PDA

Zobacz pełną wersję : kupiłem mondeo MK3 3.0 V6 204 KM -jakieś rady?lpg?



RomanPoland
26-02-2013, 15:10
Cześc wszystkim ,tydzień temu zakupiłem mondka 3.0 nie st poprzednio miałem też mondka tylko z silnikiem 2.0 tdci kturego sprzedałem(drogie naprawy np. reg pomy i wtrysków):hehe:
a że samochód fajny kupiłem zmowu tylko w benie.Oczywiście nie myślałem otak dużym silniku ale jak go zobaczyłem to nie mogłem sie powstrzymać no i masz,teraz myśle o zamontowaniu gazu
ale nie miałem z tym styczności(8-lat dizel)więc proszę was o jakieś rady na ten temat ewemtualnie opine o tym silniku:zakrecony:

kordyl
26-02-2013, 16:10
Najważniejszy to dobry warsztat montujący instalację.
Poszukaj kogoś polecanego na lpg-forum.pl ze swoich rejonów i ognień na montaż :)

RomanPoland
26-02-2013, 16:36
coś mało tych opini, a i na lpg-forum niewiele znalazłem,w piątek jade do hq service ulice obok na przegląd ala servisowy.W tym samym miejscu mątują gaz STAG zobaczymy co powie.
Myśle o założeniu stag 300 premium co wy na to?A warsztat blisko to i z ewentualną gwarancją czy naprawą blisko(chyba);)

kordyl
26-02-2013, 16:46
stag 300 premium

To tylko sterownik. Do pełnia szczęścia z ważniejszych rzeczy brakuje wtryskiwaczy, reduktora i przede wszystkim sposobu MONTAŻU.
Każda instalacja będzie u Ciebie śmigała pod warunkiem odpowiedniego doboru do parametrów silnika (niezależnie czy to będzie stag, brc, czy inny tech).
Dowiedz się co Ci zaproponują w hq service i daj info tutaj (a raczej w dziale lpg).

wild_weasel
26-02-2013, 21:24
Po pierwsze - witamy kolegę z Wielkopolski! :) Zapraszamy na spoty, jeśli kiedyś zagna Cię do Poznania!
Po drugie - LPG jak najbardziej tak! Montowałem w sierpniu w Pitecu w Poznaniu, wcześniej kolega MateuszV6 też zakładał u nich podtlenek gazotu, i obaj bardzo chwalimy. W moim temacie w Naszej Flocie masz spisane podzespoły całej instalacji, kolega wilu117 jeździ na tych samych albo bardzo zbliżonych - jego eSTek też nie narzeka.
Tu masz wykres, na którym widać, jak sprawuje się poprawnie zainstalowana gazownia :bajer:

http://img29.imageshack.us/img29/9174/mocn.gif

RomanPoland
27-02-2013, 08:19
Dzięki za info o gazie,przy okazji obejrzałem kilka zdjęć twojeko mondka ale żeś go wylizał.
Jak ogarne swojego też walne pare fotek :skromny:
co do gazu też myśle o stag 300 a wtryski wszędzie polecają hana2000 a butla jaka pojemność ci weszła?

wild_weasel
27-02-2013, 21:04
Hehe, dzięki za komplement :skromny:
Tak jak pisałem w NF: butla o nominalnej pojemności 55l; po wymianie zaworu weszło 46-48l gazu, a dotychczas dotychczas przy 39-40 już zawór odbijał. Gazory twierdzą, że nie da się "przeładować" butli na stacji za pomocą zbyt wysokiego ciśnienia, to samo potwierdziła mi ekipa tankująca LPG.
Przy tym silniku warto pomyśleć o nieco większej butli - przy spalaniu w mieście rzędu 18l, za stacją rozglądam się po przekroczeniu 200-220km od tankowania. W trasie - zasięg wystarcza na max. 350km.

RomanPoland
28-02-2013, 17:01
kurna coś jaby dzwoni w silniku od 2000 obr jak sie nagrzeje ,zostawiłem auto u mechanika żeby obsłuchał jutro ma dać znać:boshe:

Racuch
28-02-2013, 18:47
coś jaby dzwoni w silniku od 2000
:placz: Oby to nie było to co myślę

RomanPoland
28-02-2013, 19:03
a co myślisz?

Jakub
28-02-2013, 23:28
panewka.

wrc1000
28-02-2013, 23:31
a co myślisz?
czarne myśli= panewka/ki lub uszczelki

te lepsze myśli : pompa wody

Daj znać po diagnozie.

kordyl
01-03-2013, 08:43
a jeszcze lepsze myśli to pasek od pompy wody. U mnie tak było w v-ce. Koszt 9 pln :)

Racuch
01-03-2013, 14:33
a co myślisz?

panewka.
Dokładnie tak, zależy jaki jeszcze Kolega ma ten dźwięk, ale jak dzwoni :boshe:

RomanPoland
01-03-2013, 17:15
narazie odebrałem auto po przeglądzie i fachura stwierdził że nie jest żle.Proponuje na początek płukanie silnika jakimś pro-tec iem,wymiane oleju no i zobaczymy ponoć w jednym przypadku na trzy to pomaga(oby):huta:

RomanPoland
01-03-2013, 20:38
a w tym pitecu mają jakieś promocje dla klubowiczó?:hmm:

wild_weasel
01-03-2013, 21:00
a w tym pitecu mają jakieś promocje dla klubowiczó?
hehehe nie ma tak dobrze :) Ale to chyba jeden z tych zakładów, które wykonują swoją robotę w pełni profesjonalnie :up: co samo w sobie jest warte wyróżnienia :)

GrzegorzD
02-03-2013, 14:42
w 3.0 jest hydraulika jak 2,5? może to też być.

Możesz nagrać?

Racuch
02-03-2013, 17:28
w 3.0 jest hydraulika jak 2,5? może to też być.
Jest hydraulika, ale ją to byłoby słychać raczej po odpaleniu na zimno zanim się to wszystko napełni, a Koledze dzwoni od pewnego poziomu obrotów :boshe:

RomanPoland
03-03-2013, 16:09
nagrałem:mo:
http://www.youtube.com/watch?v=ETTTickiKug

GrzegorzD
03-03-2013, 16:16
Panewki na wałku rozrządu jak u Wila:


http://www.youtube.com/watch?v=fUX019bl_pQ

pisz do niego - może potwierdzi. Jak nie to panewki wału...

RomanPoland
04-03-2013, 09:30
dziś zaprowadziłem go na płukanie silnika i wymiane oleju zobaczymy czy się coś zmieni

GrzegorzD
04-03-2013, 14:32
Wątpię. Jeśli to faktycznie luźne wałki to wymiana oleju nie pomoże

GrekuPL
04-03-2013, 17:08
dziś zaprowadziłem go na płukanie silnika i wymiane oleju zobaczymy czy się coś zmienitak jak Ci pisałem, sprawdź magnesem olej...jeżeli w oleju są opiłki to remont silnika albo drugi silnik...

RomanPoland
05-03-2013, 08:35
płukanie i wymiana oleju nie pomogła,facet chce rozbierać góre ale tu wszyscy piszą ze to panewka to czy idze to jakoś sprawdzić i naprawić:boshe:

MAG
05-03-2013, 14:22
Ale w tych silnikach bardzo czesto poluzowuja sie panewki na walkach rozrzadu - jest tu nawet gdzies na forum tutorial jak to zrobic (fabryczna fordowska procedura naprawcza), wiec moze nie jest glupie rozebrac gore, bo jesli to nie to, a panewki na wale, to wtedy kosztowo juz sie robi naprawde gruuuuubo ...

GrzegorzD
05-03-2013, 21:50
Ale w tych silnikach bardzo czesto poluzowuja sie panewki na walkach rozrzadu - jest tu nawet gdzies na forum tutorial jak to zrobic (fabryczna fordowska procedura naprawcza), wiec moze nie jest glupie rozebrac gore, bo jesli to nie to, a panewki na wale, to wtedy kosztowo juz sie robi naprawde gruuuuubo ...

Pisałem o tym na górze strony - ale zostałem zignorowany :D

RomanPoland
06-03-2013, 08:43
może tak być odgłos niesie sie z tylnej głowicy i dlatego tak głośno słychać jak nagrałem w środku a silnik ma dopiero 105 000 przebiegu.
Tera ide się przejechać bo nie miałem czasu po tej wymianie oleju:car:
a gdzie znajde te procedury ??

jaromen70
06-03-2013, 19:52
koledzy dodam swoje trzy grosze
mam mondka miesiąc i jestem juz po wymianie silnika (panewka) w nowym słychac popychacze ale leciutko
góra rozebrana wszystkie twarde nie ma do czego sie doczepić , wywalony filtr oleju bo zaworek przepuszczał syf i wymieniony
olej na 5w/40 markowy oploski z atestami jest ciszej ale dzisiaj dopiero odebrałem i nadal badam
mój zaprzyjażniony spec z Geko Cars sprawdził wszystko dokładnie i diagnoza -auto stało pare miesiecy popychacze zalane starym olejem z cienkim smarowaniem jeżdzić i obserwować a nie wydawać kase

---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

kolego panewkę słychać na ciepłym silniku przy dodawaniu gazu zaczyna terkotać i jest to dzwięk mocno metaliczny miałem całe konsylium to sie na słuchałem , popychacze zapowietrzone lub bez smarowania dokładnie słychać stetoskopem i moga odgłosy dolatywać z obydwu kolektorów na zmiane , panewki na wałkach słychac od razu i sa umiejscowione w jednym miejscu , proponuje posłuchać albo spotkajmy sie gdzies w okolicy porównamy z moim mondkiem

RomanPoland
07-03-2013, 15:08
niezły pomysł tylko napisz kiedy masz czas ja mam wolny weekend-to może sie zgramy.
Jak możesz to napisz ile cie kosztowała ta impreza ,jaki miałeś przebieg bo przy moich 100 tyś tochyba warto by naprawić a urzywkę też niewiesz co dostaniesz co nie?
Pozdro:car:
ps.kupiłeś tego srebrnego co był wystawiony za 15,900 na allegro z Gorzowa wielkop.?

wilu117
07-03-2013, 17:14
U mnie słychać prawdopodobnie wałek ale to jest słyszalne tylko na rozgrzanym silniku i tylko na wolnych obrotach. Jest tak od zakupu auta a ja już nawet nie zwracam na to uwagi.
Na filmiku słychać to mocno ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Te metaliczne stuki to raczej nie wałek.

RomanPoland
08-03-2013, 07:48
a swoją drogą ciekawi minie co by powiedzieli w servisie forda np na bemo motors w poznaniu,widze że sporo osób miało(lub ma)podobny problem z V6 a może ktoś był zapytał ile by wzieli np za zlokalizowanie problemu
w końcu niektórzy poterzne pieniądze wydają na naprawe (jaromen70)???:mo:

RomanPoland
10-03-2013, 19:19
widze że nikt nie korzysta z aso?

RomanPoland
15-03-2013, 08:20
no dobra to ja dziś się przejade na servis i zobaczymy co powiedzą:huta:

Jakub
18-03-2013, 09:51
I co powiedzieli? Panewka?

RomanPoland
18-03-2013, 16:16
nic nowego nie powiedzieli może popychacz a może panewka,normalnie poprostu nie naprawiają specjalnie tych silników oni chcieli by wymienić odrazu cały blok i sru albo cały silnik najlepiej.
jutro zostawiam auto u mechanika znalazłem "procedure" dokręcania łożysk na wałkach rozrządu pokażę to machanikowi i niech zrobi a potem sprawdzi popychazce i mam nadzieje że na tym się skończy:zakrecony: