PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] jakość głosników i radia PRZED FL i po FL



Matir
19-01-2013, 08:26
może ktoś wyjaśni:

mam monda przed fl z rynku niemieckiego wersja Trend z fabrycznymi głosnikami w kazdych drzwiach i radiem 6000 cd takim czarnym co szło w eskortach transitach fokach mkI itp.
na potrzeby osoby która czerpie radość z dobrej jakości dzwieku naprawdę nie jest źle gra czysto jest nawet sporo basu ogólnie przyjemne brzmienie :)

kumpel kupił monda z 2006 roku (salon pl) czyli po fl wersja biedna bo ma czarne klamki itp jakis odpowiednik ambiente, ale tez ma oryginalne glosniki w czterech dzrzwiach i poliftowe radio 6000 tez cd jak mi właczył muze to sie załamałem,..... dzwiek taki jakis zamazany nie czysty mało basu nawet po regulacji trebli wydaje sie ze gra sam srodek...... o co tu chodzi????? róznica jest kolosalna niby brzeczy ale brzmi to gorzej niz hmm w seicento....

czy wynika to z oszczednosci forda w glosnikach lub w jakosci radia po fl????

przypomniało mi sie jeszcze u lusterkach zewnetrznych które wygladaja duzo gorzej od przed liftowych do bryły pojazdu są jakieś takie jak od innego modelu nie pasują po prostu to samo z liftem klamek wewnetrznych pseudo chrom wyglada tandetnie jak by ktos spsikał sprayem, duzo lepsze wygladem są matowe z przed lifta,

kolejne pytanie u mnie w przedlifcie podłoga bagaznika w kombiaku jest wygłuszona taką czarną gumą która jest na blasze i dopiero na to wykładzina
u niego tego nie ma

kolejne u mnie są wykonczenia pod maską plastikowe na kielichy u niego tego nie ma.....



cos mi sie wydaje ze ten cały lifting to pic na wode i tylko zaczeli oszczędzać...... na detalach......
dedukuję ze skoro mamy oszczednosci na takich detalach to pomyslcie jakie musiały pójść w rzeczy mechaniczno elektryczne decydujace o trwałosci MDO

Proszę uzupełnić profil o silnik auta.

Arturek_67
19-01-2013, 15:47
Witam

Kluczem do odpowiedzi na większośc Twoich zastrzeżeń NIE jest lifting tylko kraj przeznaczenia

Niestety, z aut na polski rynek "wyjmowali" co tylko się da z wyposażenia

Już ktoś na forum powiedział
- "jeśli masz auto z rynku niemieckiego, to jesteś zaskoczony co jest ukryte w wyposażeniu"
- "jeśli masz auto z rynku polskiego to jesteś zaskoczony, co Ford potrafił "wymonować" z samochodu"

Miałem mondeo 2006 z polskiego salonu i potwierdzam maksimum oszczędności Ford
- brak osłon na kielichach
- brak zaślepek w wewnętrznych klamkach
i wiele innych

Dlatego koledzy którzy mają auta z rynku zachodniego, aktywują bez problemu wiele ukrytych opcji => np. oświetlenie skarpetek (bo całą instalacja jest schowana i wystarczy ją uruchomić)

Odnośnie radia poliftowego => wymieniłe Ford 6000, na Ford-Sony i kolosalna różnica w jakości dźwięku, bez wymiany głośników

pozdrawiam
Arturek_67
P.S. Określenie "wyjmowali" to oczywiście przenosnia, chodzi mi o to , że nie montowali

Proszę uzupełnić profil o model i silnik auta.

jarku
19-01-2013, 16:05
Oswietlenie skarpetek jest i w podstawowych mk3 z polskiego salonu.

A w polifcie sluchales tej samej plyty co u siebie? Dzwiek z radia w mk3 jest tragiczny, ale cd gra o niebo lepiej

wysłano z Matrixa

WojtasS
19-01-2013, 16:18
ja wymieniłem z oryginalnego radia 6006e na clariona dxz 948 i różnica była ogromna, nagle pojawił się bas, tylko brakowało wysokich tonów. W porównaniu do tego co było, to się zdziwiłem jak oryginalne głośniki potrafią zagrać ;)

MarekPrint
19-01-2013, 23:04
Już ktoś na forum powiedział
- "jeśli masz auto z rynku niemieckiego, to jesteś zaskoczony co jest ukryte w wyposażeniu"
- "jeśli masz auto z rynku polskiego to jesteś zaskoczony, co Ford potrafił "wymonować" z samochodu"

Nie do końca prawda, ja mam z 2004 i polskiego salonu i sam jestem zaskoczony że mam tyle przynajmniej okablowania założonego
- osłony na kielichach
- wygłuszenie grodzi
- instalacja skłanianych lusterek( brak tylko lusterek składnych i podświetlanych , włącznika i przekaźnika)
- instalacja tempomatu( brak przycisków i sterowania linką)
-instalacja grzanych siedzeń ( brak włącznika i mat)
i pewnie jeszcze coś odkryję

Gligi
20-01-2013, 11:27
Z tego co wiem to w Ghia były wsadzane głośniki dwudrożne. Ja zmieniłem 6000 CD na radionawigację Pioneer i radio zaczęło grać ładnie, a z płyt dźwięk był zbliżony. Wychodzi na to, że 6000 CD w odtwarzaniu płyt nie było takie marne.

cramp120
20-01-2013, 12:48
Już ktoś na forum powiedział
- "jeśli masz auto z rynku niemieckiego, to jesteś zaskoczony co jest ukryte w wyposażeniu"
- "jeśli masz auto z rynku polskiego to jesteś zaskoczony, co Ford potrafił "wymonować" z samochodu"
Oj tutaj to bym się sprzeczał.Ja mam przedlifta, który był kupiony w polskim salonie i zaślepki na kielichach miał, w klamkach zaślepki były,tak samo oświetlenie na nogi z przodu.Praktycznie brak różnic między sprowadzanymi..Jedynej rzeczy jakiej mi w nim brakuje to instalacji do tempomatu.
A co do radia to rzeczywiście prawda.Przedliftingowe radio 6000 cd wcale nie grało tak słabo, w porównaniu do polifta.

saagnool
21-01-2013, 13:57
A jak najłatwiej sprawdzić ukryte systemy/opcje/urządzenia w samochodzie? Mi np. brakuje podgrzewanych siedzeń i tempomatu. Mam sk. fotele, wersja GHIA, może to podgrzewanie da się uruchomić? Z tempomatem pewnie będzie gorzej bo na kierownicy nie mam żadnych przycisków. Może ktoś pomóc?

WojtasS
21-01-2013, 15:03
Z tempomatem pewnie będzie gorzej bo na kierownicy nie mam żadnych przycisków. Może ktoś pomóc?

poszukaj na forum było sporo o tym a nawet są artykuły jak zamontować tempomat :)

przede wszystkim popatrz, jak masz pedały to czy masz instalację z dwoma czy 3 wtyczkami - resztę znajdziesz na forum

MarekPrint
21-01-2013, 15:07
Z tempomatem pewnie będzie gorzej bo na kierownicy nie mam żadnych przycisków. Może ktoś pomóc?
Przyciski to nie problem , wymieniasz poduszkę na taką razem z przyciskami lub dokupujesz je i wycinasz. Dokładny opis http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/91136-MONTA%C5%BB-TEMPOMATU-DO-BENZYNOWYCH-MK3

Opis dorobienia podgrzewanych siedzeń też w tym dziale HOWTO's

Zaczynamy odbiegać od tematu jakości głośników. :skromny: