PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] ST220 4x4 ?



wilu117
16-01-2013, 11:53
Na razie czysto teoretycznie, mam opis przeróbki napędu w ST220 na 4x4 ale myślę że dotyczy to innych V6 (nie wiem jak z kombi ale może być problem z tylnym zawiasem)
Potrzebne części pochodzą z Jaguara X type 2,5 lub 3,0:
- skrzynia biegów
- skrzynia rozdzielcza
- wał
- tylny most
- 4 półosie ale podejrzewam że przednia lewa jest taka sama jak w mondeo
- piasty tył z czujnikami ABS.

Skrzynia manualna z Jaga ma 5 biegów (z wyglądu taka sama jak w mondeo), reduktor jest montowany w miejscu prawej półosi która przez to robi się krótsza.
Trzeba zrobić miejsce na wał napędowy co oznacza przeróbkę wydechu i zbiornika paliwa. Wydech musi być w stylu 2,5V6 czyli zaraz za silnikiem idzie jedna rura i dopiero na końcu auta można rozdzielić na dwie strony. Zbiornik można zamontować z mk1 4x4 lub w moim przypadku (jazda na LPG) jakiś nieduży zbiorniczek na jedną stronę auta.
Teraz tylne zawieszenie, trzeba w nim dorobić mocowanie na most, nie jest to jakaś wielka przeróbka bo jako tako on tam pasuje tylko brak mocowań.
Do tego trzeba trochę przyciąć na brzegach tylne sanki żeby przy maksymalnym obciążeniu półosie o nie nie obcierały. Zostają jeszcze tylne piasty to założenia w miejsce oryginalnych.
Pasują ale trzeba zamontować czujniki ABS z Jaga i dorobić dla nich mocowania (nic wielkiego).

Aktualnie napisałem do dwóch gości, którzy mają na allegro niezbędne części. Poprosiłem o podanie kosztu zakupu kompletu.
Jeszcze kwestia znalezienia osoby która odpowiednio przerobi tylne zawieszenie bo ja sam tego nie zrobię i kalkulacja kosztów.
Nie wiem też czy zamiana skrzyni na 5 (teraz mam 6) to nie jest jakiś problem i jak wyglądają przełożenia w skrzyni z Jaga ale podejrzewam że tak jak w ST220.
Chodzi o to że ST niezależnie od wersji skrzyni na drugim biegu robi 100km/h

dream
16-01-2013, 11:56
Nie wiem też czy zamiana skrzyni na 5 (teraz mam 6) to nie jest jakiś problem.

6 biegowa skrzynia nie ma czujnika VSS zatem auto sygnał do prędkościomierza czerpie z tego co pamiętam z lewego czujnika ABS ale to pewnie jest do ogarnięcia

wilu117
16-01-2013, 12:15
Ja mam skrzynie 6 a skrzynia z Jaga to 5 czyli nie ma tutaj żadnego problemu.

linkgrabber
16-01-2013, 12:23
jak to ogarnie ESP?

wilu117
16-01-2013, 12:38
Hmmm, a co tak naprawdę może ESP w mk3 ?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to możliwość hamowania poszczególnych kół lub zdławienie silnika czyli napęd nie wpływa na to w żaden sposób.

mbaranek
16-01-2013, 12:38
jak to ogarnie ESP?
Nie powinien miec problemow. ESP do dzialania potrzebuje ABSu i kata wychylenia kierownicy.

linkgrabber
16-01-2013, 12:46
No ale inaczej dohamowuje koło które jest napędzane a inaczej to które jest toczone, dochodzi jeszcze to czy tarcze nie będą za małe z tyłu?

