PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MKIV Kombi Titanium X - Kępno



cheopsik
29-01-2013, 11:08
Witam

Od dłuższego czasu jestem w trakcie poszukiwania dla siebie rodzinnego auta i jestem w dylemacie między Mondeo a Mazda 6 i znalazłem taką oferte:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-tdci-140ps-bi-xenon-navi-C27640822.html

i mam z tym ogłoszeniem pytanie czy ktoś patrzył te Mondeo lub dzwonił albo widzi coś nie tak na zdjęciach:? Co by zapytać oprócz numeru VIN jakbym miał dzownic?

Dzieki za pomoc i pozdrawiam

czeslaw555
29-01-2013, 11:42
poproś jeszcze o skan dow.rej. tutaj masz wątek też z autem w niskiej cenie
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=174509

---------- Post added at 10:42 ---------- Previous post was at 10:40 ----------

tablice rejestracyjne są lipne to widać ale i nr.rej też. Ten sam sprzedawca i te same numery http://otomoto.pl/opel-insignia-cosmo-2-0-cdti-130-ps-navi-C27640998.html o niczym to nie świadczy ale piszę żeby nie szukać w google po numerach.

cheopsik
29-01-2013, 12:50
moge dac tak do 45 tys za mondziaka idzie znalesc cos z dobrym wyposażeniem za cene np 45 tys chodzi mi zeby miał taskore z alcantara i najlepeij czarny kolor co mi poradzisz, troche przeszukuje oferty ale spodziewam sie dziecka za 2 miesiace:) a swoje sprzedalem mysalc ze kupie szybciej i jezdze malym pozyczonym autkiem a tu czas goni a czas najlepszym doradca nie jest przy zakupie auta :)

czeslaw555
29-01-2013, 14:01
jeżeli masz na sam zakup auta to tak , jeżeli na całość to będzie trochę trudniej, mam na myśli rynek niemiecki

cheopsik
29-01-2013, 14:33
czyli mówisz że trzeba liczyć ok 47 tys bo tyle wyjdzie powiecmy opłaty jeśli z niemiec ewentualnie koszty przejazdu?? przyznam szczerze że liczyłem żeby zamknąć sie w ok 45 ze wszytskim:) tzn nie przeszkadza mi przebieg ok 180 tys bo np w salonie forda w Zielonej Górze jest mondeo z 2007 koncowki za 43900 tyle ze zwykłymi swiatłami daja na nie rok gwarancji.

A tak minimalnie odkakując od tematu co byś bardziej polecił Mondeo czy Mazde 6?

czeslaw555
29-01-2013, 15:50
czasami trafi się coś i taniej

cheopsik
30-01-2013, 00:45
A co myslisz wlasnie o tej ofercie http://otomoto.pl/ford-mondeo-titanium-2-0-tdci-2008-C27478262.html troche szkoda ze nie ma xenonow albo soczewek bo wtedy autko wyglada duzo ciekawiej z przodu ale oferta dosc ciekawa jak bede mial chwile to moze w czwartek podjade

czeslaw555
30-01-2013, 07:10
Wyglada obiecujaco

Parker
30-01-2013, 12:27
Stary przebieg 180 000 może być naprawdę 2x większy . Trzeba sprawdzić oryginalne numery i zobaczyć czy był wystawiony u szwabów do sprzedania . Dla mnie wóz wypicowany - po polerce , wyprany w środku i silnik wylizany. Poza tym ma hak i nieoryginalne alufelgi .

adela
30-01-2013, 12:33
przebieg 180 000 może być naprawdę 2x większy . Trzeba sprawdzić oryginalne numery i zobaczyć czy był wystawiony u szwabów do sprzedania . Dla mnie wóz wypicowany - po polerce , wyprany w środku i silnik wylizany. Poza tym ma hak i nieoryginalne alufelgi .

No tak.. uwielbiam jak bez oględzin na żywo wydawane są takie wyroki..

wrx
30-01-2013, 13:20
A co myslisz wlasnie o tej ofercie http://otomoto.pl/ford-mondeo-titanium-2-0-tdci-2008-C27478262.html troche szkoda ze nie ma xenonow albo soczewek bo wtedy autko wyglada duzo ciekawiej z przodu ale oferta dosc ciekawa jak bede mial chwile to moze w czwartek podjade
podoba mi sie ta skladana saperka w bagazniku :) gosc musial byc albo mega pechowcem albo pesymista ze takie rzeczy wozil na codzien :)

czeslaw555
30-01-2013, 13:35
albo przezornym , ja podobnie mam. Auto z PL salonu , wystarczy VIN aby być pewnym że tak jest

jarku
30-01-2013, 13:37
nieoryginalne alufelgi .

tzn. że bity czy popowodziowy?

czeslaw555
30-01-2013, 13:46
nieee, przerobiony z autobusu ;) , to nie ma nic do stanu auta . Jednak jak jest to auto poflotowe, to często są malowane ponownie , po stłuczkach , trudno w takich autach o nie ruszanego. Tutaj jak jest nie wiem , trzeba jechać i oglądać, sprawdzać ,sprawdzić i zadzwonić do ASO gdzie było robione celem potwierdzenia przebiegu , napraw, nie ma co więcej się rozpisywać, trzeba działać

adela
30-01-2013, 13:59
trzeba działać

Właśnie!!!!!
A nie tylko szukać coraz to nowszych ogłoszeń.
Jechać i oglądać na żywca.

Domelo
30-01-2013, 18:37
Ten pierwszy na bank cofany - wiem bo przejechaliśmy się u tego gościa kupując od niego passata...

Choć fakt jest taki, że auta ma na prawdę ładne i jeśli chodzi o blacharkę to raczej nie grzebane - passat jest w fabrycznym lakierze - tak jak wyjechał z fabryki.

cheopsik
31-01-2013, 01:40
jutro nie dam rady podjechac ale bede dzwonił i umowie sie na piatek na oględzieny wezme VIN i bedziemy patrzeć :) ciekaw jestem na co daja tę gwarancje. Auto jest przez salon forda wystawiane ciekawe czy jakie wałki oni robia:D

---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:37 ----------


Ten pierwszy na bank cofany - wiem bo przejechaliśmy się u tego gościa kupując od niego passata...

Choć fakt jest taki, że auta ma na prawdę ładne i jeśli chodzi o blacharkę to raczej nie grzebane - passat jest w fabrycznym lakierze - tak jak wyjechał z fabryki.

Ciekawe ile cofnięty ten licznik gdyby ze 40 klocków to jeszcze ujdzie ale jak np 140 to to już lipa :) a jak sie domyśliłeś ze cofany był??

Domelo
31-01-2013, 09:50
jutro nie dam rady podjechac ale bede dzwonił i umowie sie na piatek na oględzieny wezme VIN i bedziemy patrzeć :) ciekaw jestem na co daja tę gwarancje. Auto jest przez salon forda wystawiane ciekawe czy jakie wałki oni robia:D

---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:37 ----------


Ten pierwszy na bank cofany - wiem bo przejechaliśmy się u tego gościa kupując od niego passata...

Choć fakt jest taki, że auta ma na prawdę ładne i jeśli chodzi o blacharkę to raczej nie grzebane - passat jest w fabrycznym lakierze - tak jak wyjechał z fabryki.

Ciekawe ile cofnięty ten licznik gdyby ze 40 klocków to jeszcze ujdzie ale jak np 140 to to już lipa :) a jak sie domyśliłeś ze cofany był??

Pojechaliśmy do ASO i nam sprawdzili całą historię ;)

wysłane z Fona!

Parker
31-01-2013, 10:28
przebieg 180 000 może być naprawdę 2x większy . Trzeba sprawdzić oryginalne numery i zobaczyć czy był wystawiony u szwabów do sprzedania . Dla mnie wóz wypicowany - po polerce , wyprany w środku i silnik wylizany. Poza tym ma hak i nieoryginalne alufelgi .

