PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie o automacie w MK III



cinek74
18-01-2013, 16:15
Witam,
proszę o opinie na temat automatu w Mondeo MK III bo mam dylemat czy w coś takiego wchodzić czy raczej odpuścić.Każda rada cenna.
Pzdr

mad
19-01-2013, 17:46
Poczytaj sobie forum.. zresztą były różne skrzynie pakowane. Wszystko masz opisane.

Sartan
19-01-2013, 18:24
Ja mam i tak komfort jest ok ale mam ponad dwa lata i uważam, że aglorytmy sterowania tą skrzynią to pisał jakiś malapeta i ja odnoszę wrażenie, że skrzynia przełącza jak w benzynie. Piąte przełożenie załączane jest dopiero przy około 75 km/h co uważam ma znaczy wpływ na spalanie. Strasznie mnie to wkurza. Druga rzecz to długi czas jazdy zimą bez lockupu zanim się olej w skrzyni nagrzeje. Czasami nawet 5-7 km zależy od mrozów. W innych autach trwa to znacznie szybciej. Trzecia sprawa to przy zwalnianiu do około 20-30 km/h sterowni zamiast zrzucić na 2 to zostawia 3 tylko odpina lockup i jedziesz na konwerterze co przy mocnym depnięciu powoduje opóźnienie w przyspieszaniu. To tyczy się skrzyni JATCO. Ale ogólnie następne auto to będzie też automat ale już DSG lub Power Shift.

cinek74
20-01-2013, 18:35
No dobrze a jak wygląda sprawa pod względem technicznym czy jest wytrzymała może chimeryczna?Jaki masz przebieg i na co w/g Ciebie zwrócić uwagę przy zakupie,może po prostu podjechać do jakiegoś serwisu i sprawdzić?