PDA

Zobacz pełną wersję : 2,2 TDCI 2006 Denso ekran miga, krzaki, problem



Ryb@
27-01-2013, 10:26
Witam jak w temacie mam problem z Denso
jakiś miesiąc temu padł mi aku do takiego stopnia ze nawet nie miał siły zakręcić
uruchomiłem auto za pomocą przewodów
i radio zaczęło świrować jak na filmiku
dzieje się tak zawsze po odpaleniu
czasami 5 minut sobie miga a czasami nawet do 10 po czym do chodzi do normalnego działania
w czasie tego migania można zmniejszyć siłę nawiewu, temp
ale na ekranie wyskakują ze tak to nazwę krzaki czyli kilka menu na przemian sobie miga
myślałem ze po wymianie na nowy się to zmieni
ale dalej to samo
znalazłem innego posta żeby rozłączyć aku na jakiś czas
rozłączanie na dłuższą chwile tzn np na noc nic nie pomaga
poniżej jak to wygląda:


http://www.youtube.com/watch?v=bNQ2Tz1HkTM


wymontowałem dvd i rozpiąłem aku
też nic nie pomogło
dziwi mnie to ze dlaczego mija to po kilku minutach czyli tak od 5 do 10 może to coś ma wpływ temperatura i jak się ogrzeje trochę w aucie to się poprawia
ale z drugiej strony nawet jak już się ustabilizuje praca radia i działa ok i zgaszę i odpalę auto to znów lipa ale czasami krócej to trwa
hmm...

rosiaktotti
27-01-2013, 19:08
może płyta główna?

Mateusz V6
29-01-2013, 13:38
ja mam wrażenie, że jest to jakiś problem z zasilaniem... radio po każdym mrugnięciu włącza się na nowo... :skromny: lub tak jak kolega poniżej napisał coś grubszego np. plyta główna...:skromny:

WojtasS
29-01-2013, 15:16
spróbuj wyciągnąć jednostkę po dociskać kostki od zasilania, ewentualnie sprawdzić czy gdzieś się coś nie przetarło... jak nie pomoże to niestety będzie lipa

Ryb@
29-01-2013, 17:13
w sobote bede wyciagala radio
tylko ze co jest najdziwniejsze ze jest tak przz 5-7 minu a pozniej jest juz normalnie
dziala wszytsko bez najmniejszego problemu
wszystkie przyciski , wszystkie opcje dzialaja
ale po tych nieszczesnych 5-7 minuta
jesli cos by bylo przetarte to dzialoby sie tak caly czas
to samo dotyczy kostek
radio dziala normalnie do poki znow nie odetne pradu kluczykiem

Mateusz V6
29-01-2013, 17:22
mi to wygląda na jakąś zwarę... a spróbuj wyjąć radio i zabrać na noc do chaty.... może któryś z przewodów ledwo zipi i od zimna robi się mniej elastyczny... a wraca do normy jak radio/auto się rozgrzeje... :hmm:

Ryb@
29-01-2013, 17:56
no tak zrobie
tylko ze po wylaczeniu i wlaczeniu kluczyka jak juz niby chodzilo np jedna godzine powinno sie wlaczyc
a ono znow miga te kilka minut mimo ze cieple ze tak to nazwe
jakby odlaczenie napiecia cos mialo wplyw na jego start

Mateusz V6
29-01-2013, 18:48
no tak zrobie
tylko ze po wylaczeniu i wlaczeniu kluczyka jak juz niby chodzilo np jedna godzine powinno sie wlaczyc
a ono znow miga te kilka minut mimo ze cieple ze tak to nazwe
jakby odlaczenie napiecia cos mialo wplyw na jego start

mega dziwne objawy...:confused: proponuję zabrać radio do domu, ściągnąć obudowę i szukać "dziury w całym" :skromny:

Ryb@
29-01-2013, 19:59
musze sprostowac moja wypowiedz ze niby wszystko jest ok po tych 5-7minutach bo tak nie jest
wlasnie zauwazylem ze nie dziala mi bluetooth
tzn wczesniej jak nacisnalem przycisk telefon to mialem opcje od telefonu gdzie sabie powprowadzalem telefony i jak wchodzilem do auta to mi sei z automatu laczyl
a teraz jak nacisne telefon to robi sie tylko wyciszenie
mute:(
moze cos z tym?
cos z modulem bluetooth?


bo dalem telefonem zeby wykryl urzadzenia i wykryl audio ford mam nadzieje ze moje bo nie widzialem w poblizu innego forda
ale w samochodzie nie da sie wejsc w opcje bluetooth

WojtasS
30-01-2013, 00:10
hmmm opcja jest taka że albo kostka się wypięła... albo zobacz czy w menu serwisowym jest zaznaczony bluetooth.

coś mi się wydaje że będziesz musiał dać do elektronika i niech przepatrzy zimne luty na płytkach...

mariusz2712
20-03-2013, 14:47
ja mam identyczną sytuacje a zaczęło się jak padł mi akumulator potem po naładowaniu go zaczęło wariować denso i po paru minutach sie uspokajało następnie po jakimś tyg (dłuższa trasa) objawy minęły na co najmniej miesiąc i znowu wróciły czy możliwe ze to winna aku ? i czy kolega poradził sobie z problemem ?