Ale to tylko moje domysły, życze powodzenia w modyfikacjach bo pomysł ciekawy :up:

dav18
16-01-2013, 13:16
Jak patrzyłem na różnice w podłodze w moim 4x4 to musisz jeszcze dorobić mocowanie podpory wału. Do lekkiej przeróbki sanki z przodu, troszkę inaczej jest też zamocowana przekładnia. Idąc dalej do tyłu, co do mocowania tylnego mostu trzeba dorobić dwa wieszaki podobne jak do tłumików. Baku tak sam sobie raczej nie przerobisz i byle czego nie wstawisz bo musi to mieć legalizację. Wydaje Ci sie po co legalizacja, pojade do wujka na przegląd ;) owszem, ale najpierw taki ulep musi przejść badania szczegółowe, opinia rzeczoznawcy itp. A oni się czepiają :D
Jak chcesz to pogadam z rzeczoznawcą co i jak bo teraz też przerabiam ten temat. Ostatnio gadałem z nim chyba 2 godziny :D jak zaczął mi wszystko tłumaczyć co gdzie i jak to myślałem że mi dynia pęknie :D

linkgrabber
16-01-2013, 13:17
no ale z blachy pewnie może być zbiornik :hmm:

dav18
16-01-2013, 13:19
no ale z blachy pewnie może być zbiornik

Jasne że może ;) tylko jeżeli nie będzie miał wybitych kilku ważnych cyferek to nici z tego :) ja do mojego szukałem baku używki, fajny znalazłem na allegro używkę, aluminiowy, 25L 899zł ;) Koszt nowego baku robionego na zamówienie to 4 tysie i wzwyż. Mówie tu ciągle o baku który jest dopuszczony do ruchu a nie takiego co sąsiad tigiem poklei

dream
16-01-2013, 13:21
tylko jeżeli nie będzie miał wybitych kilku ważnych cyferek to nici z tego

Ja przeglądy robię "legal" i jeszcze nie widziałem żeby diagnosta bak paliwa szczegółowo oglądał :skromny:

dav18
16-01-2013, 13:24
Ja przeglądy robię "legal" i jeszcze nie widziałem żeby diagnosta bak paliwa szczegółowo oglądał

Czytaj uważnie ;) taka przeróbka musi być dopuszczona przez rzeczoznawce, on musi wydac opinie czy auto jest ok. Jak znajomy robił zmote to przegląd rzeczoznawcy traw ponoć 2 dni. Jak wystawi Ci pozytywną opinię to potem auto normalne przeglądy juz przechodzi i nikt nie sprawdza baku, twardości śrub czy jakości spawów

wilu117
16-01-2013, 13:34
Jak patrzyłem na różnice w podłodze w moim 4x4 to musisz jeszcze dorobić mocowanie podpory wału. Do lekkiej przeróbki sanki z przodu, troszkę inaczej jest też zamocowana przekładnia. Idąc dalej do tyłu, co do mocowania tylnego mostu trzeba dorobić dwa wieszaki podobne jak do tłumików.

Ale ty mówisz o mk2 a ja o mk3 i tu jest trochę inaczej. Fakt zapomniałem napisać o podporze wału.


Wydaje Ci sie po co legalizacja, pojade do wujka na przegląd owszem, ale najpierw taki ulep musi przejść badania szczegółowe, opinia rzeczoznawcy itp.

Mówisz o zbiorniku tak ?

Mav
16-01-2013, 14:01
Trzeba zrobić miejsce na wał napędowy co oznacza przeróbkę wydechu i zbiornika paliwa. Wydech musi być w stylu 2,5V6 czyli zaraz za silnikiem idzie jedna rura i dopiero na końcu auta można rozdzielić na dwie strony. Zbiornik można zamontować z mk1 4x4 lub w moim przypadku (jazda na LPG) jakiś nieduży zbiorniczek na jedną stronę auta.
Zbiornik paliwa uwazam za temat do ogarniecia. Ja bym sie zastanowil jak puscic do tylu zarowno wal jak i wydech. Biorac pod uwage przeswit ST nie mozna tego zrobic byle jak tylo trzeba wszystko jak najwyzej...

Teraz tylne zawieszenie, trzeba w nim dorobić mocowanie na most, nie jest to jakaś wielka przeróbka bo jako tako on tam pasuje tylko brak mocowań.
A jak wyglada tylne zawieszenie w Jagu? Moze stamtad cos przelozyc? Tam nie ma wielowachacza z tylu jak w Mondeo?

jak to ogarnie ESP?
Z przodu wilu ma hamulce z Focusa ST225 o ktore bym sie nie martwil. Z tylu sa male i do tego lite tarcze... Najwyzej jak bedzie za szybko je zjadalo to podpasuje sie cos wiekszego.

Saren
16-01-2013, 14:24
a czy w Jagu nie jest ta sama podłoga i zawieszenie co w MK III ?

z tego co kojarzę często na częściach do MK III jest metka Ford/Jaguar - może to jest trop by kupić całe tylne zawieszenie wraz z sankami , trzeba pamiętać o tym że jednak z tylnego mostu półosie muszą dojść do piasty i teraz pytanie czy po drodze np. stabilizator nie wadzi lub jakaś inna śruba ;)

wilu117
16-01-2013, 16:05
A jak wyglada tylne zawieszenie w Jagu? Moze stamtad cos przelozyc? Tam nie ma wielowachacza z tylu jak w Mondeo?

Inne jest, całkiem inne od tego w HB, przypomina zawieszenie z focusa mk1 kombi.




Z przodu wilu ma hamulce z Focusa ST225 o ktore bym sie nie martwil. Z tylu sa male i do tego lite tarcze... Najwyzej jak bedzie za szybko je zjadalo to podpasuje sie cos wiekszego.

Kto jak kto ale ja se z esp dam rade :los2:


a czy w Jagu nie jest ta sama podłoga i zawieszenie co w MK III ?

j.w.


stabilizator nie wadzi lub jakaś inna śruba

Po przeróbce trzeba założyć krótsze łączniki.

Parę fotek z tego jak to wygląda:

przygotowane zawieszenie od ST

http://imageshack.us/a/img802/2148/90282733.jpg

http://imageshack.us/a/img694/1645/83109067.jpg

http://imageshack.us/a/img715/2233/24079864.jpg



Widok od przodu auta z przerobionym wydechem, jak widać jest miejsce na wał, na fotce nie jest jeszcze założony tak samo jak skrzynia rozdzelcza.

http://img341.imageshack.us/img341/6493/89469881.jpg


Aha, jeden gość mi odpisał.

Cena za komplet 4500 co o niej myślicie, wydaje mi się ze przyzwoicie :niewiem:

Saren
16-01-2013, 16:21
Ci powiem że 4500 za wszystko co do napędu idzie nie jest źle, biorąc pod uwagę też rzadkość z jaką to występuje w przyrodzie :) (rozumiem że w komplecie masz skrzynię 5 gang)

i te sanki co są na foto to już gotowe po przerobieniu do montażu na ST ?

w sumie nie ma aż takiej masakry

linkgrabber
16-01-2013, 16:31
Cena za komplet 4500 co o niej myślicie, wydaje mi się ze przyzwoicie

Szukaj calego rozbitka/angola

wilu117
16-01-2013, 16:44
Tak razem ze skrzynią. Najdroższy z tego wszystkiego jest reduktor. Na fotkach jest już przygotowane zawieszenie.

Wytaptane

cosin
16-01-2013, 17:00
super projekt!

trzymam kciuki aby sie powiodło. Sam kiedyś o tym myślałem ale grat z lancera evo ciut drogawe :P

GrekuPL
16-01-2013, 17:02
jeżeli Ty wstawisz z jaga 4x4 to ja wstawię do st swojego :hehe:

Saren
16-01-2013, 17:09
jeżeli Ty wstawisz z jaga 4x4 to ja wstawię do st swojego :hehe:

i oto w ten sposób powstało najdłużej oczekiwane wyzwanie w dziejach MKP :))

wilu117
16-01-2013, 18:20
Dodaję jeszcze raz tą fotkę od przodu auta bo za pierwszym razem nie dodałem :zakrecony:

http://img341.imageshack.us/img341/6493/89469881.jpg

---------- Post added at 18:16 ---------- Previous post was at 18:13 ----------


jeżeli Ty wstawisz z jaga 4x4 to ja wstawię do st swojego

W chwili obecnej przeprowadzam kalkulację :)

---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 18:16 ----------

I jeszcze foto skrzyni razem z rozdzielaczem, oddzielony czerwoną linią, skrzynia taka sama gdyby nie ten dodatkowy element i wydaje mi się że dało by się go zamontować nawet do fabrycznej skrzyni od st problemem było by mocowanie bo nie ma miejsc do przykręcenia. No i dodatkowo jest jeszcze podłączone smarowanie.

http://img845.imageshack.us/img845/6178/76047400.jpg

dav18
16-01-2013, 18:25
wydaje mi się że dało by się go zamontować nawet do fabrycznej skrzyni od st

dokładnie :D tylko Ci się tak wydaje ;)

linkgrabber
16-01-2013, 18:32
widzę, że moja propozycja troche odbiła sie od uszu:D

Ale popatrz:
http://allegro.pl/jaguar-x-type-2-5-v6-234-km-calosc-lub-czesci-i2938161920.html

Felgi moge odkupic jak sa z dobrymi oponami :skromny:

dav18
16-01-2013, 18:35
widzę, że moja propozycja troche odbiła sie od uszu

wilu woli "okazyjnie" wydać 4500 za części warte 2000 :D albo i mniej

thefilip
16-01-2013, 18:41
a ten silniczek to jest raczej inna vałka niz Mondeowa ??

wilu117
16-01-2013, 19:11
widzę, że moja propozycja troche odbiła sie od uszu

Po prostu nie miałem wcześniej czasu poszukać, nie wiem czy chcę kupować całe auto i potem się z nim bujać ale z drugiej strony mogło by się to zwrócić. W każdym razie napisałem jeszcze do kilku innych sprzedawców bo faktycznie ten woła więcej niż inni.


a ten silniczek to jest raczej inna vałka niz Mondeowa ??

Bloki silnika były takie same, X type to praktycznie mondeo.

linkgrabber
16-01-2013, 19:16
Po prostu nie miałem wcześniej czasu poszukać, nie wiem czy chcę kupować całe auto i potem się z nim bujać ale z drugiej strony mogło by się to zwrócić. W każdym razie napisałem jeszcze do kilku innych sprzedawców bo faktycznie ten woła więcej niż inni.

Wyciagasz to co potrzebujesz, wnętrze, silnik, skrzynia, pewnie jakies czujniczki i inne y które beda pasowac do ST, drzwi a reszta do oddania bo najbardziej wartosciowe rzeczy juz zabrales ;)

Zaletą tego jest to że widzisz jak cos jest zamocowane i tam jakies uchwyty możesz dociac i przymierzyc do swojego a robić coś z niczego to problem i ciężko.

A namiar na tanie sanki od mondeo żeby swoich od razu nie ruszać też sie znajdzie :hehe:

wilu117
16-01-2013, 20:38
Teraz mi inny gość odpisał. Ma skrzynię, reduktor, wał i jedną półoś za 600 zł w sumie :)

Wytaptane

linkgrabber
16-01-2013, 20:39
dużo rozsądniejsza propozycja :skromny:

Saren
16-01-2013, 20:41
pytanie w jakim stanie

wilu117
16-01-2013, 20:45
Nie za bardzo jest jak to sprawdzić :)

Wytaptane

thefilip
16-01-2013, 20:54
Nie za bardzo jest jak to sprawdzić

Wytaptane A w Jeżdżacym Jagu juz sie coś sprawdzi ;)

