PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] DVD Navigation NX - włącza się wyłącza po 4 - 10 sekundach



futuregps
16-02-2013, 12:14
Witam,

Mam problem z nawigacją DVD Navigation NX( duża kolorowa, z dotykowym ekranem, zespolona z klimatronikiem).
Rano dzisiaj otwarłem drzwi i ekran się nie włączył. Jak go uruchamiam to włącza się wszystko,radio działą, pamięta stacje navi też, ale gaśnie po 4 - 10 sekundach, traci zasilanie. I tak za każdym razem. Sprawdziłem, kable, oraz zestaw wskaźników i wygląda chyba ze to radio coś szwankuje. Miał ktoś już taki problem z tą jednoską.

Może koleżanki/koledzy z forum macie jakiegoś magika co by się podjął naprawy tego. Albo jakis serwis elektroniczny na śląsku. Kurde nowa kosztuje tyle że aż mi słabo na samą myśl :(.

Dodam, iż odłączałem klemę, radio się rozkodowało potem udało mi się wpisać kod do radia, odblokowało się , i to samo nadal się wyłącza ekran i gasną kontrolki po 3 - czasem 10 sekundach :(

Pozdrawiam

Pedicabo
16-02-2013, 14:37
4.często siadają ekrany, a jak siądzie to......w Rumi kiedyś znalazłem speców, ratuje tylko wymiana i cena zaczyna się od 2000 PLN....
http://www.mondeoklubpolska.pl/archive/index.php/t-90606.html

paulmaciej
12-02-2014, 11:05
Witam,

Mam problem z nawigacją DVD Navigation NX( duża kolorowa, z dotykowym ekranem, zespolona z klimatronikiem).
Rano dzisiaj otwarłem drzwi i ekran się nie włączył. Jak go uruchamiam to włącza się wszystko,radio działą, pamięta stacje navi też, ale gaśnie po 4 - 10 sekundach, traci zasilanie. I tak za każdym razem. Sprawdziłem, kable, oraz zestaw wskaźników i wygląda chyba ze to radio coś szwankuje. Miał ktoś już taki problem z tą jednoską.

Może koleżanki/koledzy z forum macie jakiegoś magika co by się podjął naprawy tego. Albo jakis serwis elektroniczny na śląsku. Kurde nowa kosztuje tyle że aż mi słabo na samą myśl :(.

Dodam, iż odłączałem klemę, radio się rozkodowało potem udało mi się wpisać kod do radia, odblokowało się , i to samo nadal się wyłącza ekran i gasną kontrolki po 3 - czasem 10 sekundach :(

Pozdrawiam


Witam
czy coś się wyjaśniło w tym wątku mam ten sam problem.

emte
26-10-2014, 20:53
Chciałbym odświeżyć temat.

Od kilku dni mam podobny problem. Panel z dużym wyświetlaczem resetuje się co kilka sekund, minut. Tak jakby nagle tracił zasialeni. Pamięć działa, nie gubi stacji. Odtwarzanie, bluetooth, navi działają. Tylko te restarty co chwila.

Odłączałem kleme. Odpinałem samo radio (bezpiecznik). Nic nie pomogło.

Znalazłem gdzieś na angielskim forum, że mają podobny problem i że powoduje to słaby akumulator. Ale chyba na odpalonym silniku nie byłoby tego efektu.

W test mode komputer pokazuje dwa błędy:
f00616,c19900

Plizzz help

emte
29-10-2014, 20:59
Już wiem co jest powodem. Dzisiaj skasowałem u mechanika wszystkie błędy i to nie pomogło. Potem usłyszałem że strasznie męczy DVD od nawigacji. Wyciągnąłem płytę i radio działa jak należy. Po wsadzeniu płyty od navi problem powraca. Albo problem z napędem DVD albo z płytą. Jak będę miał chwilę to jeszcze pokombinuje.

emte
21-03-2015, 14:43
Temat rozwiązany.

Zostały wymienione pamięci RAM i Flash. Ale nie wiem czy to było konieczne.
Ponieważ po tej wymianie był ten sam efekt.

Zainstalowanie mapy z 2008 a potem zainstalowanie mapy z 2014 spowodowało że wszystko ruszyło.
Także zalecałbym najpierw sprawdzenie czy instalacja map w tej kolejności pomaga a potem można działać ze sprzętem.

P.S.
Wydaje mi się, że jednak coś było ze sprzętem bo przed wymianą nie mogłem odpalić tej mapy z 2008.