PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Coś delikatnie stuka,ale przestaje po wciśnięciu sprzęgła



Bartek
18-02-2013, 19:28
Pacjent to Mondeo MK III 2,0 Pb+LPG 2001 rok.
Coś delikatnie stuka w okolicach skrzyni biegów,ale po wciśnięciu sprzęgła przestaje. Odgłos jest słyszalny tylko wtedy,kiedy auto stoi i silnik pracuje na tych swoich wolnych obrotach. Po dodaniu gazu i "wkręceniu" silnika na 1000obr nic nie słychać (możliwe,że silnik lub wtryskiwacze gazu zaczynają te styki zagłuszać). Myślałem,że to może dwumasa daje o sobie znać,ale podczas odpalania i gaszenia silnika nie występują żadne dodatkowe mocniejsze stuki (z tego co się orientuję,to właśnie najbardziej wtedy dwumasa o swoim istnieniu przypomina. Nie znam,bo mam auta ze zwykłym kołem zamachowym).
Macie może jakieś pomysły? Ktoś przerabiał coś podobnego? Ile za to zapłacił? :hmm:

Mortal_Kombat
19-02-2013, 18:28
Ja też mam dziwne odgłosy, wycie ze skrzyni na biegu jałowym, po wciśnięciu sprzęgła ustaje, a po rozgrzaniu się silnika problem ustaje całkowicie, jeżdżę tak już 3 zimę i się tym nie przejmuję :) ,jeżeli tak samo masz to nie ma co sobie głowy zawracać.

Marcin-Klb
19-02-2013, 18:42
Tryby w skrzyni biegów wydobywają swoje odgłosy ;) Sprawdzić ewentualnie stan oleum w skrzyni ;)

Bartek
20-02-2013, 18:56
Auto ma instalacje LPG do regulacji i o tym też już wiadomo od jakiegoś czasu,ale co dziwne,to to,że po przejściu z gazu na benzynę stuki całkowicie ustępują :wow:Dziwi mnie to bardzo,ponieważ wyraźnie było czuć na sprzęgle jakieś wibracje towarzyszące tym stukom,ale na Pb naprawdę nic się nie dzieje. Nie mam pojęcia co ma jedno do drugiego,ale wiadomo,że po regulacji LPG powinno być ok :)

danielWr
20-02-2013, 20:32
Dwumasa na zdechnięciu, LPG źle wyregulowane, silnik pracuje nierówno to i dwu masa bardziej się telepie.

Bartek
20-02-2013, 20:36
Dwumasa na zdechnięciu, LPG źle wyregulowane, silnik pracuje nierówno to i dwu masa bardziej się telepie.
No ok,ale czemu nic nie słychać podczas odpalania i gaszenia silnika? Z tego co mi wiadomo,to wtedy właśnie najbardziej daje o sobie znać dwumasa.

danielWr
20-02-2013, 20:44
Ciężko mi powiedzieć, dlaczego nie stuka przy zapalaniu i gaszeniu. Mialem taka sama sytuacje. Przy źle wyregulowanej kuchence było słychać obijanie dwu masy.

Bartek
20-02-2013, 20:57
Mialem taka sama sytuacje. Przy źle wyregulowanej kuchence było słychać obijanie dwu masy.
Skończyło się na samej regulacji kuchenki,czy z czasem dwumasa też poszła?

danielWr
20-02-2013, 21:09
Na regulacji. Dwumasa dogorywa dalej juz 2 rok.

Bartek
20-02-2013, 21:12
Na regulacji. Dwumasa dogorywa dalej juz 2 rok.
Aha. Czyli po prostu wyregulować LPG,a dwumasą się nie przejmować na razie. A ten "drugi rok",to ile km ma na karku? :)

danielWr
20-02-2013, 21:14
40kkm

Bartek
20-02-2013, 21:16
OK. Dzięki bardzo za info ;) Z tego co widzę,to tragedii na razie nie ma,więc właściciel auta raczej się ucieszy z takich wieści :hmm:

Jareczek1980
22-02-2013, 10:23
No ok,ale czemu nic nie słychać podczas odpalania i gaszenia silnika?
u mnie nic nie stukało, pukało, nie telepało, podobno można było wyczuć wibracje na pedale sprzęgła, ale ja ich nie czułem.
Po zdjęciu miała luzy, więc ją wymieniłem