PDA

Zobacz pełną wersję : proszę o pomoc w ocenie tego mondeo



jarecky
18-02-2013, 20:02
cześć jak w temacie, szukam kolejnego mondeo akurat wybór padł na ta chwile na tego, proszę o pomoc, może ktoś go zna, widział lub ma inne cenne informacje których sam nie widzę.

rozmawiałem dziś z właścicielem który twierdzi że naprawi lekko ślizgające się sprzęgło a co do dwu masy to czy jest możliwość sprawdzenia w jakim jest stanie, oprócz głośnej pracy, w tym aucie jest cisza...

dziękuje z góry za pomoc

pzdr.jarecky

link do ogłoszenia:http://otomoto.pl/ford-mondeo-oplacony-wersja-platinum-piekn-C27710596.html

linkgrabber
18-02-2013, 20:09
Jeśli to auto jest faktycznie opłacone to albo miało dzwona albo ten przebieg to 370 tys km. Tutaj 3000 zł same oplaty + laweta + zarobek handlarza wiec auto kosztowalo ponizej 10 tys zl...

Gościu42
18-02-2013, 20:13
Tutaj masz wszystko mniej-więcej o tym aucie... :skromny:

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/99883-Mk3-2-2-pro%C5%9Bba-o-ocen%C4%99/page2

czeslaw555
18-02-2013, 20:34
postaraj się o VIN , bo nr.rej. tego auta jest od Mazdy :)

Gościu42
18-02-2013, 20:49
postaraj się o VIN , bo nr.rej. tego auta jest od Mazdy :)

Niby w tym ogłoszeniu jest VIN, ale coś nie bangla... ;)

http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-platinium-igla-przepiekny-2-2tdci-opla-i2874752301.html

CzarekJ
18-02-2013, 21:37
Niby w tym ogłoszeniu jest VIN, ale coś nie bangla...
Ano cos nie tittiritti.......
A zadzwonić nie można do sprzedajacego i zapytać o VIN?
Sprawdzaj tu http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do
Działa na bank a informacje są zgodne z Microcat

jarecky
18-02-2013, 22:56
pomału mam jasność co do tego auta, ale jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa, jeżeli po wpisaniu nr vin nic się nie wyświetla to co to oznacza? bo sam nie wiem jak to zinterpretować?


dzięki za dotychczasowe informacje, jesteście niesamowici, hehe

pzdr.jarecky



Niby w tym ogłoszeniu jest VIN, ale coś nie bangla...
Ano cos nie tittiritti.......
A zadzwonić nie można do sprzedajacego i zapytać o VIN?
Sprawdzaj tu http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do
Działa na bank a informacje są zgodne z Microcat

Robert68
18-02-2013, 22:59
jeżeli po wpisaniu nr vin nic się nie wyświetla to co to oznacza?

Że VIN jest nieprawidłowy.

Gościu42
18-02-2013, 23:03
dzięki za dotychczasowe informacje

Nie ma za co i polecamy się na przyszłość... :bigok:

jarecky
19-02-2013, 12:37
zadzwoniłem dziś do właściciela, powiedziałem o tym że nr vin który jest podany jest nie właściwy, obiecał podesłać mi zdjęcie z numerem plus dodatkowe zdjęcia, poczekam.....i dam znać co się dzieje dalej w tej sprawie.

pzdr.jarecky

jarecky
20-02-2013, 20:22
dostałem właściwy vin, sprawdziłem go w systemie epiford, jest takie auto i pasuje do tego co sprawdzam,
czy w komputerze jest informacja o przebiegu auta?

pzdr.jarecki

czeslaw555
20-02-2013, 20:32
Zapodasz vin?

CzarekJ
21-02-2013, 14:50
czy w komputerze jest informacja o przebiegu auta
Pewnie jest - tylko ją "wyciągnąć".......z tym gorzej.
Ekspertem nie jestem ale z lektury forum dochodzę do wniosku że w przypadku Forda jego przebieg można ustalić w/g danych serwisu,ale tylko jeżeli był serwisowany i u nas.
Jak sprowadzony - zapomnij.

czeslaw555
21-02-2013, 15:07
nie ma w komputerze

lukaszM
21-02-2013, 15:32
2006 rok za te pieniądze? nie dziwi Cie to?
Wiem każdy chce kupić jak najtaniej i jak najmłodsze auto ale podejrzewam że po zakupie do 6 miesięcy dołożyć ok. 10 tyś. do niego.

