PDA

Zobacz pełną wersję : Co kupić mondeo czy fokusa



matysek
19-02-2013, 20:45
Witam mam pytanie mam 8tysi i zastanawiam się który kupić fokusa czy mondeo auto będzie robiło mały przebieg roczny w granicach 15 do 20tyś

lukasz2525
19-02-2013, 21:43
Rozumiem że chodzi o Focusa mk1 lub Mondeo mk2 . Mondeo'a są tańsze i lepiej wyposażone , jeżeli nic się ostatnio nie zmieniło , ale musi to być raczej twój wybór . Osobiście brałbym Mondeo

Chomik79
19-02-2013, 22:08
W opisie masz już Mondeo, chcesz zmienić na nowszy model czy co?
Jeżeli chcesz przestronność i wygodę to bierz Mondziaka.

matysek
20-02-2013, 00:57
Mam mondka ale posypało się zawieszenie z tyłu i nie chce go remontować pójdzie na złom a chcem zmienić na nowszy model ale nie wiem jak jest z benzyniakami w mondeo bo fokusa dość dobrze sprawdziłem i w tym wypadku padł wybór na 1.6 sedan niby trwała jednostka a w mondeo chyba najniżej jest 1.8 bena

Tycak
20-02-2013, 01:27
w mondeo chyba najniżej jest 1.8 bena
Mondeo MkII również występuję z silnikiem 1.6, a każde MkII po maju 1998 ma taki sam silnik jak Focus MkI tzw. Blacktop :skromny:
To nie prawda, że za tą kasę mondeo będzie z lepszym wyposażeniem bo za 8k PLN można i dobrze wypasionego Focusa MkI kupić.
Jeśli chodzi o właściwości jezdne brałbym foke, osobiście jak miałem okazję chwilę jeździć F MkI lepiej mi się nią jeździło i też rozważałem zakup między Mondeo, a Focusem ale padło na Mondeo bo ma tańsze części - w szczególności zawieszenie, które jak wiadomo na naszych drogach dość często wymaga doinwestowania.
Foka ma wielowahacz dzięki czemu lepiej się prowadzi ale i przez to w utrzymaniu jest droższa.

---------- Post added at 00:27 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

Jeśli chodzi o silniki to zależy do czego go potrzebujesz bo 1,6 według mnie za słaby zarówno do mondeo jak i focusa (Śmigałem całkiem niedawno przez dwa dni foką 1,6 kombi :boshe: dramat - omijaj ten silnik szerokim łukiem. To nie jedzie... a paliło chyba z 10/100km czyli niewiele mniej od 2,0), 1,8 już może być i lepiej sobie radzie ale ja wybrałbym 2,0 ponieważ będzie palił praktycznie tyle samo co 1,8 a jednak kilka koni więcej i trochę żwawszy.

sssV
20-02-2013, 09:47
Tylko fakjusow 2.0 jest na rynku jak na lekarstwo, wiekszosc to 1.6 lub tddi. Ja wybralbym mondeo bo za ta kase kupi sie nawet st, auto przestronniejsze, wygodniejsze, lepiej wypasione i ciekawsze. Wady tych samochodow sa takie same. Kup fakjusa w sedanie i jak pojedziesz nim do niemiec to sie zdziwisz :hehe:

iceman150
20-02-2013, 10:02
Silniki w mondeo przed 98 rokiem są na hydraulicznych popychaczach co może mieć znaczenie przy zagazowaniu mondeo. Nie ma konieczności regulowania luzów zaworowych w takim przypadku. Co do silnika brałbym co najmniej 1,8 lub ewentualnie diesla.

Mondekmk1
20-02-2013, 23:01
Foka ma wielowahacz dzięki czemu lepiej się prowadzi ale i przez to w utrzymaniu jest droższa.
No co ty kolego piszesz?? A mondeo to niby z tylu co ma? Belke? I to wlasnie cale zawieszenie w Focusie jest z Mondeo tylko minimalnie zmienione...wiec nie wprowadzaj w blad.

Tycak
21-02-2013, 16:06
Tego co jest z tyłu w mdo raczej wielowahaczem bym nie nazwał :skromny:
Po za tym, że niby nie jest droższe w utrzymaniu zawieszenie foki???
Ile razy słyszałeś lub wymieniałeś coś w zawieszeniu tylnym w mondeo?
A jak często robią tył w foce? Popytaj będziesz wiedział o co mi chodzi.
Druga kwestia - jeśli nawet chciałbym aby było po Twojemu czyli, że jest delikatnie zmienione to i tak nie jest już takie samo :hehe:
Chociaż ja bym się nie odważył na stwierdzenie delikatnie...

To, że foka lepiej się prowadzi jest niezaprzeczalnym faktem - zresztą w swojej klasie pod względem prowadzenia foka mk1 chyba nie miała sobie równych.

Wiki:
"Focus wyróżniał się od pozostałych modeli poprzez wyszukane, w pełni niezależne, wielopunktowe, tylne zawieszenie z płaskim wahaczem ustalającym oraz ówcześnie przełomową stylizacją nadwozia, nazwaną New Edge Design.

Zawieszenie dało Focusowi wiodące miejsce w swojej klasie pod względem charakterystyki prowadzenia. Auto okazało się nie tylko skokiem jakościowym, ale i wielkim hitem sprzedaży na całym świecie. W Ameryce Południowej, w Argentynie z powodzeniem produkcja tego modelu trwa nadal."

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 15:05 ----------


No co ty kolego piszesz??
I "ty" prosiłbym z dużej litery :skromny:

matysek
21-02-2013, 20:09
Dzięki chłopaki kupiłem foke 1.6 w sedanie i jestem bardzo zadowolony

Tycak
21-02-2013, 21:52
Dzięki chłopaki kupiłem foke 1.6 w sedanie i jestem bardzo zadowolony
:bigok: Bezawaryjności!

matysek
21-02-2013, 22:54
A jak by ktoś szukał części do mk1 do proszę na pw (ceny bardzo niskie)