PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Prosze o pomoc, gaśnie nie trzyma obrotów.



DjSebastn
07-02-2013, 22:01
Witam

przeczytałem kilka tematów na naszym forum i w dalszym ciagu nie wiem co jest przyczyną falowania obrotów na LPG.
dodam że nie dawno wymieniłem świece, oraz Listwe wtryskową LPG. byłem juz na regulacji 3 razy i cały czas to samo.

silnik na lpg pracuje nie rowno, gasnie, nie ra po przełączeniu na lpg nie raz tak po prostu sam z siebie wpada w falowanie w korku i gaśnie. gazownik wymienił mi ostatnio dysze twierdzac że moje byly za małe i dal większe. co w zasadzie nie przyniosło rzadnego efektu. oprucz hwilowego do tej pory zagazowałem u niego 3 samochody i nigdy nie miałem takiego problemu. tłumaczył mi nieco ostatnim razem ocb. z tym czasem wtrysku itp. i stwierdził że w kompie jest wszystko ustawione idealnie.
jednak po nocy na parkingu, problem powraca. na pb jest wszystko ok. nie mam juz pomyslu gdzie szukac przyczyny bo wystarczy wlaczyc podgrzewanie tylnej szyby czy cokolwiek innego i wpada w falowanie.

czy mog by mi ktos podpowiedziec co jeszcze morzna ustawic by bylo lepiej. co morze u kogos rozweiazalo problem.jutro kolejny raz w tym tygodniu do niego jade.
przepustnica wyczyszczona i zawur równiesz bylem u zwyklego mechanik i zlecilem mu taka czynnosc 2 dni temu.

prosze o pomoc.

koni
08-02-2013, 00:34
napisz coś wiecej,jaka to instalka,czy gazownik ustawiał instalke pod obciążeniem np.włączone swiatła i dmuchawa(mój tak robił)a samo ustawianie trwało trochę(adaptacja,jazda próbna,poprawka,jazda próbna...az do momentu jak było dobrze.u mnie po wymianie wtrysków i ustawianie trwało pół dnia,może coś nie tak z montażem poszło???

frugo
08-02-2013, 08:16
czy mog by mi ktos podpowiedziec co jeszcze morzna ustawic by bylo lepiej.
Ustawic instalacje LPG ;)
Masz po prostu nie wyregulowane LPG i stad takie akcje, zapewne masz wtryski Valtek (takie czerwone) Ktore kolo wtryskiwaczy nawet nie staly, a do tego pewnie slaby reduktor ;)

Napisz jakie masz wtryski i reduktor i sterownik LPG.

Podstawowe pytanie to czy gazownik jezdzil autem i je regulowal czy tylko na postoju cos robil? Jesli nie jezdzil to nic dziwnego ze uto nie chodzi ;)