PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Amortyzatory tył.... co polecacie ??



Krzysiek_WW
24-05-2006, 09:24
Witam,
wczoraj w serwisie dowiedzialem sie ze mam kiepskie amortyzatory z tylu w moim Mondziu.
Komplet amorków na tył do mojego Mondeo w serwisie kosztuje 1500zl z robocizna.
Zastanawiam sie czy nie ma lepszych amortyzatorów w podobnej cenie.
Co sadzicie o oryginalnych amortyzatorach w porownaniu z jakimis innymi, dobrych firm.
Chcialbym by autko bylo pewne, stabilne i wygodne podczas ostrzejszej jazdy.
Dajcie znac co myslicie i co polecacie...?

Pozdrawiam,
Krzysiek

krzys-68
24-05-2006, 09:32
A co ty masz za amorki? samopoziomujace? to cena za niska,chyba ze za szt Ci podali w ASO 8O
Jesli zwykłe to kup Sachs,sprawdzona firma i cena okolo 500-600pln za /kpl+ montaz

Krzysiek_WW
24-05-2006, 09:49
A co ty masz za amorki? samopoziomujace? to cena za niska,chyba ze za szt Ci podali w ASO 8O
Jesli zwykłe to kup Sachs,sprawdzona firma i cena okolo 500-600pln za /kpl+ montaz

Amorki mam oryginalne Motorcraft od nowości. Są to zwykle amortyzatory, chyba :), ale nie sadze ze samopoziomujace, nic mi o tym nie wiadomo :)
I dlatego zastanawiam sie czy pakowac sie w oryginalne czy jakies inne moze bardziej sportowe i wytrzymalsze...

Lowlander
24-05-2006, 12:46
Motorcraft to Sachs z nalepką Motorcraft. Jeżeli chcesz zapłacić 300 procent normy za same logo, to kup w ASO.

Truszek
24-05-2006, 12:53
Motorcraft to Sachs z nalepką Motorcraft. Jeżeli chcesz zapłacić 300 procent normy za same logo, to kup w ASO.

A gdzie tam nalepka Motorcraft :) Beszczele zakładają Sachs wyjęte z pudełka z napisem Motorcraft :)) . To samo ze sprzęgłami jest - ma pudełku Motorcraft a w środku Sachs - dziady jedne. :beer:

Luca
24-05-2006, 13:15
Dokładnie - ASO to złodziejstwo.
Niezależnie czy masz zwykłe amory, czy samopoziomujące (tyczy się to również innych części i materiałów eksploatacyjnych pojazdów) wal prosto do producenta i kupuj w normalnej cenie :metal
Panuje tu zasada różnicy pomiędzy częściami oryginalnymi (czytaj z logiem "fabrycznym" na pudełku) i zamiennikami (czyli pudełko producenta części) - nie ma żadnej różnicy w "bebechach" :satan: , jedyna różnica to cena :jezyk1:

:metal :beer: :bigok:

Slavol
24-05-2006, 16:35
Dokładnie - ASO to złodziejstwo.
Niezależnie czy masz zwykłe amory, czy samopoziomujące (tyczy się to również innych części i materiałów eksploatacyjnych pojazdów) wal prosto do producenta i kupuj w normalnej cenie :metal
:metal :beer: :bigok:

Luca - a kto produkuje sampoziomujące do tyłu MDO Kombi ? Bo jakoś nie mogę namierzyć a to już koszt znaczny ... prawie 800plz za sztukę - jakby gdzieś znaleźć taniej producenta to byłby hicior - z tego co lookałem na forach to sporo tego jeździ a wydatek za parke kosmiczny.

sebastian_z
24-05-2006, 17:31
A gdzie tam nalepka Motorcraft :) Beszczele zakładają Sachs wyjęte z pudełka z napisem Motorcraft :)) . To samo ze sprzęgłami jest - ma pudełku Motorcraft a w środku Sachs - dziady jedne. :beer:

Żeby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę powiem tylko, że znowuż Sachs kupuje amorki od pewnego dalekowschodniego producenta (nazwy nie podam :) ). U tego samego producenta zaopatruje się firma, w której pracuję, a finalnie sprzedaje pod marką Kager (no to już wiadomo gdzie pracuję :) ). MotorCraft, Sachs, Kager i pewnie jeszcze bóg wie kto - wszyscy kupują od Skośnookiego, co to za miskę ryżu wszystko zrobi. Faktem jest, że robią to dobrze i jest na nie mniej reklamacji niż np. na Monroe'a.

PZDR
Seb@

Luca
24-05-2006, 17:40
www.google.pl

albo tutaj (http://www.amortyzatory.wroclaw.pl/)

Ktoś (sachs, monroe, bilstein ...) MUSI robić to dla Forda, nie wierzę, że otworzyli własną fabrykę tylko dla samopoziomujących :satan:

Powodzenia

:metal :beer: :bigok:

Slavol
24-05-2006, 21:03
Ktoś (sachs, monroe, bilstein ...) MUSI robić to dla Forda, nie wierzę, że otworzyli własną fabrykę tylko dla samopoziomujących :satan:



No dobra :metal - znalazłem Sachs prawdopodobniej robi - dzięki Luca za podpowiedź :bigok: :beer: :beer: :beer: - rozesłałem zapytania o cenę bo w necie nie znalazłem - mam nadzieję zę taniej niż 800zeta za sztukę będą inaczej :ass:
a dla potomnych którzyby samopoziomów innych niż Motorcraft szukali podaję linka
SACHS sampopziomujące (http://webcat.zftrading.de/index.asp?SPR=19)

a jakby ktoś już znalazł ... niech sie pochwali

matzone
24-05-2006, 23:09
Dziś zakładałem felgę i na amortyzatorze jest nadruk Motorcraft a pod spodem Sachs. Potwierdzam opinie kolegów :bud:

Luca
25-05-2006, 00:17
dzięki Luca za podpowiedź :bigok: :beer: :beer: :beer: - rozesłałem zapytania o cenę

Ależ nie ma za co :skromny: , jakbym miał chwilkie sam bym pogrzebał :satan: , ale robota chwili oddechu nie daje :wall: :wall:

Jak coś się ujawni, to pochwal się - umieram z ciekawości, na ile nas "rąbie" ASO :satan: :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

Kurant
25-05-2006, 01:52
Dziwne ale ja do mojego kombi kupiłęm motorcrafty po 190 zł sztuka (2.0 TDDI kombi)

Luca
25-05-2006, 02:00
Dziwne ale ja do mojego kombi kupiłęm motorcrafty po 190 zł sztuka (2.0 TDDI kombi)

Samopoziomujące 8O 8O 8O 8O - dawaj namiar, ale już :satan: :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

Slavol
25-05-2006, 10:51
Dostałem już jedną odpowiedź ws. sampoziomujących Sachs-ów Super Touring NIVOMAT - numer kat. 444 203 - zażyczyli sobie UWAGA !! 1100 zł za sztukę !!
Makabra - czas oczekiwania - około 3 tygodni.
Pytałem 3 razy czy czasem sie nie pomylili - sprawdzali i tak chodzą ...
Jeżeli ak faktycznie jest to nie ma bata na Motorcrafty za 800 zeta...
:wall:

Luca
25-05-2006, 11:28
:panna:

Czyżbyśmy mieli pierwszy na świecie przypadek, że części zamienne w ASO są tańsze niż oryginały na rynku 8O 8O 8O 8O 8O

Panowie - szykujemy się do wpisu do Ksiegi Giunessa :satan: :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

Slavol
25-05-2006, 16:35
Czyżbyśmy mieli pierwszy na świecie przypadek, że części zamienne w ASO są tańsze niż oryginały na rynku 8O 8O 8O 8O 8O
Panowie - szykujemy się do wpisu do Ksiegi Giunessa


Info ze stronki firmy www.sklepmoto.pl
Dokładnie 1100 zł - na allegro też są jako "magiczny2"

Takie są fakty. 8O mnie to POWALIŁO na kolana :zly:

Luca
25-05-2006, 21:27
Dobrze, że ja mam zwykłe :satan:

Nic nie pozostaje, jak znaleźć sobie jakąś dziurę i próbować wyciągnąć kasę od zarządcy drogi :)

Współczuję, :beer: :beer: :beer: :beer: na otarcie łez :metal

:metal :beer: :bigok:

gbear
27-05-2006, 23:17
:panna:

Czyżbyśmy mieli pierwszy na świecie przypadek, że części zamienne w ASO są tańsze niż oryginały na rynku 8O 8O 8O 8O 8O

Panowie - szykujemy się do wpisu do Ksiegi Giunessa :satan: :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

Nie wiem co w tym dziwnego. Jak miałem Opla, to wszelkie gumy kupowałem zawsze w serwisie, bo poza nim były drozsze. Niestety sklep "niezrzeszony" wcalenie nie znaczy, że jest taniej.

trzeba szukac

pzdr