PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Jak podlaczyc wzmacniacz?



Tuner.Pl
27-05-2006, 18:30
Witam. Jak mam podlaczyc wzmacniacz do radia forda 5000 RDS EON?. Mam sie podpiac pod jakis kanal minus do plusa a plus do minusa zeby miec taki sam opor czy jakos przez kostke?
Mile widziany fotoreportaz z takiedo montazu, bo chcialbym zaoszczecic troche i wykonac to sam a niezlecajac tego firmie. ( 200 zl na glosniki :banan: )

zbigniew
27-05-2006, 22:00
nie wiem czy to radyjko posiada wyjścia RCA, bo jeżeli nie to możesz dać
Coś takiego (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=106249225) i wtedy będziesz miał już wyjścia RCA, no i podłączasz Tym kablem (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=105343105) i już gra :metal

insider
27-05-2006, 22:14
jak jest dobry wzmacniacz to ma 2 rodzaje wejsc, wysoko napieciowe i nisko, podlaczasz pod te 1 wejscia i regulujesz potencjometrem, zeby nie gral wzmacniacz za cicho czy za glosno i nie ma problemu.

Tuner.Pl
27-05-2006, 23:25
ale chodzi o to jak go podlaczyc do radia pod kabel z glosnika? czy jakos kosta pod radio, bo kompletnie kicha w tym temacie.

zbigniew
28-05-2006, 15:22
wyżej podałem link do kostki, która ma z jednej strony 8 kabelków które podłączasz do kabli głośnikowych z radia, a z drugiej ma 2 wyjścia RCA do których podłączasz kabel (drugi link), a drugi koniec kabla RCA do wzmacniacza, i masz sygnał z radia na wzmacniaczu, podłączasz kable z głośników pod wzmacniacz i gra :metal

Tuner.Pl
28-05-2006, 15:33
y mi chodzi zeby 4 glosniki graly z radia bez wzmaczniacza,wzmacniacz na sama skrzynke.A kabel idaczy do wzmacniacza musi byc grubosci malego palca chyba?

KarolRS
28-05-2006, 16:01
Ja mam podłączone tak:

Radio- 4 głośniki
-od wyjścia w radiu z "czinczy" kabel pod wzmacniacz (sygnał)
-wzmacniacz ma "+" z akumulatora, a masa jest tam gdzie masa samochodu, pod schowkiem gdzie są bezpieczniki w kabinie.

Od akumulatora (+) idzie kabel z bezpiecznikiem, do tego mam nieduży woofer w bagażniku.

Mam włącznik i włączam/wyłaczam wzmacniacz kiedy chce. Cały czas jest mocny prad nic nie przygasa.

Pozdrawiam.

DIGITAL
28-05-2006, 16:24
ja dokopałem sie do standardowego wzmaka i najprawdopodobniej go wymienie na obecny ktory posiadam. wielkość bodajże ta sama ale pod względem mocy firmowy oczywiście odpada :) ale to dopiero może na weekendzie przy ladnej pogodzie :bigok: po co kombinowac z wyjsciami od radia ( bo tez tak planowałem ), tak jak ukolegi - glosniki z pradu radyjka , a sub ze wzmaka osobno. Zrobi sie tylko wzbudzenie wzmaka tak jak jest teraz gdy włącza się radio i bedzie gotarrra :bigok: Taki jest mój pomysł :)

insider
28-05-2006, 19:46
jakos tak widze ze chyba nie wszyscy "rozumieja" co tutaj jest napisane.... wszystko jest opisane bardzo dobrze i trzeba tylko umiec to odczytac pod swoja wersje. a jezeli ktos mi pisze ze tam przewody musza byc grubosci malego palca to sie smieje..... no ludzie, to trzeba policzyc a nie tak na oko.... :terefere:

Tuner.Pl
28-05-2006, 20:45
jakos tak widze ze chyba nie wszyscy "rozumieja" co tutaj jest napisane.... wszystko jest opisane bardzo dobrze i trzeba tylko umiec to odczytac pod swoja wersje. a jezeli ktos mi pisze ze tam przewody musza byc grubosci malego palca to sie smieje..... no ludzie, to trzeba policzyc a nie tak na oko.... :terefere:
y ze trzeba policzyc to ja wiem? tabele tez mam chodzi mi o podlaczeniu tego. i juz chyba wiem. wsyztsko to co wy napisalisci w tym temacie poskladajac do kupy wychodzi jedna calosc :pad:

insider
28-05-2006, 21:56
ja mysle :satan:

Tuner.Pl
28-05-2006, 22:45
;) no i git.