---------- Post added at 14:32 ---------- Previous post was at 14:31 ----------

Moim zdaniem nie ma się co rozpisywać i sprawdzać, po prostu cena jest zbyt niska a nikt go w promocji nie sprzedaje.

szaqall111
21-02-2013, 16:47
Ello jeżeli był serwisowany w Fordzie np w Belgii,Holandii lub Niemczech i był wpis np wymiana filtru przy przebiegu 300 000 szt. km to FORD POLSKA ma takie informacje, a dealerzy lokalni nie.
Wiem to bo dzwoniłem tak sprawdzać swojego i miła Pani pomogła mi ustalić przebieg auta i pierwszego właściciela,pozdro

CzarekJ
21-02-2013, 19:28
FORD POLSKA ma takie informacje, a dealerzy lokalni nie.
Wiem to bo dzwoniłem tak sprawdzać swojego i miła Pani pomogła mi ustalić przebieg auta i pierwszego właściciela
Wow ! - coś mi podpowiada ze miałeś szczęście.....trafiłeś na "miłą Panią".
Zawsze to jakieś światełko w tunelu bo generalnie z lektury forum wynika że nie jest tak "różowo".
Ale to pewnie te "lokalne" serwisy......

czeslaw555
21-02-2013, 19:46
Ford Polska, ma informacje o sprowadzonym aucie i to takie pełne , kto był właścicielem ?

linkgrabber
21-02-2013, 20:02
Mi mieli problem powiedzieć jak już kupilem auto które było u nich kupione, serwisowane a ja już byłem wlascicielem :zakrecony: chcieli żebym przyjechał z dowodem to mi powiedza :zakrecony: No ale po czasie ich ugadalem i powiedzieli wszystko dokladnie :skromny:

czeslaw555
21-02-2013, 20:06
aaa u nich , to jasna sprawa, w każdym ASO gdzie auto było serwisowane dostanie się takie informacje, łatwiej lub trudniej ale dostanie.

jarecky
22-02-2013, 18:38
cześć, troszkę mnie wcięło, podaję vin jaki otrzymałem,
WF0WXXGBBW6S68354

jak ktoś znajdzie ciekawe informacje dotyczące przebiegu tego auta, to proszę o info.

ja znalazłem go w sieci etis....

pzdr.jarecki

Zapodasz vin?

---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

w grudniu było ogłoszenie na allegro i był droższy,też nikt go nie kupił z jakiegoś powodu, teraz cena jest niższa, może ktoś chce się go już pozbyć bo ma zablokowane pieniądze, może....tego nie wie nikt, ja mam do niego troszkę za daleko bo pojechałbym zobaczyć na żywo auto i sprawdziłbym je w serwisie Forda w Lublinie.

Dlatego prosiłem o info czy ktoś zna ten samochód, może go widział, oglądał jak na razie nikt się nie zgłosił.
Mi się nie spieszy, równolegle szukam dalej.

pzdr.jarecki

---------- Post added at 17:38 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

oki, dziękuję za odpowiedź

pzdr.jarecki


nie ma w komputerze

czeslaw555
22-02-2013, 18:50
auto z NL i tyle co można sprawdzić , oczywiście wyposażenie też ...

jarecky
22-02-2013, 19:28
dokładnie!


auto z NL i tyle co można sprawdzić , oczywiście wyposażenie też ...

szaqall111
23-02-2013, 23:11
Ello Ford Polska ma takie dane,ale albo nie chce albo ma je nie kompletne i nie podaję ich zawsze. Dzień przed zakupem auta, bylem w serwisie Forda, sprawdzałem furę kompletnie komputer,lakier, mechanika itd itp. Miałem czas i poprosiłem o sprawdzenie auta po vinie żeby podali mi jego historię, niestety powiedzieli że nie ma nic o tym aucie ale podpowiedzieli mi że jeśli zadzwonię do Warszawy to może ktoś więcej mi coś powie. Zadzwoniłem na spokojnie dzień później i kobieta z Ford Polska z Warszawy pomogła mi i zweryfikowałem w ten sposób przebieg i właściciela, podała mi przebieg,Iszego właścieciela i wszystkie naprawy jakie miało to auto, podziękowałem i następnego dnia kupiłem auto :)