PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Radio 6006E - długie wyszukiwanie stacji radiowych



Grzecho
15-01-2013, 00:19
Witam mam problem z radiem w swoim mondeo model 6006E . Otóż szuka mi stacje szuka szuka nawet przez 5 minut i nic nie może wyszukać a jak jest taka chwila gdy caly czas wciskam seek po jakimś czasie załapie stacje a gdy wyłączę radio i włączę znowu zaczyna szukać i nie może wyszukać aż czasem załapie a czasem w ogóle . Wiecie co się mogło stać czy to winna zasilacza anteny , jak to samemu sprawdzić jaka jest przyczyna .


W tytule podajemy więcej szczegółów.

barbarian15
15-01-2013, 11:01
Jeżeli nie padła elektronika samego radia,to może przyczyną być zbyt słaby sygnał z anteny.

Grzecho
15-01-2013, 19:20
Wszystko działa Gdy włoże płyte CD itd . Tylko po prostu nie wyszukuje stacji. Macie jakieś pomysły jak można sprawdzić czy to antena jest na wykończeniu czy coś innego ?

barbarian15
16-01-2013, 00:01
CD to jest inna bajka,to wewnętrzny odtwarzacz.Sygnał radiowy przechodzi przez głowicę w.cz.

frobek
16-01-2013, 07:15
Sprawdź połączenie anteny, szczególnie to przy dachu. Tam lubiło sobie skorodować. Na próbe podłącz do gniazda antenowego tak z pół metra drutu i zobacz czy dalej nie wyszukuje.

rybix
09-07-2013, 11:25
Kupiłem w zeszłym tygodniu Mondeo z takim samym radiem i mam podobny problem. Wciskam Seek i nie moze znalezc zadnej stacji, sobie robi petle i tak caly czas szuka.... . Jak przejdę na tryb manualny i znajdę częstotliwość na której wiem, że jest jakieś radio to wszystko działa, ale jednak to jest dość uciążliwe. Miał ktoś podobny problem?

BączyskoWstrętne
30-12-2013, 21:52
siemka. kupiłem autko mk3 z takim właśnie problemem, że fal nie znajduje i wyczytałem gdzieś w sieci, że problem może tkwić w głowicy fm? czy to faktycznie może być przyczyną i jaki koszt ewentualnej naprawy? z góry dzięki & pozdro

steell
30-12-2013, 22:06
Ludzie, czego oczekujecie? Że ktoś napisze wam magiczny kod który uzdrowi radiu typu naciśnij 3 razy 1 potem 5 razy przycisk 2 i powinno działać? Tak sie nie da, frobek napisał juz wam co zrobić.
Wiec po kolei,
-Zdjąć plastik z lampką - z podsufitki i wizualnie obejrzeć stopkę anteny.
-Sprawdzić czy macie kod do radia, bez tego nie grzebać w elektryce bo nie uruchomicie radia.
- Wyciągnąć radio, najlepiej bez odpinania wtyczki zasilającej - patrz problem przy brakującym kodzie.
- sprawdzić przejście kabla antenowego omomierzem oraz czy nie ma zwarcia do masy.
- jeżeli kabel jest dobry, nie ma wilgoci ani rdzy na stopce, podłącz kawałek kabla do gniazda antenowego w radiu.
- Jeżeli mimo to radio nie działa, szukaj innego radia na allegro, prawdopodobnie padła głowica.
- Jeżeli nie rozumiesz o czym piszę, nie dotykaj nic i jedź do warsztatu gdzie mają elektryka lub zajmują się audio w samochodach bo sam narobisz sobie tylko problemów.