

kuba87
06-05-2005, 22:23
A to ja Wam powiem coś ciekawszego... GAŚNICA !! !! Do szału mnie doprowadzało ćwierkanie ''czegoś'' z tyłu... też podejrzewałem rolete ale w końcu padło na gaśnice - mocowanie ociera o samą gaśnice i ćwierka... Skoro dróg lepszych mieć nie możemy proponuje włożyć kawałek miękkiej szmatki pod każde mocowanie gaśnicy w bagażniku... Może to jest ten problem w Waszych przypadkach... Pozdrawiam

vMZe
07-05-2005, 21:16
No więc dzisiaj rozłożyłem, nasmarowałem i złożyłem - przysznam, że z niemałym trudem. I nastała cisza :metal :banan: :) .
Pozdro
vMZe

GrekuPL
24-08-2011, 19:16
No więc dzisiaj rozłożyłem, nasmarowałem i złożyłem - przysznam, że z niemałym trudem. I nastała cisza :metal .
Pozdro
vMZe

trochę kotlet Mirek ale podpowiedz, bo u mnie równie mocno skrzypi, psiknąłem smarem sylikonowym co by nie pobrudzić wszystkiego i niestety pomogło na dzień...raczej bym też ją rozebrał ale mam obawy, że moje sprawne palce coś połamią, zepsują i będę kupować nową piszczałkę :wall: :zly:

Sdaman
20-09-2011, 21:41
Podepnę się pod temat - w moim kombiaku roleta się nie zwija - wie ktoś jak ją rozebrać?

EDIT:

Obeszło się jednak bez rozbierania - wystarczy wyjąć roletę, złapać za ten plastikowy narożnik i kręcić nim w tę stronę, w którą roleta się zwija, nie pozwalając na to by się rozwinęła. To spowoduje napięcie sprężyny i roleta będzie działać tak jak powinna. ;)

Colorado30
20-09-2011, 22:14
No ale piszczy w środku mocowania. Inaczej po wyjęciu rolety mechanizm byłby cichy

plakiem zachlap i wystarczy