No tak.. uwielbiam jak bez oględzin na żywo wydawane są takie wyroki..

Taaaak. Handlarz jest tak miły że sprzedaje Ci taniej samochód niż go kupił . Ludzie sprawdźcie najpierw ile taka fura kosztuje w DE normalnie kupiona z takim przebiegiem w takim stanie. Taki samochód żeby go handlarz kupił i zarobił musi być albo uszkodzony albo mieć mega przebieg . Myślicie że u Niemców to są sami frajerzy i nie wiedzą ile co jest warte ... Oni są nieźle kuci na 4 nogi .
Taki samochó u Niemca w tym wyposażeniu kosztuje ok 50 000 zł .Za 35 000zł to można kupić golasa - trenda z 2009 roku .
A handlarz kupuje cały pakiet aut z placu od Turka czy innego handlarza . Książeczki przeglądowe robią od ręki i stosowny przebieg . Zawsze poniżej magicznej cyfry 200 000 . Ta cyfra odstrasza każdego przed zakupem choćby autko było w idealnym stanie . A nie wiem czy sprzedałby się w PL taki samochód z przebiegiem 300 czy 400K ...

czeslaw555
31-01-2013, 10:37
[QUOTE=adela;1941398][quote=Parker;1941386]Taki samochód żeby go handlarz kupił i zarobił musi być albo uszkodzony albo mieć mega przebieg .
Może być wiele powodów, jednym z nich może być wałek na VAT, dotyczy to raczej młodszych roczników , opis mechanizmu wałka na VAT , zamieściłem tutaj : http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/50052-Niskie-ceny-aut-Nie-boisz-się-oszustów-Opis-mechanizmu-oszustwa-na-VAT

Parker
31-01-2013, 11:04
Ładnie to opisane. Najbardziej podoba mi się kawałek - jak szukasz najtańszego to Cie na niego po prostu nie stać. Taka jest prawda.
Lepiej kupić poprzedni model - zadbany i zostawić sobie kilka $ na zakup nowych opon , pełen przegląd , nowych amorków itp i sobie go samemu podszykować niż wydać całą kasę na nowszy rocznik i nie mieć na głupi przegląd nawet ...

cheopsik
31-01-2013, 13:24
Tu sie z wami zgodze że albo jest jedna sztuka na kilkadziesiąt z która jest wszytsko w miare oki a reszta to wałki. Dlatego zaciekawiła mnie ta oferta z Zielonej Góry jest to auto z Polski(choć też sie przcież kreci wałki) i salon samochody sie podkłada pod to i cena jest powiecmy sesowna:), więc prędzej jest to auto w porządku niz "inne idełay" z niemiec w polsce tym bardziej ze u nich można auto sprawdzić:P, ale tak czy siak przeszukuje rynek niemiecki szczególnie w sprzedaży prywatnej.

czeslaw555
31-01-2013, 13:38
szukaj w komisach też, te oferty prywatne w DE dawno przestały być wiarygodne , oczywiście nie wszystkie takie są , ale jest ich zdecydowanie mniej niż parę lat temu

bishop
31-01-2013, 19:55
Bierz forda z komisu, podjedź 100 metrów koło komisu (od strony auchan przed komisem) jest mechanik Piotr. Chyba wszyscy naprawiają tam fordy z ZG. Zna się facet na rzeczy. Pewnie Ci doradzi co i jak. Z resztą nie wydaje mi się żeby GERMAZ (autoryzowany diler forda) robił jakieś wałki. Przejeżdżałem tam dzisiaj;] ..jeszcze stoi;]

czeslaw555
31-01-2013, 19:58
autoryzowania robią też wałki , opisywałem to na forum forda

cheopsik
01-02-2013, 23:28
ja tez u piotra robiłem autko bo poprzednie to był Focus 1999 rok i byłem zadowolony ale mam dylemat czy brać mondeo czy mazde 6 :)