PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wymiana zacisków tylnych przedliftowych na poliftowe



kreml73
23-02-2013, 01:30
Co trzeba zmieniać podczas takiej operacji?
Na pewno inne klocki, ale czy coś jeszcze? Linki są takie same?

Globi
23-02-2013, 03:10
Ja wymienialem (kombi) na poliftowe, to poza zaciskiem z jarzmem tylko klocki sa inne. Reszta bezproblemowo plug&play

Wysłane z mojego LG-L9

MarekPrint
23-02-2013, 11:00
W HB , sedan też plug&play tylko klocki w poliftach są inne

jerzu
23-02-2013, 11:02
W HB , sedan też plug&play tylko klocki w poliftach są inne

Potwierdzam. Ja robiłem taką operację (zaciski z anglika po 100 zł. za sztukę), do tego nowe klocki. U mnie do wymiany też były linki - stare już nie były najlepsze i linka potrafiła się w nich przyblokować.

mungo
23-02-2013, 11:10
z ciekawości - czemu wymieniacie? mniej awaryjne?

kreml73
23-02-2013, 11:15
z ciekawości - czemu wymieniacie? mniej awaryjne?

nowsze:hehe:

jerzu
23-02-2013, 11:20
z ciekawości - czemu wymieniacie? mniej awaryjne?

Ponoć.

WojtasS
23-02-2013, 12:30
kremlu jak szukasz używek, to mam takie z 2007r ;) jak coś to pisz :bigok:

draker90
23-02-2013, 14:20
Czyli kolego wymieniasz, czy sprężyna przestała dawać rade czy po prostu chcesz zainwestować i poprawić :)

kreml73
23-02-2013, 14:26
Poprawiam, naprawiam, czyszczę, próbuję przywrócić mechanizm do poprawnego działania już od kilku lat:zakrecony:
Dołożyłem drugie sprężynki, mimo to co przegląd słyszę "proszę poprawić ten ręczny".
Znów poprawiam, działa jakiś czas i znów lipa
No a z wiosną mam zamiar kupić nowe tarcze i klocki na tył, a już na tych starych tarczach widzę że coś jest nie tak.
Więc postanowiłem zainwestować w nowsze zaciski, może znów ze dwa, trzy lata spokoju będzie

draker90
23-02-2013, 14:32
U mnie ręczny jeszcze dobry tylko lewy zacisk trochę blokuje, ręką lekko można go odsunąć(linka chodzi gładko). Póki co pobawię się z sprężynką a jak uzbiera się budżet i nadal będą problemy to też będę przekładał.

Kolego a czy będziesz wymieniał dźwignie ręcznego czy masz już bez samoregulatora?

grape.crash
28-02-2013, 13:27
Podepnę się pod temat :skromny:

Czy w kombi/sedanie/HB są takie same zaciski ? Czy wystarczy, że kupię zaciski z auta z 2005r. ?
Jak z jakością zacisków Boscha z np allegro ? (http://allegro.pl/zacisk-hamulcowy-ford-mondeo-mk3-kombi-tyl-prawy-i3037022063.html).
Czy one już są poliftowe czy jeszcze przedliftowe ?

jerzu
28-02-2013, 14:07
Czy w kombi/sedanie/HB są takie same zaciski ?

Powiem Ci na temat habety/sedana - w moim przedlifcie z 2002 roku mam zaciski z anglika z 2007. Bez żadnych przeróbek i problemów, tylko klocki hamulcowe są inne. W kombi? Nie wiem, ale z tego co wyczytałem na forum bez problemu. A na forum FCP ktoś pisał o cięciu diaksem jakichś tam osłon.

Dudek
28-02-2013, 14:12
Co trzeba zmieniać podczas takiej operacji?
Na pewno inne klocki, ale czy coś jeszcze? Linki są takie same?

Ja wymienialem (kombi) na poliftowe, to poza zaciskiem z jarzmem tylko klocki sa inne. Reszta bezproblemowo plug&play
tak jak mówi Globi do zacisku musisz jeszcze dokupić jarzmo z polifta

P.S. nie zastanawiałeś się nad regeneracją u Klebera? Atomik regenerował i jest ponoć zachwycony :bigok:
ja się chyba skuszę na wycieczkę...

tomek1689
28-02-2013, 15:10
Moje po regeneracji chodzą leciutko. Ręczny da się małym paluszkiem zaciągnąć:D

draker90
01-03-2013, 09:45
Jeszcze raz pytanie do autora- jaką masz dźwignie ręcznego?
Czyli zaciski odróżniają sie średnicą tłoczka i maja troche inna konstrukcje-np, co widać na foto większa szpara nad klockiem.

tomek1689
01-03-2013, 10:44
Jeszcze raz pytanie do autora- jaką masz dźwignie ręcznego?
Czyli zaciski odróżniają sie średnicą tłoczka i maja troche inna konstrukcje-np, co widać na foto większa szpara nad klockiem.

Dźwigni ręcznego nie trzeba zmieniać przy takim swapie, ale warto bo ten samoregulator to nie był przejaw inteligencji konstruktorów, skoro nawet ASO zalecają wymianę na ręczną regulację

draker90
01-03-2013, 10:59
wiemy z forum że jak stara dźwignia i nowe zaciski to ręczny łapie bardzo wysoko trzeba fabrykować samoregulator. Chyba że kreml73 pierw wymieni zaciski a potem jak bedzie słabo to bedzie walczył ze dźwignią.

dujek
03-03-2013, 12:17
czy wie ktoś gdzie to się zaklada http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Uchwyt-montazowy-linki-hamulca-recznego-Mondeo-Mk3-lewy-1447964-FORD/576??
i jeszcze jedno pytanie czy linki od ręcznego są takie same od 2000r do 2006?? dźwignia już zamówiona za obszyta skórą i zaciski tył (za jedyne 190zł)

tomek1689
03-03-2013, 12:42
czy wie ktoś gdzie to się zaklada http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Uchwy...964-FORD/576?? Na wahacz, żeby linka nie latała.

jeszcze jedno pytanie czy linki od ręcznego są takie same od 2000r do 2006?? takie same

Peter_
07-03-2013, 11:30
drodzy koledzy,

podłączę się pod temat, bo chyba nie ma co tworzyć nowego (nie zamierzam wymieniać na wersje angielską lub poliftową, chyba, że nie będę miał wyjścia). jak by co, można utworzyć nowy temat.

na początek opiszę historię zacisków, może to pomorze, w która stronę pójść. autko kupiłem na jesieni 2011 i od samego początku były problemiki z hamulcami z tyłu o czym dobrze wiedziałem. poprzedni właściciel kupił od człowieka, który postawił samochód bo miał służbowy. po kupnie od razu udałem się do warsztatu (wizyta I) i stwierdzili że to ręczny – posmarowali, wymienili uszczelki i było ok. 2 miesiące później na parkingu przy prędkości 5 km/h na śniegu obróciło mnie. stwierdziłem że tak nie może być i udałem się parę miesięcy później (hamulce odpuściły w tym czasie) do zaprzyjaźnionego warsztatu w wawce (wizyta II). okazało się po zdjęciu koła, że wizyta I skończyła się fuszerką, bo zestaw naprawczy nie był założony a zaciski tylko przedmuchane. zatem mój mechanik wszystko rozebrał i do oby zacisków założył nowe zestawy (luty 2012). i tak grało i buczało do początku lutego tego roku, kiedy podczas wymiany sprężyn i mocowań z przodu, mechanik zalecił wymianę zacisku z tyłu. lojalnie powiem, iż jak kupiłem w październiku 2011 miało 174 tys, przebiegu a teraz ma 182 tys. :)

i teraz proszę o ocenę, co mam zrobić. finansowo jest w czarnej pupie, nie oddałem jeszcze kasy pożyczonej za zrobienie sprężyn i mocowań. samochód stoi pod blokiem, wracam dzień w dzień późno, więc roboty nie zrobię sam, zdolności mechaniczne mam na bardzo średnim poziomie. znalazłem parę linków na allegro (wiadomo, że nowe jest fajne, ale bardzo drogie) z regenerowanymi ale cały czas mnie zastanawia, czy nie można tego jeszcze jakoś „ruszyć”, czy już faktycznie nadają się do „wymiany”?

http://moto.allegro.pl/zacisk-hamulcowy-ford-mondeo-mk-iii-3-tyl-i3064030110.html
http://moto.allegro.pl/zacisk-hamulcowy-ford-mondeo-mk3-kombi-tyl-prawy-i3037022063.html
http://moto.allegro.pl/zacisk-hamulcowy-ford-mondeo-mk3-kombi-tyl-regene-i3066296791.html
http://moto.allegro.pl/zacisk-tyl-tylny-ford-mondeo-mk3-tel-889738315-i3081017104.html
http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-mk-3-zacisk-hamulcowy-prawy-tyl-3281-i3060050415.html

- czy robić od razu oba, czy wystarczy jeden?
- czy jest taka szansa, ze podjadę, zdejmą stare i założą nowe (gdzie? Wawa i okolica, Siedlce i okolica)

proszę o pomoc

---------- Post added at 11:30 ---------- Previous post was at 11:26 ----------


w moim przedlifcie z 2002 roku mam zaciski z anglika z 2007

możesz ewentualnie powiedzieć jak i gdzie te cuda zdobyłeś?

Mateusz V6
07-03-2013, 11:46
ja mam u siebie też zaciski z II lifta...


możesz ewentualnie powiedzieć jak i gdzie te cuda zdobyłeś?
najlepiej szukaj aut na części, anglików na otomoto lub allegro... dzwonisz i pytasz czy mają...

ja miałem identyczne problemy jak koledzy... wieczny brak hamulca ręcznego, nie odskakujący zacisk... regeneracja nic nie dała... to się wkurzyłem, kupiłem i teraz mam spokój... :skromny:

kreml73
07-03-2013, 11:56
wiemy z forum że jak stara dźwignia i nowe zaciski to ręczny łapie bardzo wysoko trzeba fabrykować samoregulator
O widzisz, tego nie wiedziałem. Samochód z 2001 roku, więc raczej mam samoregulator...


Powiem Ci na temat habety/sedana - w moim przedlifcie z 2002 roku mam zaciski z anglika z 2007. Bez żadnych przeróbek i problemów, tylko klocki hamulcowe są inne


kupiłem i teraz mam spokój...
jerzu, Mateusz, robiliście coś z dźwignią?

Mateusz V6
07-03-2013, 12:00
Mateusz, robiliście coś z dźwignią?

jaką ? hamulca ręcznego ? nie... a po co ? :hmm:

kreml73
07-03-2013, 12:11
a po co ?


wiemy z forum że jak stara dźwignia i nowe zaciski to ręczny łapie bardzo wysoko trzeba fabrykować samoregulator. Chyba że kreml73 pierw wymieni zaciski a potem jak bedzie słabo to bedzie walczył ze dźwignią

:niewiem:

Mateusz V6
07-03-2013, 12:14
eeee przesada... jest normalnie... ja nie zauważyłem różnicy.... ;)

Peter_
07-03-2013, 12:34
ja mam u siebie też zaciski z II lifta...

czy ważna jest wersja silnika? dizel do benzyny pasuje?

MarekPrint
07-03-2013, 13:01
czy ważna jest wersja silnika? dizel do benzyny pasuje?

A co ma wspólnego silnik z zaciskami ? Gdzieś w na aukcjach , czy sklepach internetowych jest takie rozgraniczenie zacisk do PB , czy zacisk do ON ?

Peter_
07-03-2013, 13:03
czy ważna jest wersja silnika? dizel do benzyny pasuje?

A co ma wspólnego silnik z zaciskami ? Gdzieś w na aukcjach , czy sklepach internetowych jest takie rozgraniczenie zacisk do PB , czy zacisk do ON ?

pytam się, bo się nie znam. wię bez ironii i sarkazmu proszę. oczekuję konstruktywnej odpowiedzi

lyssy
07-03-2013, 15:24
Gdybyś poszukał, wiedziałbyś, że z przedliftami będziesz miał ciągle problemy - wymień na polifty i będzie spokój. Chyba że lubisz wracać do tematu co pół roku - wtedy regeneruj, tylko u kogoś, kto zrobi to porządnie (to starczy na 7 miesięcy).

grape.crash
07-03-2013, 15:32
Pasują...

Jankes
07-03-2013, 18:43
Sam rozebrałem, czyściłem i wymieniłem uszczelki. Od pół roku z ręcznym jest bardzo dobrze. Zmieniłem też linki. Ja bym nie kupował nowych, a naprawił porządnie samemu. Chyba, że Twoje to padlina, więc kup używane w dobrym stanie, rozbierz, wymień uszczelki, nasmaruj. Pamiętaj o tym, żeby używać ręcznego często, niezależnie od pogody.
Linki zmieniłem by uniknąć przymarzania linek w pancerzu (pęknięty pancerz i woda w środku). Przetoczyłem też tarcze, bo miały ranty i założyłem nowe klocki.

jerzu
07-03-2013, 20:05
możesz ewentualnie powiedzieć jak i gdzie te cuda zdobyłeś?

Na Allegro, udało mi się kupić po 100 zł. od sztuki. Facet ma szrot w Góraszce, przy trasie na Lublin.

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 20:02 ----------


jerzu, Mateusz, robiliście coś z dźwignią?

Ja nic nie robiłem.

---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 20:03 ----------


http://moto.allegro.pl/zacisk-hamulc...064030110.html

Oni sprzedają regenerowane. W aukcji nie jest to chyba napisane, ale stare musisz im odesłać. Dają dwa lata gwarancji na zaciski. Ja już byłem prawie zdecydowany na nich, ale udało mi się kupić te z anglika i dałem sobie spokój.

Peter_
07-03-2013, 21:47
Gdybyś poszukał, wiedziałbyś, że z przedliftami będziesz miał ciągle problemy

dla mnie niestety niektóre odpowiedzi nie były zbyt oczywiste, bo wydaje mi się, że sposób podejścia do tematu wynika z wieku auta i tego jak się go na co dzień eksploatuje (to tak jakbym się zastanawiał czy w konstrukcji hali zastosować kablo- lub strunobeton). Twoja odpowiedź jest już oczywista :)


Jankes
Ja bym nie kupował nowych, a naprawił porządnie samemu. Chyba, że Twoje to padlina

dzisiaj udało mi się poprosić kolegę, który w mechanice samochodowej porusza się bardzo dobrze i zrobię tak jak mówisz - rozbierzemy i zobaczymy co z tym zrobić.

tompiorko
07-03-2013, 22:08
Rozebrać i o ile się da reanimować stare. Tylko porządnie reanimować.Ja tak robiłem, i jak zajdzie potrzeba to jeszcze raz zrobię.

Ps. wiem że już zaszła :hehe:

Saren
09-03-2013, 01:53
reanimowałem swoje i jest tam kilka rzeczy o których nikt na forum nie miał pojęcie i dlatego pojawia się hasło że po regeneracji potrafi buczeć


no ale , wiedza swoje kosztuje ;)