Colorado30
16-01-2013, 21:55
A co ze zbiornikiem i przewodami hamulcowymi? zbiornik jest inny przy 4x4 na bank:hmm:

Saren
16-01-2013, 21:57
już o tym pisał że inny musi być

wilu117
16-01-2013, 22:04
Się właśnie zastanawiam czy od Jaga też by nie podszedł

Wytaptane

thefilip
16-01-2013, 22:16
Się właśnie zastanawiam czy od Jaga też by nie podszedł

Wytaptane bardzo sie róznia płyty podłogowe MDO i Jaga ?? :hmm:

Saren
16-01-2013, 22:18
o tym też pisał

thefilip
16-01-2013, 22:21
bardzo sie róznia płyty podłogowe MDO i Jaga ??
Jaguar X-Type (nieprodukowany już) był zbudowany na skróconej płycie podłogowej Mondeo Mk3

Marcinus_1
16-01-2013, 22:29
Szukaj calego rozbitka/angola

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201301144918299/sort/default/usedcars/transmission/manual/fuel-type/petrol/make/jaguar/onesearchad/used/onesearchad/nearlynew/onesearchad/new/page/1/radius/1500/postcode/sw182pt/keywords/4x4?logcode=p

linkgrabber
16-01-2013, 22:37
Szukaj calego rozbitka/angola

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201301144918299/sort/default/usedcars/transmission/manual/fuel-type/petrol/make/jaguar/onesearchad/used/onesearchad/nearlynew/onesearchad/new/page/1/radius/1500/postcode/sw182pt/keywords/4x4?logcode=p

No ale to wychodzi drożej niż ten co jest już w PL :D

Marcinus_1
16-01-2013, 22:40
No ale to wychodzi drożej niż ten co jest już w PL
No fakt ale nie zaowazylem tego ogloszenia z allegro

Mike44
16-01-2013, 23:39
pompę abs/tcs/esp możesz od razu wywalić bo działać poprawnie to to nie będzie...

---------- Post added at 11:31 PM ---------- Previous post was at 11:30 PM ----------

stockowe sprzęgło nawet z ST nie ogarnie Ci tego do ostrzejszego startu

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:31 PM ----------

Do tego wydech do ST musi być odpowiednio obliczony przy takiej przeróbce, a nie zwykłe cięcie, gięcie i łatanie...

wilu117
17-01-2013, 08:36
pompę abs/tcs/esp możesz od razu wywalić bo działać poprawnie to to nie będzie...

Z jakiego powodu i w jakim przypadku miało by to nie działać ?

---------- Post added at 08:36 ---------- Previous post was at 08:34 ----------

Sprzęgło i tak bym zmieniał bo moje już jest na wykończeniu (ze trzy ćwiartki i jak się zagrzeje to zaczyna lekko ślizgać) więc można pomyśleć o wzmocnieniu.

Mike44
17-01-2013, 08:56
abs jeszcze by działał, ale tcs dla fwd i 4x4 to inny program, esp zapomnij, program się pogubi jak tył zacznie mielić na śniegu na zakręcie

wilu117
17-01-2013, 09:37
W każdym razie nawet jeżeli dostawał by szału to zimą i tak bym go wyłączał. To działa tak że jak coś jest źle to ESP samo się wyłącza tak samo TCS.

Wygląda na to że zbiornik z Jaga też mógł by pasować, w dieslach był taki sam jak w MDO z tego co widzę na allegro.
Zbiornik w 4x4 też jest podobny ale miał chyba dwie pompy paliwa i tu był by problem.

Mondeo:
http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-zbiornik-paliwa-kompletny-i2891774705.html

Jaguar:
http://allegro.pl/jaguar-x-type-zbiornik-paliwa-bak-i2887376528.html

---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:37 ----------

Można taki zbiornik wyrwać za ok 100zł

Mateusz V6
17-01-2013, 10:29
Zbiornik w 4x4 też jest podobny ale miał chyba dwie pompy paliwa i tu był by problem.

zależy jak jest ukształtowany w środku... może 1 by ogarnęła... ? :hmm:

wilu117
17-01-2013, 11:15
Bak jest wyprofilowany tak aby zmieścił się pod nim wał co za tym idzie są to tak jakby dwa zbiorniki i paliwo nie ma jak swobodnie przelewać się między stronami.
Trzeba by coś kombinować, może dorobić jakiś przelew pod wałem :niewiem:

linkgrabber
17-01-2013, 12:33
Trzeba by coś kombinować, może dorobić jakiś przelew pod wałem

W ciężarówkach masz po prostu wąż który łączy obie strony także tu moze też zdałoby to egzamin

wilu117
17-01-2013, 13:22
W ciężarówkach masz po prostu wąż który łączy obie strony także tu moze też zdałoby to egzamin

To by było najprostsze rozwiązanie.

Kolejna sprawa co do której nie mam pewności, nie wiem czy reduktor nie będzie wadził o oryginalny katalizator. Jeżeli tak to robota wiąże się od razu z wymianą kolektorów na rurowe.
Muszę dziś wleźć do kanału i obejrzeć jak to wszystko teraz wygląda.

foto silnika ze skrzynią z Jaga:

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/29/21/12/32/2921123299


A zestaw za 600 o którym wcześniej pisałem już się sprzedał... :(

Wie ktoś od czego jest ten czujnik z białym kablem na skrzyni biegów ?

wilu117
17-01-2013, 17:32
Dobra, katalizator jest taki sam jak w ST220 i nie będzie tutaj problemu, kolejna różnica którą wyłapałem wchodząc dziś pod auto to inne mocowanie (sam uchwyt) do poduszki skrzyni biegów ale kosztuje to jakieś 75 - 100 zł.

Saren
17-01-2013, 17:51
ciekawe czy do tddi by podeszło :))

to by dopiero byłby sprzęt rolniczy :))

wilu117
17-01-2013, 18:09
Raczej nie podejdzie :zakrecony: chyba że były Jagi w dieslu z 4x4 bo widziałem na allegro że skrzynie od diesla też są takie same.

Kolejna sprawa, regulowane łączniki stabilizatora, nie widzę takich w necie. Ktoś się z czymś takim spotkał ?

http://img17.imageshack.us/img17/1307/91765635.jpg

kreml73
17-01-2013, 19:13
wilu, jako ktoś produkujący samochody powiem krótko- nie brudź się, nie psuj STka, sprzedaj go i kup sobie coś co już od początku miało być 4x4:hehe:
Sorry, ale takie przeróbki to jak dla mnie druciarstwo i ja bałbym się takim czymś 200km/h na niemieckiej autostradzie jechać...
Wiem że u mnie w fabryce różne wyposażenie dodatkowe powoduje że są już zmiany w karoserii, a co dopiero wał pod podłogą...
Założę się że muszą tam być jakieś wzmocnienia, których w "zwykłym" przednionapędowcu nie ma (podłoga jest z blachy 0,8mm nie zapomnij:hehe:)
Owszem, ktos powie że "się da"- jasne- wszystko się da zrobić, tylko że moim zdaniem fajnie by było jeździć sobie i nie bać się że wał z połową zawiechy odpadnie na szybszym zakręcie...

---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:08 ----------


Ktoś się z czymś takim spotkał ?

końcówki jak ze zwykłych siłowników pneumatycznych, do tego pręt gwintowany w środek i dwie nakrętki samokontrujące....
To dopiero druciarstwo:)
Prawie jak szekle za 12 zł do "obniżania zawieszenia":hehe:

GrekuPL
17-01-2013, 19:16
Kolejna sprawa, regulowane łączniki stabilizatora, nie widzę takich w necie. Ktoś się z czymś takim spotkał ?oczywiście :bigok: firmy tuningowe mają takie :bigok: miałem do gwintu zamawiać aby nie ciąć i spawać ori :hmm:

wilu117
17-01-2013, 19:49
wilu, jako ktoś produkujący samochody powiem krótko- nie brudź się, nie psuj STka, sprzedaj go i kup sobie coś co już od początku miało być 4x4

Masz kremlu sporo racji zwłaszcza że w tym temacie jako tako przecieram teraz szlaki, z drugiej strony można by pod to podciągnąć każde pozafabryczne modyfikacje aut które wpływają na prowadzenie czy moc ;)

Niby już to kiedyś ktoś zrobił ale nie zawarł w swoim opisie wszystkich szczegółów, nie ma przykładowo informacji jak zamontował podporę wału.
Muszę się liczyć z tym że po drodze będzie pewnie szereg różnych problemów które wyjdą w praniu.
Tylne zawieszenie Jaguara jest inne, wygląda solidniej w porównaniu z "wahaczykami" które są w mondeo.
Generalnie jedyna ingerencja w samo nadwozie to zamocowanie podpory wału. Wszystkie pozostałe części są ze sobą zamienne i można je bez problemu wymienić. Głownie chodzi tu o sanki tylnego zawieszenia w których trzeba dorobić mocowania na tylny most.
Wydech który trzeba przerobić to też nie jest jakiś wielki problem :)

Kolejna sprawa to późniejsza odsprzedaż auta, nie wiem czy taka modyfikacja by mi tego nie utrudniła. Jest bardzo dużo różnych spraw z tym związanych a mnie już łeb od tych informacji pęka :hehe:
Nie pali się, z teorii wiem już chyba wszystko teraz się muszę zastanowić czy przejść do części praktycznej :skromny:

dav jak wygląda tylny zawias w mk1 4x4 różni się od seryjnego, wygląda na mocniejszy ?

daras84
17-01-2013, 20:00
w baku 4x4 masz dwie pompy, jedna przelewowa,ale to akurat najmniejszy problem, kolektor wydechowy z katem się nie zmieści, trzeba zrobić rurowy, lub pomodzić z jaga

wilu117
17-01-2013, 20:31
No jak się nie zmieści jak w jagu jest taki sam katalizator

Wytaptane

daras84
19-01-2013, 11:23
jest inny

Wesoly-1
19-01-2013, 20:38
ja mam mondeo 4x4 i jest tam jedna pompa paliwa w baku a jesli masz problem z rozwiazaniem tylnego zawieszenia to poszukaj od jaguara kombi skoro ty tez masz kombi...

dav18
19-01-2013, 20:42
ja mam mondeo 4x4 i jest tam jedna pompa paliwa w baku

:panna:
a ściągałeś bak??

dream
19-01-2013, 20:43
ja mam mondeo 4x4 i jest tam jedna pompa paliwa w baku

Na pewno?

http://img195.imageshack.us/img195/7978/beznazwyzs.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/195/beznazwyzs.jpg/)

Wesoly-1
19-01-2013, 20:46
tak sciagalem i spod baku jest taki sam jak w zwyklym mondeo, robilem remont zawieszenia i delikatnie go obnizalem po zakupie i wszystkie czesci sprezyny, amortyzatory pasowaly od zwyklego nawet tarcze hamulcowe tylne sa takie same jak w zwyklym 2.0 chociaz polosie ida w piascie...

dav18
19-01-2013, 20:47
Na pewno?

na pewno, ba na 110% są dwie pompy ;) no chyba że miałem zwidy jak wyjmowałem bak :D

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:46 ----------


tak sciagalem i spod baku jest taki sam jak w zwyklym mondeo

doczytałem do tego momentu i......sory ale raczej nie masz pojęcia o czym mówisz :))

Wesoly-1
19-01-2013, 21:10
wiem o czym mowie ale nie bede sie klucil...poprostu mowie jak jest u mnie w aucie i tyle a doktoryzowanie sie schematami nie ma nic znaczenia bo mialem juz sierre i escorta a teraz mondeo i nauczylem sie ze nie ma dwoch takich samych egzemplarzy forda, zawsze jeden od drugiego bedzie sie czyms roznil...

