PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Bardzo wysokie spalanie gazu



NoJz
10-01-2013, 02:47
Ostatnimi czasy nie mogę dojść do ładu z moją instalacją gazową 2-giej generacji. Spalanie jest na tyle duże, że na pełnym baku nie zrobie 200km, zazwyczaj koło 170... Odwiedziłem gaziarza jednego, drugiego, oboje ustawiali mieszankę i dalej to samo. Czym może być spowodowane tak duże spalanie ?

Netoper
10-01-2013, 09:12
Czym może być spowodowane tak duże spalanie ?
Słabą kondycją silnika, problemami w układzie WN, śpiącą lambdą, zacinającym się krokowym, niedomykającym termostatem, kończącym się reduktorem, zakitowanym wydechem, lewym powietrzem, problemami z zawieszeniem, stylem jazdy, brakiem umiejętności gazownika.
To tak z grubsza, bo jest wiele czynników wpływających na spalanie, warto przepatrzeć już istniejące tematy o wysokim spalaniu.

NoJz
10-01-2013, 19:15
Szukałem, lecz nic konkretnego mi z tego nie wyszło :( kondycja silnika? raczej z nim w porządku jeżeli chodzi o kompresje itp. Sonda lambda ma znaczenie przy gazie 2-gen? krokowy jakby się zacinał, to obroty byłyby podniesione, prawda? - nic takiego nie zaobserwowałem. Termostat pracuje dobrze, ostatnio był wymieniany, Reduktora nie mogę wykluczyć, lewego powietrza raczej nie ma, bo było szukane w tym kontekście, a wydech jest nowy.

Netoper
10-01-2013, 19:27
lambda ma znaczenie przy gazie 2-gen?
Jak najbardziej, krokowy jest właśnie lambdą sterowany i jeśli lambda niewłaściwie pracuje to i gaz jest nieprawidłowo dawkowany. Albo jak się krokowy przycina w górnym położeniu to idzie gazu więcej.

krokowy jakby się zacinał, to obroty byłyby podniesione, prawda?
Ale my piszemy o krokowym gazu a nie bocznikowym.

Termostat pracuje dobrze, ostatnio był wymieniany,
I jaka jest temperatura silnika?

NoJz
10-01-2013, 19:41
Czyli jeszcze raz, nie mam problemu z obrotami na biegu jałowym, a za to też chyba odpowiada krokowiec od gazu prawda? temperatura silnika oscyluje w granicach o-m, Co do tej sondy, to mnie zmartwiłeś... muszę to zbadać :)

Netoper
10-01-2013, 20:04
z obrotami na biegu jałowym, a za to też chyba odpowiada krokowiec od gazu prawda?
Za stabilne obroty odpowiada bocznikowy, krokowy jest od dawkowania gazu.


temperatura silnika oscyluje w granicach o-m,
Czyli ile wynosi w silniku? Przy sprawnym termostacie wskazówka nie powinna w tak szerokim zakresie się przemieszczać jaki podałeś.

---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:03 ----------


Co do tej sondy, to mnie zmartwiłeś.
Miernikiem z marketu za 15zł sprawdzisz, tu jest opis
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/42044-Zetec-Sprawdzenie-poszczeg%C3%B3lnych-czujnik%C3%B3w-w-silniku