PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] V6 i instalka BRC lub Elpigaz 2 generacji



Spodzio
21-05-2006, 20:57
Witam. Noszę się z zamiarem zamontowania instalki BRC lub Elpigaz 2 gen. do Mondiego. Jednak w Legnicy żaden z instalatorów nie montował do V6 nic poza sekwencją, twierdzą że przepływomierz rozwali jak strzeli (z tego co wiem przepływka jest osłonięta więc rozwali najwyżej obudowę filtra) i nie mają ochoty się podjąć montażu. Zaznaczam że nie chcę i nie zamontuję sekwencji. W Lubinie założą mi bez problemów 2 gen. dlatego nie rozumiem obaw instalatorów z Legnicy.
1.Czy naprawdę V6 nie chodzi dobrze na LPG 2 gen. czy po prostu mnie ściemniają bo z sekwencji jest wyższa marża i łatwiej(pewniej) ją założyć?
2.Czy mogę bez większych obaw założyć instalkę 2 gen..jeśli nie w Legnicy to w Lubinie? Może mają większe doświadczenie na tym polu...

altoot
22-05-2006, 00:15
Generalnie V6 bedizechodziło na II generacji bezproblemowo (o ile nie spartolą czegoś przy montażu). sam od 3,5 roku mam taką instalkę i chodzi ładnie, bezproblemowo.

Jednak zakładając ghaz w tym momencie założyłbym sekwencję. Zweżka w dolocie (=pogorszenie osiągów, choć i tak auto jest dość dynamiczne) wkurza mnie do tego stopnia, ze planuje wywalenie tego ustrojstwa, a na jej miejsce chce dać BLOSa...

Na Twoim miejscu przemyslałbym sprawe jeszcze ze 3 razy, zanim zdecydowałbym sie na II generację.

RWalentynowicz
23-05-2006, 11:04
Albo zakładaj podciśnieniówke z BLOSem, albo sekwencję.

Spodzio
23-05-2006, 20:43
Ten cały BLOS to baaaardzo ciekawa :metal sprawa, niewiele droższa od standardowej 2 gen. a bardzo prawdopodobne że o niebo lepsza :banan:
Jeżeli oczywiście gazownicy będą wiedzieć o czym mowa... :terefere: