PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Układ kierowniczy:/..pytanie..



Kvojt
25-05-2006, 23:56
Mam do was pytanko czy zwichrowane tarcze mogą powodować bicie w kierownicy? Bo mi drga kierownica tak przy ok 110km/h a wiem że mam pogięte(zwichrowane) tarcze. I jeszcze jedno co to moze byc ? raz na jakiś czas (rzadko) jak stoje na postoju i skręcam w miejscu kierownicą w prawo to słychać taki odgłos tarcia i czuć to na kierownicy Płyn od wspomagania nie wycieka i wspomaganie jest ok co to może być zepsute? Mogą to powodować te tarcze?:(:(

fuel111
26-05-2006, 00:01
Zwichrowane tarcze powodują drgania tylko podczas hamowania. Niestety jak jedziesz to nic nie powinno się dziać. A może to wina opon lub nawet ciśnienia w oponach posprawdzaj. A co do odłosu tarcia to masz w sumie szerokie opony i to przenosi sie delikatnie na doznania audio. Ale również może być któraś końcówka do wymiany

generalX
26-05-2006, 00:03
tarcze mogą być lekko odczuwalne na kierwonicy, ale bardziej skłaniałbym sie do strzelonej felgi, albo poprostu ciężarek odpadł i straciły wywżenie. Tarcze w zasadzie czuć przy lekkim hamowaniu-drży pedał hamulca i lekko kierownica telepie. Na postoju tarcze napewno tego nie robią, bardziej zastanawiałbym się nad którąs spręzyną, albo maglownica zaczyna mówić "dobranoc"

Kvojt
26-05-2006, 12:40
Jaką sprężyną? I czemu miała by paść maglownica? skoro działa ok...A tak wogóle z ciekawośći to jaki jest koszt naprawy/wymiany tej maglownicy?

gorilla666
26-05-2006, 12:58
krzywe tarcze oczywiscie czuc na kierownicy ale działaja one negatywnie na maglownice wiec to tarcie o którym oiszesz to własnie magiel a konkretnie to któras z koncówek po prostu pada.Koszt maglownicy ok 300 zł + koncówki

Kvojt
26-05-2006, 13:07
A da się wymienić samą końcówke maglownicy? I jaki to koszt?

generalX
26-05-2006, 14:04
No maglownica od tych strzałów czy odgłosów tarcia może być. W zasadadzie nei da się z nia nic zrobić tak legalnie jak fabryka przewiduje. Można wymienić końcówki zewnętrze, a jak będa trafione wewnętrzne przeguby to wymienia się cały drązęk. Nie wiem z kąd taka cena 300?? Co prawda ktoś to niby regeneruje maglownice, ale 300 bierze za zwykłą a 500 conajmniej za ze wspomaganiem. Cena podróby to conajmniej 800. Nad używaną teraz bym się już chyba 4 razy zastanowił po przejściach jakie miałem ze skrzynią biegów do kumpla eskorta. Facet niby daje gwarancje 3 miesiące, a ja już 3 wsadzałem za damo a do tego dochodzą simmeringi i olej. i najlepsze jest to że każda z nich jest w jeszcze gorszym stanie niż kumpla orginalna skrzynia. no i oczywiście sprawa wyglądala tak że pan miał sztapelek pod chmurką z skrzyniami od eskorta i mieliśmy sobie wybrać i chyba nawet on nie wiedzial która z nich mogla nawet przypominać skrzynię do Diesla i ile faktycznie było rdzy i piasku w środku-bo beż pólosiek, więc używana to zawsze ryzyko "zonku"

Kvojt
26-05-2006, 14:09
Hmm czyli mogę mieć padniętą maglownice? A taki drążek maglownicy ile może kosztować?

generalX
26-05-2006, 14:18
No drążek to zależy do firmy ale najtańsze zaczynają się od 50 złotych. końcówka też w tej cenie, ale diagnoza musi być 100% pewna. a Nie masz po dziurach stkuków z prawej strony a niby wszytskie gumy i łączniki całe-bo to jest podstawowy objaw tulej ślizgowej w maglownicy, miałem nawet plan żeby u siebie wytoczyć nową z brązu ale zostawie ojca samego z tym problemem. Końcówki zdiagozujesz na 100% , z tymi przegubami na drążkach to możesz stwierdzić tylko czy coś tam się dzieje, ale jaka jest prawda, czy to drążek czy maglownica sama w sobie tłucze, to da się ustalić dopiero po zdjęciu z niej osłon. A nie miałeś czegoś takiego w zimie, że bezpośrednio po zapalaeniu, jak jeszcze olej w wspomaganiu był zimny, że kierownica jak by trzymała tylko na wprost i z wyraźnym oporem skręcała, a potem jak by coś przeskoczyło i szła lżej?, teraz jak jest ciepło albo po rozgrzaniu oleju przechodziło?? bo to pierwsze obajwy że hydraulika w maglownicy zaczyna mieć dosyć

Kvojt
26-05-2006, 14:30
Nie miałem, wspomaganie w zieme chodziło Lux..wymieniłem tylko chłodnice płynu układu kierowniczego bo nie wytrzymała i pękła..a tak to nic chodziła extra i teraz jakieś 2 razy w ciągu miesiąca ten zgrzyt się pojawił...nie wiem co z tym robić... :( :( :wall:

Kvojt
26-05-2006, 22:39
Słuchajcie dziś znowu usłyszałem to tarcie po mocnym skręceniu kierwonicy w prawo na postoju..ale zaznaczam że to tarcie wystepuje tylko przy skręcie w prawo i tyko na postoju lub przy paru km/h...tak jakby smarowania nie bylo:/ Czy to magiel mi padł czy tylko któraś końcówka? :( :( Bo tak to wspomaganie chodzi lux...i tylko kierownica lekko drga powyżej 100km/h i ściąga lekko w prawo samochód :(

generalX
26-05-2006, 22:50
no końćowki napewno tak nie wyczujesz, to bym wykreślił jeżeli jako takiego luzu w kierownicy nie czuć, ale zastanów sie nad prawym swożniem, albo dokładnie pomacaj sprężynę czy nie strzeliła

Kvojt
26-05-2006, 23:01
Ale czy sforzeń mógłby powodować te tarcia w kierownicy? i jeszcze jedno koła dzis wyważyłem więc bicie tym napewno nie jeste spowodowane..A General powiedz czy na diagnostyce na ścieżce z "szarpakami" wyjdzie co jest z zawieszeniem?

generalX
26-05-2006, 23:35
tzn samo trzeszczenie może nie bezpośrednio, tzn chyba że faktycznei zaraz miałby wypaść, ale efekt telepania kierownicą przy hamowaniu może być taki jak właśnei przy skrzywionych tarczach, poza tym to ściąganie w prawo, ( bo zakładam że tuleje ok i ściąga tylko w prawo a nie raz w prawo raz w lewo. Na szarpakach może wyjść ci sworzeń oraz tuleje w wachaczach. Jak są szarpaki takie "skrętne" to zauważysz jeszcze ewentualnie końcówke. Drążka i maglownicy sie nie da. To tylko po zdjęciu z niej osłon, ale nikt nie stwierdzi co tak naprawdę dzieje się wewnątrz, czy listwa i hydraulika ok. Kwestie sprężyny na szarpakach nei do sprawdzenia, chyba że robiłbyś jeszcze test amorów, ale to tylko pokaże że coś jest nie tak, ale nei co. Szybciej spręzynę normalnie zobaczysz jak podniesiesz samochód do góry z prawej strony, tak żeby koło swobodnie wisiało. wtedy lepiej widać czy któryś ( na ogól ostatnie) zwój nie strzelił.