Ryb@
20-03-2013, 15:53
to nie wina aku
mam noweczke akumlator i dalej tk mam ze za kazdym razem jak odpalam auto mi miga
raz miga 5 min
raz miga 10 min
a czasami wlaczy sie po 1
i jest dobrze do poki nie wylacze zaplonu

u mnie zauwazylem ze chyba jest cos wspolnego z bluetooth
bo wszystko mi dobrze dziala oprocz wlasnie polaczenia z telefonem

i jesli radio przestanie mi migac i jest juz wszystko ok
np chce wejsc w opcje ustawienia telefonu w radiu od razu zaczyna znow migac
wiec jestem na 100% przekonany ze jest cos nie tak z jakims modulem, ukladem odpowiedzialnym za telefon, bluetooth

jak mozesz to sprawdz wlasnie jak juz przestanie Ci migac i bedzie ok
sprawdz co sie stanie jak zaczniesz wchodzic w funkcje telefonu i napisz czy masz tak samo

elektriko
21-03-2013, 09:14
sprawdź czy któraś wtyczka od modułu BT się nie wypięła.

jamesbond
31-03-2013, 23:47
Ryb@ najprawdopodobniej masz uwalony moduł bluetooth, który jest wrażliwy na spadek napięcia akumulatora. Odłącz wtyk od niego i podłącz ponownie - może coś jeszcze z niego będzie.
Jeżeli ta operacja nie pomoże niestety moduł do wymiany.

Ryb@
31-03-2013, 23:50
jamesbond masz niestety racje
tydzien temu modul wypiety i chula radio
wiec tak jak i pewnie wszystkim co maja takie objawy polecial modul BT
moze ktos wie co to dokladnie za element sie sypie przy tych spadkach napiec
bo moze da sie jakos to naprawic
moze ktos na elektrodzie pomoze
zaloze temat moze sie uda

jamesbond
31-03-2013, 23:58
Ten moduł pada przy spadku napięcia na aku. Mnie tak właśnie go uwalili w ASO Tarnobrzeg.
Samochód przez ponad dwa tygodnie stał na placu i wtedy na akumulatorze spadało napięcie co uwaliło moduł.
O przyczynie uszkodzenia dowiedziałem się po ponad roku od wystąpienia usterki. Niestety do tej pory jeżdżę bez zestawu głośnomówiącego.

Slawo2000
15-08-2013, 10:03
Witam,
Mam dokładnie ten sam problem z Denso po wymianie akumulatora. Czy ten moduł bluetooth można wypiąć samodzielnie czy trzeba do tego jakiegoś elektronika?

Ryb@
15-08-2013, 17:47
spokojnie mozesz go wypiac sam
jest pod plastikiem konsoli
miedzy miejscem na nogi pasazera a kierowcy
ja dobieralem sie od strony pasazera

Slawo2000
15-08-2013, 19:08
OK, dzięki! Jutro spróbuję się do tego dobrać.

mario373
25-03-2014, 22:54
Dziś też mnie dopadł mrugający ekran, z tym że w moim przypadku mrugał jakieś 15min i nagle info braku softu. Po przekręceniu kluczyka znów miganie, jutro wyciągnę radio i poruszam wtyczkami może pomoże.
Gdzie jest dokładnie ten moduł BT choć raczej go nie mam

jamesbond
26-03-2014, 01:23
Między nogami pasożyta i kierownika http://i175.photobucket.com/albums/w135/liam-21/IMG_7622.jpg

mario373
26-03-2014, 12:22
Nadal nie wiem co trzeba rozłączyć, wyjąłem dziś na szybko radio zacząłem rozpinać wtyczki i nic. Po wypięciu 2 podłużnych wentylatory chodzą na maxa, środkowej brak napięcia a trzeciej już mi się nie udało wygrzebać .
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c75a640a2665b068.html
jamesbond co to za przewód która ro kostka przy radyjku lub gdzie go rozłączyć z drugiej strony ???
Z tego co pamiętam to u mnie moduł BT nie występuje przynajmniej w podsufitce go nie ma

jamesbond
27-03-2014, 08:23
Przecież napisałem uprzednio, że między nogami pasożyta i kierownika znajduje się moduł BT, a nie w podsufitce (gdzie tam masz miejsce na tak duży element 10x14x3cm). Zdemontuj osłonę przy nogach pasożyta. Ten przewód to właśnie podłączenie modułu BT do DENSO.

mario373
28-03-2014, 23:50
W podsufitce znajduje się mikrofon a skoro go u mnie nie ma więc reszty też pewnie nie ma. Zaglądając od strony pasażera niestety znalazłem tylko wtyczkę coś na wzór CB tylko że mniejszą i ucięte przewody żadnych elementów w podanych przez ciebie rozmiarach
Więc co może być przyczyną migania ?

jamesbond
31-03-2014, 08:15
To gdzieś w układzie zasilajacym całe audio może być przeciążenie/zwarcie.
Na początek zobacz, czy czasem te ucięte przewody nie zwierają się ze sobą.

mario373
31-03-2014, 16:33
W następnym tygodniu idzie do elektryka, jak coś będę już wiedział to nie omieszkam opisać.
Podłączyłem go pod kompa i B1359 - Ignition Run/Acc Circuit Failure, gniazdo zapalniczki trż nie działa wyjmuję bezpiecznik dobry wkładam ten sam i już działa dziś znów nie działa.
Dostałem adres podobno dobrych elektryków niech szukają