PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Phone i Aux w radiu



JohnnyUtah
05-02-2013, 17:51
W mondeuszu miałem zamontowany po prawej stronie panelu z radiem taki uchwyt na telefon wraz z jego mocowaniem. Ten uchwyt ma taki tradycyjny kręcony kabel telefoniczny, który wcina się gdzieś w okolicach schowka w radio. Kiedyś pamiętam, że odłączając ten uchwyt od mocowania na wyświetlaczu radia pojawiał się napis phone i radio nie reagowało na wciskanie przycisków włącznie z on/off. Dzisiaj z ciekawości zerkając na to zauważyłem, że można swobodnie to odłączać i się nie blokuje. Więc mocowanie mogę wyjąć ze schowka i wypieprzyć z auta ale ten uchwyt z kablem jest tam nadal gdzieś wpięty. Nie używam raczej tego schowka ale po co ma być zagracony. Jak się tego pozbyć?

A druga sprawa to Aux. Od panelu z radiem wychodzą dwa kable audio z mini jack'iem (mini dżek) ale kiedy podłącze do nich czy telefon czy mp3, cokolwiek i ustawie na radiu Aux to nic nie leci. Czy możliwe, że są odłączone? Czy w tym radiu może jest jakieś jedno wejście i akurat to "phone" go zajmuje?

Radio jest identyczne jak na załączonym obrazku. Mondeo jest z 2004 roku.
http://www.cashmygadget.co.uk/images/products/blaupunkt.jpg

Proszę o jakieś wskazania jak to ogarnąć :mo:

badur
05-02-2013, 21:24
Myślę że możesz to wywalić. To radio ma moduł Bluetooth przez który możesz spokojnie skonfigurować telefon z firmowym zestawem głośnomówiącym (o ile ktoś już tam kabli nie pokręcił). U mnie ładnie śmiga. Oryginalnie wejście AUX powinieneś mieć wewnątrz schowka po stronie pasażera z lewej strony.

JohnnyUtah
05-02-2013, 21:32
Masz może jakąś instrukcje do tego radia?

Jeden z tych dwóch kabli od auxa wychodzi właśnie gdzieś ze schowka a drugi bliżej wycieraczek i nawiewu na nogi.
Tak czy siak po podłączeniu jakiegokolwiek odtwarzacza audio do auxa muzyka nie gra

badur
05-02-2013, 21:59
tu znajdziesz

http://www.ford.pl/Serwis/Instrukcje_obslugi/Archiwum/Instrukcje_Obslugi_starsze

instrukcja obsługi Blaupunkt-travelpilot

Ale kable nie są chyba tam rozpisane.

pleban
06-02-2013, 23:12
Myślę że możesz to wywalić. To radio ma moduł Bluetooth przez który możesz spokojnie skonfigurować telefon z firmowym zestawem głośnomówiącym (o ile ktoś już tam kabli nie pokręcił). U mnie ładnie śmiga. Oryginalnie wejście AUX powinieneś mieć wewnątrz schowka po stronie pasażera z lewej strony.
To radio chyba nie ma Bluetootha.
Bluetooth jest osobnym modułem występującym jako wyposażenie dodatkowe auta

badur
07-02-2013, 10:01
Moje mondeo jest poliftowe i opcje Bluetooth mam w menu radia, dlatego myslalem ze jest wbudowane ale pewnosci nie mam, moze kolega ma racje

JohnnyUtah
07-02-2013, 15:16
W moim raczej nie ma. Wątpię by mnie czekała taka niespodzianka :p

pleban
07-02-2013, 17:35
W moim raczej nie ma. Wątpię by mnie czekała taka niespodzianka :p
Jeżeli na dzojstiku od radia masz przycisk mode to jest zestaw.
Np.
http://allegro.pl/ford-focus-mk2-ii-c-max-pilot-radia-przelacznik-i2933552165.html

badur
07-02-2013, 18:48
u mnie dokladnie tak jest :hmm:

JohnnyUtah
07-02-2013, 20:45
Mam to "mode" na dżoju. I jak to w ogóle działa?