PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] dziwna praca chłodnicy, silnika i przygasanie świateł



Lisner
07-02-2013, 10:21
Witam

Nie wiem za bardzo do jakiej kategorii wrzucić mój problem dlatego opisuję to tutaj.
Dzieje mi się coś takiego jak jadę to czasami przy temperaturach 90 stopni czasami niższych mam takie odczycie jakby wkręcał się wentylator z chłodnicy na max obroty i się na tych obrotach zawieszał trwa to niekiedy nawet 20 minut albo do wyłączenia auta, a po wyłączeniu silnika obroty trochę spadają ale dalej chodzi, muszę wtedy przekręcić jeszcze raz kluczyk na zapłon ale nie zapalać to wtedy się wyłączy. W czasie jak wentylator chłodnicy kręci jak szalony to silnik zaczyna pracować tak jakby był gdzieś tłumik rozszczelniony, a jak temperatura spada to wraca do normalnej pracy. Jak już są opisane przeze mnie objawy to jeszcze zauważyłem że po ściągnięciu nogi z gazu lekko przygasają światła, a po dodaniu świecą mocniej.

ma ktoś jakiś pomysł?

barbarian15
07-02-2013, 10:49
zauważyłem że po ściągnięciu nogi z gazu lekko przygasają światła, a po dodaniu świecą mocniej.

a rozrusznik kręci pełną parą ? Miałem taki objaw przy słabym,rozładowanym akumulatorze.

Lisner
07-02-2013, 13:51
Auto zapala bez problemu natomiast chyba chodziło bardziej o alternator a tegonie sprawdzalem. Ale podjade przemierzyc ładowanie.

Lisner
08-02-2013, 20:58
witam

autko po testach w warsztacie na komputerze pełna diagnostyka i nic w środę jade na wypalanie komputerowe DPF-a zobaczę czy to cos da bo jak powiedział mi mechanik to są podobne objawy do tego jak się zaczyna zatykać DPF i komputer w aucie przestaje sobie z tym radzić.

zobaczymy co wskura mi ten elektronik mam nadzieję że podziała

Tari
10-02-2013, 19:59
nie dostaje prawdopodbnie sygnalu z ktorejs sondy, ktore sa tylko w modelach z dpfem wlasnie. Jedna jest w katalizatorze, druga przed samym filtrem, sprawdz czy nie sa urwane. Kable sa w niebieskiej koszulce. diagnostyka ids'em byla robiona czy czyms uniwersalnym? ids chyba pokazuje jak jest problem z sondami

Lisner
11-02-2013, 11:57
?Witam test był robiony innym komputerem nie ids-em. Mechanik tez powiedział mi że jakby miał ids to by pokazało wszystko.
Elektryk do którego jadę ma podobno sprzęt do takowej diagnostyki także zobaczę.
Co do przewodów to nie zaglądałem pod auto także nie wiem.

ale dzięki za info postaram się jeszcze przed wyjazdem do elektryka zajrzeć.