PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Sterownik pompy wtryskowej mk3 TDDI 115 KM



uli
30-01-2013, 18:01
Witam,

czy naprawiony sterownik pompy wtryskowej w mk3 tddi 115KM można po prostu założyć z powrotem na pompę, czy trzeba dokonać jakiejś kalibracji pompy czy czegoś jeszcze innego ? Bo różne opinie są na forum i prosiłbym o odpowiedz kogoś kto już miał tą przyjemność i wie na 100%

Dzięki,

krol44
31-01-2013, 09:14
Jeżeli to ten sam sterownik to tylko założyć , powinno być dobrze. Ja na szczęście takiej awarii jeszcze nie miałem.

uli
01-02-2013, 12:53
wie ktoś może jak do tego sterownika w mk3 tddi się dobrać ? w którym miejscu jest ta pompa wtryskowa ? może ma ktoś zdjęcie? niby takie proste ale jak otworze klapę to nic nie widzę

sokoleokoo2
01-02-2013, 13:43
Pompa jest z przodu motoru po lewej stronie z przodu jak patrzysz na silnik, musisz zdjąć plastykowa osłonkę silnika.

- od góry widać 4 wkręty typu torx jest to dekiel pod którym powinien znajdować się sterownik.

Kłopot w tym że u mnie np. to zaraz nad deklem są metalowe przewody paliwowe i nie bardzo widać cokolwiek a już dostać się do sterownika to już wogóle nie bardzo jest jak. Chyba trzeba pompę wyciągać, ew. odkręcić z boku przewody paliwowe ale to znów będzie trzeba odpowietrzać pompę. Na pewno jest w diabła roboty aby się dostać i na pewno musisz go wyciągnąć poza auta, w samochodzie nie ma szans na polutowanie.

W necie jest sporo filmików z lutowania wiec coś trafisz, jest też sporo podanych tranzystorów - podobno jak wyjmiesz sterownika i wlutujesz tranzystor to od spodu jest oznaczenie i kosztuje jakieś 4-5 PLN. Jak ogarniesz temat to napisz - wolę się zabezpieczyć.

Pozdrawiam

uli
18-02-2013, 17:16
czy da się wymienić tranzystor w sterowniku na pompie wtryskowej bez wyciągania w ogóle z samochodu pompy i sterownika? bo mechanik twierdzi ze dokonał tego, a ja nie wiem czy wała nie kręci

sokoleokoo2
18-02-2013, 17:35
Niema szans, może gdyby była to zwykła elektroniczna płytka a ona jest bardzo cienkim laminatem w dodatku jest sporo zabawy z samym pozbyciem się starego tranzystora - skończy się na uwalonym sterowniku. Widziałem w Necie na filmikach - wredna operacja i mało miejsca w dodatku pełno wszędzie tłustego syfu.

uli
18-02-2013, 19:42
to pewnie mnie nieźle w wała zakręcił, mówił że nie chciał kabelków przecinać od sterownika bo kupcy przy kupowaniu auta sprawdzają czy były lutowane. nic pewnie nie zrobił a kasę weźmie a ja jak udowodnię że tranzystor wymieniony ! nie będę wyciągał przecież, Prze....ne!!!

uli
23-02-2013, 12:05
samochód naprawiony - podobno jakaś głupota była związana z pompą pomocniczą czy coś, nie wiem w sumie sam bo mechanik się zamotał w tym co mówił, wszystko załatwiane było na odległość bo ja mieszkam w niemczech i musiałem auto lawetą wysłać. Ale ważne że nie była to pompa wtryskowa a objawy wskazywały na to i błędy na kompie też. Niemiec mechanik chciał mnie oskubać na 2500 euro za nową pompę wtryskową.