PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Założenie głośnika w drzwi przesuwne...



kula159
17-02-2013, 10:02
Witam. Mam taki problem, a mianowicie sytuacja wygląda tak. Kolega ma VW Caravelle i chce sobie z tyłu zamontować głośniki, ale żeby nie było tak łatwo jako miejsce montażu wybrał sobie 2 rząd siedzeń i wypadło na drzwi przesuwne :( I tutaj rodzi się problem, szukałem w internecie różnych pomocnych tematów ale nie ma nic konkretnego, jest opcja że będzie grało tylko po całkowitym zamknięciu drzwi ale tego wolelibyśmy uniknąć. Nie ma żadnej wiązki idącej w tej chwili do tych drzwi więc nie ma jak się "podpiąć". I tutaj pytanie, może macie jakieś patenty na to? Nie wiem, jakieś listwy stykowe, kable zwijane czy inne cuda :) Z góry wielkie dzięki za udzielenie pomocy :)

Zeus
18-02-2013, 07:46
A właściwie jest jakiś sens aby ten głośnik grał po odsunięciu drzwi ? One chyba są wtedy na zewnątrz, to i tak guzik będzie słychać.
Jeśli jednak na stałe, to można zastosować wiązkę taśmową ze zwijaczem bębnowym, ale mówiąc szczerze nigdy się nie spotkałem z taką wiązką, która miałaby przewody z odpowiednim przekrojem dla głośnika. A widziałem takie ustrojstwa nawet nie w sprzedaży tylko w jakiejś maszynerii cnc. Więc może były robione na specjalne zamówienie i nie da się tego luzem kupić. W tym przypadku lepsza byłaby chyba listwa stykowa, głośnik grałby po zamknięciu drzwi dopiero, ale mam wrażenie, że sam patent byłby dużo prostszy w montażu i tańszy :)

frobek
18-02-2013, 09:36
Rozłączanie głośnika przy otwieraniu drzwi to tez nie jest dobry pomysł, szczególnie gdy głośność jest ustawiona wysoko i ktoś zamknie drzwi. Coś się może upalić, głośnik albo końcówka. Dochodzi tu jeszcze dość nieprzyjemny odgłos z głośnika zapinanego na zasilane przewody.

kula159
18-02-2013, 14:08
I właśnie o to się rozchodzi, żeby głośnika nie uszkodzić i żeby nie buczało ;) Bo jak rozłączanie to nie ma problemu, tanie i szybkie w montażu rozwiązanie np z T5 ale to chodzi o to żeby ciągle grało :) Coś w grand voyagerach i innych tego typu wynalazkach jest zastosowane że gra ciągle ale nigdzie nie mogę namierzyć informacji na jakiej zasadzie to działa ;) Niemniej jednak, jak by ktoś miał rozwiązanie tego problemu to będę niezmiernie wdzięczny :)

frobek
18-02-2013, 15:18
A to nie ma w tych drzwiach szyb elektrycznych nawet?

kula159
18-02-2013, 20:59
T4 ma szybę długości ok. 110cm więc nie ma chyba sposobu na takie szyby :) Jak by dochodziła tam jakaś instalacja to problemu by nie było, zrobiło by się coś na wzór istniejącej i po kłopocie, centralny zamek jest w słupku i w drzwiach i jak się "stykną" to dopiero zadziała, inaczej nie ma "prądu" w drzwiach ;)

frobek
19-02-2013, 06:34
No to trochę lipa, bez kabli doprowadzonych do drzwi ja tego nie widzę.

Arturek_67
21-02-2013, 17:48
Witam

Na podglądanie pomysłów poszedłbym do salonu Forda
Przecież odsuwane drzwi ma: Ford B-Max oraz Ford Grand C-Max
Nie chcę skłamać ale tam chyba idą kable, poprostu w peszlu

pozdrawiam
Arturek_67

http://automotiveblog.pl/wp-content/uploads/2012/04/Ford-B-Max_Exterior_1.jpg

http://img.automobile.de/modellbilder/Ford-Grand-C-Max-28385_wochenthema_8.jpg

Fred.X
21-02-2013, 18:30
Na podglądanie pomysłów poszedłbym do salonu Forda
Przecież odsuwane drzwi ma: Ford B-Max oraz Ford Grand C-Max
Nie chcę skłamać ale tam chyba idą kable, poprostu w peszlunie tylko :skromny:
Peugeot 807 i Cytryna C8 , które wychodzą od 2002r mają też , na dodatek zamykane i otwierane elektrycznie z pilota :hmm:

ale tam są kable , proponuje podpatrzeć w tych francuzach , bo montaż dla mnie był prosty :skromny:

Jakub
21-02-2013, 20:48
Tak, ale w karawelce nie ma żadnych wiązek w drzwiach, jedyne wyjście to wiązka z jakimś zwijaczem :D

frobek
22-02-2013, 08:03
Moim zdaniem nie problem jest samo wprowadzenie kabla do drzwi, a zapanowanie nad jego układaniem podczas otwierania i zamykania. W przemyśle stosuje się takie specjalne prowadniki do kabli ruchomych:

http://www.mercator-e.pl/prowadniki-kabli-ruchomych,4,3,5.html

Może tu coś znajdziesz odpowiedniego.

kula159
23-02-2013, 08:19
Pytałem w różnych firmach zajmujących się Car-Audio i poradzili mi zastosowanie wiązki z innego auta z przesuwanym drzwiami, i jako przykład podali właśnie C8, 807 itp :) Więc temat uważam za wyczerpany, nie mniej wielkie dzięki wszystkim za pomoc :beer: