PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Zdradziecko postrzelony kamykiem w przednią szybę :)



Kazan
19-02-2013, 10:04
Witam Wszystkich :)

Wracałem wczoraj z pracy kiedy spod koła samochodu jadącego przedemną mały kamyk strzelił mi w szybę. po bliższych ogledzinach okazało się że jest takie małe uszkodzenie jak by szpikulcem uderzyć w szybę. Żadnych pęknięć nie widać. Zastanawiam się czy cos z tym robić. Słyszałem że są takie punkty naprawcze , albo jakieś kleje (może tam kapnąć kropelkę ? :) ) Słyszałem tez że jak będzie mróz to może z takiego miejsca zacząć się pękniecie. Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym temacie ?

MarekPrint
19-02-2013, 10:23
Od razu zabezpiecz miejsce przed brudem , przyklej na to kawałek taśmy klejącej bezbarwnej.
W punktach gdzie wymieniają szyby zabezpieczą to prawidłowo. Nawiercą i wprowadzą w to miejsce klej. Zapobiegnie to dalszym pęknięciom. W zależności od rodzaju tego pęknięcia po naprawie może nie byś śladu. Istnieje jeszcze ewentualność, że kilka nitek grzejnych przestanie działać( o ile masz szybę grzaną).

siwy78
19-02-2013, 10:40
Kolega MarekPrint ma rację. Załatw to jak najszybciej. Jeśli zrobi sie pajączek, to prawdopodobnie możesz pożegnać się z szybą. Naprawiają uszkodzenia do wielkości mniej więcej paznokcia, koliste. Koszt 50-100 zł, czas naprawy ok 1 h. (rozwiercenie, zalepienie, wysuszenie i utwardzenie kleju). Sam się w to nie baw, nie warto. U siebie w poprzednim aucie 3 razy musiałem tak zalepiać, ale po naprawach nie było śladu, poza tym co kolega wspomniał dostało się drutom grzewczym w tym miejscu.

Tomasz
19-02-2013, 20:32
Jeśli zrobi sie pajączek, to prawdopodobnie możesz pożegnać się z szybą.Pajączki też naprawiają. Jak oberwałem kamieniem, powstało pęknięcie w kształcie iksa wielkości 1 cm. Nie da się tego co prawda naprawić tak żeby śladu nie było, ale da się to zalepić pod ciśnieniem. Jeżdżę tak już dwa lata i z szybą nic się nie dzieje. Ze względu na to, że jest to widoczne dostałem certyfikat, że szyba była profesjonalnie naprawiona i ani na przeglądzie, ani żaden policjant jeszcze się nie czepił.

Kazan
20-02-2013, 11:49
Dzieki za podpowiedzi , jak tylko wypłata wjedzie na konto podjade to zrobić - szyby nie mam podgrzewanej więc problem nitek mnienie dotyczy na całe szczeście :)albo nieszczęście bo w sumie podgrzewana szyba przednia to fajna sprawa :)