PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Po wymianie filtrów oraz oleju samochod coraz gorzej palił.. teraz wogole nie pali..



sebastian.m
07-03-2013, 14:16
Witam..
Od jakiegoś czasu mam problem z mondkiem.. jakiś miesiąc temu wymieniałem wszystkie filtry oraz olej i się zaczęło.. zacznę od początku, gdy kupiłem mondeo 2.0 tdci 115km wyskoczył błąd który odciął turbinę i auto nie miało mocy.. kosztowało mnie to 150 zł wykasowanie błedu z trzeciego wtrysku i samochod chodził bardzo dobrze.. do czasu wspomnianych wcześniej wymianach filtrów.. od tamtej pory samochód zaczął mnie rozczarowywać a mianowicie od tego długiego krecenia rozrusznik wkoncu sie wykończył i padł, oddałem do mechanika ten rozrusznik.. po naprawie facet powiedział ze dwumas do roboty poniewasz w rozruszniku sa jego kawałki i to mnie nie minie.. wymieniłem dwumas ale nadal musiałem go trzymac jakies 30 sek zaczym odpali.. postanowiłem oddac wtryski do regeneracji.. po ich odebraniu od mechanika ktory defakto uznał je za dobre silnik całkiem nie odpala wogole nawet nie łapie.. wszystkie przewody podpiołem prawidłowo przynajmniej tak mi sie wydaje.. nie wiem co mogło sie stać.. PROSZE BARDZO O POMOC..

Globi
07-03-2013, 14:34
Filtr paliwa był zalany paliwem do wymiany? Pytam bo znam gościa który tego nie zrobił i naprawy go trochę wyniosły..

sebastian.m
07-03-2013, 15:19
tak mechanik go zalał ON.. ale nie jestem pewien czy go dobrze zamontował.. sprawdzałem go teraz i wydaje mi sie ze jest ok.. zastanawiam sie czy go wyjac zagotowac w wodzie i ponownie zalac ropa??

---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 15:13 ----------

Albo kupic nowy.. ale to nastepne 100zl.. a tych stowek juz troche poszlo w tym temacie.. wiec wole przemyslec kazda tranzakcje:skromny:

Myniu
07-03-2013, 15:25
Przeczytaj tu (http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/54197-ALL-ON-Odczyt-i-por%C3%B3wnanie-parametr%C3%B3w-ELM-em?p=1786190&viewfull=1#post1786190) a w szczególności to co na końcu odnośnie czasu kręcenia.

sebastian.m
07-03-2013, 15:42
Szukałem na ten temat praktycznie wszystkiego.. ale moj przypadek jest chyba wyjatkowy.. gosc w serwisie powiedział mi ze koszt naprawy wyniesie około 4000 tys.. ale skoro wtryski sa ok a on własnie chciał je regenerowac lub wymienic na nowe to ja nie wiem za co te pieniadze, dlatego zrezygnowałem i postanowilem wziac sie za to sam.. aa i dodam jeszcze ze po jakims czasie podczas zapalania silnika zaświeca sie spiralka..

Myniu
07-03-2013, 16:05
Przydatny okazałby się ELM lub komputer żeby odczytać błędy.
Poczytaj to (http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/95357-Tdci-umar%C5%82-i-ju%C5%BC-nie-zapali%C5%82) u mnie pompa padła. W razie czego służę pomocą.

sebastian.m
07-03-2013, 16:53
Z tego co przeczytałem to sprawa wyglada podobnie.. najlepiej bedzie jak wykrece pompe i oddam ja do sprawdzenie, poza tym facet w serwisie mowił ze jakis zawor w pompie jest na wykonczeniu, moze przez to nie odpala, ale to troche dziwne bo przed wykreceniem wtryskiwaczy ciezko odpalał ale jednak odpalał a teraz nawet nie piernie.. A tak poza tym to jest mozliwe ze podczas wkrecania wtryskiwaczy mogłem je uszkodzic?? chodzi mi o to ze dosyc obficie dostały sprężonym powietrzem i gdy popuszczam przewody dostarczajace ON strzela z nich jak z armaty:hehe:

Myniu
08-03-2013, 13:01
Sprawdziłbym jakie ciśnienie jest na pompie w spoczynku i jakie daje przy rozruchu i wtedy zadecydował czy ją demontować bo może to tylko wina wtryskiwaczy.

sebastian.m
08-03-2013, 17:14
a jak sprawdzic to cisnienie na pompie?

Myniu
08-03-2013, 17:26
Diagnostyka komputerowa lub wystarczy ELM i np program FORScan