Saren
19-01-2013, 21:16
no to tylko świadczy o tym jakie eksperymenty są przeprowadzane przez użytkowników

przecież jak jest schemat to znaczy że tak producent stworzył i to co po za nim jest to znaczy że jakaś patologia jest ;)

dav18
19-01-2013, 21:18
zawsze jeden od drugiego bedzie sie czyms roznil...

ale nie bakiem ;) stary, przecież ten bak w 4x4 jest prawie przepołowiony, od dołu jest dyfer, nad nim gruba blacha i dopiero bak. Jeżeli u Ciebie bak jest taki jak w zwykłym mondeo to ciekawe gdzie jest dyfer :))

Wesoly-1
19-01-2013, 21:40
a ha i informacja dla kolegi od ST-ca u nas w lubinie jezdzi mkIII kombi 2.5 4x4 szczegolow nie znam ale znajomy spawacz robil mu caly wydech i kiedys mi napomknal o tym, wiem tylko tyle ze graty kupil od jaguara wiec jest to do zrobienia a wiec Powodzenia i oby sie udalo bo koncepcja zacna...

dav18
19-01-2013, 22:03
wilu (ten od ST) nie ma kombi ;)
A co do tego mk3 co mowisz, widział to ktoś??

Mike44
19-01-2013, 22:18
wiem o czym mowie ale nie bede sie klucil...poprostu mowie jak jest u mnie w aucie i tyle a doktoryzowanie sie schematami nie ma nic znaczenia bo mialem juz sierre i escorta a teraz mondeo i nauczylem sie ze nie ma dwoch takich samych egzemplarzy forda, zawsze jeden od drugiego bedzie sie czyms roznil...Jeśli masz 1 pompę to masz coś modzone ;) A wtyczkę pod kanapą i pod gumą masz owalną? ;)

Wesoly-1
19-01-2013, 22:26
no widzial bo robil mu tlumik araz po przerobce bo oryginalny nie pasowal

---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

i nie tylko on widzial, ja osobiscie nie ale po co mial by ktos klamac..

---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

nie pamietam ksztaltu wtyczki bo zdejmowane to bylo zaraz po kupnie w 2011 przy konserwacjii podwozia ale jednej pompy jestem pewien

Saren
19-01-2013, 22:27
nikt nie zarzuca nikomu kłamstwa ;)

tylko coś musiało się wcześniej nie zgadzać ;)

Wesoly-1
19-01-2013, 22:33
mozliwe ja nie twierdze ze nie...:niewiem:

wilu117
19-01-2013, 22:38
jest inny

To pokaż mi foto tego "innego" katalizatora

Generalnie opis przeróbki na 4x4 jest nie kompletny a w opisie jest info że auto zamiast prowadzić się lepiej to prowadziło się gorzej....
Co za tym idzie raczej odpuszczę temat....
Wytaptane

daras84
20-01-2013, 11:58
wilu117 pomyliłem się bo ja pisałem o st200, jestem akurat na etapie przerabiania na 4x4, więc trochę tego przegrzebałem, faktycznie mk3 st220 jest taki sam


a bak w 4x4 na 1000% ma dwie pompy, i "spód" baku ma inny niz w fwd, proponuje wejśc jeszcze raz pod auto i sobie to zobaczyć ;)

marian212
09-12-2014, 13:30
jakiś progress ?

boro1990
09-12-2014, 13:33
ale kotlet:panna:

Wysyłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk 2

marian212
09-12-2014, 13:43
zamysł dobry , może to 4x4 już śmiga od 2 lat :)

Saren
09-12-2014, 13:44
projekt odroczony