PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MK4 Ghia 2.0



korczydar
06-01-2013, 19:44
Witam. Jako że mój monduś będzie miał w tym roku 10 lat (MK3 2.0 TDCi 2003 kombi), pomyślałem, że czas na zmianę. Jestem przerażony tym co widzę i czytam na necie. Znalazłem pięknego mondusia, z 2008 roku, ale nie wiem co o nim sądzić. To znaczy wygląd i wyposażenie super, ale nie wiem jak mogę coś więcej sprawdzić. Jest na zdjęciu VIN, ale informacje są dla mnie jakieś niejasne(auto niby z Niemiec, a po VIN-ie NL itp). Będę wdzięczny za każdą opinię, może ktoś zna sprzedającego?
Link do aukcji http://allegro.pl/unikatowy-mondeo-2-0-navi3d-2xpdc-skory-convers-i2919749254.html
Z góry dziękuję za każde info i pozdrawiam!!

Raul
06-01-2013, 19:55
bardzo fajna konfiguracja.
Zwróć uwagę na legalność wprowadzenia auta na rynek (chodzi mi o VAT).
W dalszej kolejności zajmij się potwierdzeniem wpisów w ks. serwisowej- poproś sprzedawcę o skan ks. serwis, VIN i napisz mail'e do serwisów z pieczątek.
Na końcu bezwypadkowość, ale w tym celu to musiałbyś się pofatygować osobiście- bo ze zdjęć nie widzę sensu oceniać.

korczydar
06-01-2013, 22:16
bardzo fajna konfiguracja.
Zwróć uwagę na legalność wprowadzenia auta na rynek (chodzi mi o VAT).
W dalszej kolejności zajmij się potwierdzeniem wpisów w ks. serwisowej- poproś sprzedawcę o skan ks. serwis, VIN i napisz mail'e do serwisów z pieczątek.
Na końcu bezwypadkowość, ale w tym celu to musiałbyś się pofatygować osobiście- bo ze zdjęć nie widzę sensu oceniać.

No właśnie też mi się bardzo podoba :) Bezwypadkowość to chyba najmniejszy problem, nie zależy mi aby auto było nie zadrapane czy coś takiego, ale nie chciałbym aby było przekoszone czy złożone z dwóch lub więcej, a to chyba łatwo sprawdzić. No i licznik, nie chcę auta z 300kkm. Bardziej przeraża mnie ta sprawa papierkowa, czytam o przekrętach z VAT-em itp, i aż włos mi się jeży! Miałem też nadzieję, że jednak jest jakaś centralna baza danych, gdzie można sprawdzić samochód bez pisania do germańskich serwisów, ale trudno. Poprosiłem gościa o skany, zobaczymy co to da i co z tego wyjdzie. Dzięki Raul.

Raul
06-01-2013, 22:50
Pytaj, pytaj- jak nie ma nic do ukrycia to bez problemu prześle Ci niezbędne rzeczy- ale z doświadczenia wiem, że ciężko o nie kombinowane auto z Płocka ;)
przy okazji poproś o skan ori briefu- może uda się ustalić, jaka fv powinna być wystawiona ;)
jest szansa, że na dniach będę miał Mondeo Mk4 Ghia kombi czarne 2,0 pb, 2008, tylko 70tys km przebiegu.
Niestety tylko z zewnątrz auto przypomina ten okaz(jest identyczne ;) ), w środku bez skóry, Conversa i navi. auto krajowe, po leasingu, fv23%, 2 elementy naprawiane lakierniczo (bez wymiany- naprawa uszkodzonych)

czeslaw555
08-01-2013, 00:47
[QUOTE=Raul;1898298]
Bardziej przeraża mnie ta sprawa papierkowa, czytam o przekrętach z VAT-em itp, i aż włos mi się jeży!

, gdzie można sprawdzić samochód bez pisania do germańskich serwisów,
Auto z NL to raczej będziesz musiał skierować zapytania do serwisów w NL , po drugie wałek na VAT , bardzo możliwy , ta firma była omawiana niedawno na forum Forda, poszukaj i poczytaj, powiem tylko, pochwał nie było .

korczydar
08-01-2013, 01:49
[QUOTE=Raul;1898298]
Bardziej przeraża mnie ta sprawa papierkowa, czytam o przekrętach z VAT-em itp, i aż włos mi się jeży!

, gdzie można sprawdzić samochód bez pisania do germańskich serwisów,
Auto z NL to raczej będziesz musiał skierować zapytania do serwisów w NL , po drugie wałek na VAT , bardzo możliwy , ta firma była omawiana niedawno na forum Forda, poszukaj i poczytaj, powiem tylko, pochwał nie było .

No właśnie, auto z NL, ale niby sprowadzone z Niemiec, właścicielem była podobno firma która jednak jeździła po NL. Dostałem skan książki serwisowej i wysłałem już maile z zapytaniem o to autko. Ale teraz tak. Gość chce mi wystawić fakturę vat-marża. Czy jeśli kupił autko od firmy to nie powinien być pełen vat? Auto jest podobno opłacone i gotowe do rejestracji, to w takim razie vat-marża mi wystarczy?Zarabiam fizycznie na życie i mundka :) i zwroty typu vat a vat-marża niczym się dla mnie nie różnią. A może on coś zapłacił i może mi wystawić vat-marżę? Jak dalej tak pójdzie to zostanie szukać autka tylko krajowego albo zostać ze swoim starym...

czeslaw555
08-01-2013, 09:12
w przypadku tego sprzedawcy raczej obwiałbym się wałku na VAT, konsekwencje potem mogą bardzo przykre.
Jak kupił to na swoją firmę, to musi wystawić fakturę VAT 23%, jak nie chce czy nie może to olej go.

Kkuba
09-01-2013, 20:23
Jak dalej tak pójdzie to zostanie szukać autka tylko krajowego albo zostać ze swoim starym...

zerknij do flotowek, np ald - ja tam kupilem i chyba KGR tez. Maja teraz jakis 2.0 HB w titanium.
auta krajowe i po serwisie.

czeslaw555
09-01-2013, 20:28
może taki ?
http://otomoto.pl/ford-mondeo-titanium-navi-convers-alu-C27382152.html

Kkuba
09-01-2013, 20:35
troszke drogi - ale kraj :

http://www.ald.autotrader.pl/pp4/details,24197,124471693.asp