PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Montaż sterowania radiem w mk1



jarkus
08-03-2013, 10:54
Witam
Czy ktoś sie bawił w montaz sterowania radiem w mk1? Jesli tak to może wypowie się jakie największe trudności są w wykonaniu tego?

mizerka
08-03-2013, 18:10
Daj sobie spokoj....

Linarr
08-03-2013, 18:47
Daj sobie spokoj....

a to dlaczego?


Witam
Czy ktoś sie bawił w montaz sterowania radiem w mk1? Jesli tak to może wypowie się jakie największe trudności są w wykonaniu tego?

chodzi o sterowanie radiem przy kierownicy jak jest w mk2? nie wiem czy w mk1 to też było.. ale to prosta sprawa ;)

Jacho21
09-03-2013, 14:42
Daj sobie spokoj....
Panu za umiejętność motywacji już dziękujemy :skromny:
Więc tak potrzebujesz takie następujące rzeczy
-Obudowa górna kierownicy
-Obudowa dolna kierownicy
-Manetka (nie wiem czy w MK1 i MK2 są takie same ) jest mocowana na zatrzask do manetki kierunkowskazów
-Wiązka elektryczna (jest powiązana z wiązką poduszek powietrznych)
-Moduł sterujący
-Radio fordowskie lub inne z możliwością sterowania zdalnego :)

Cała filozofia polega na połączeniu manetki z modułem modułu z radiem :zakrecony: zakładałem to u siebie zajęło 15 min z przerwą na papierosa :hehe:

zajec
09-03-2013, 16:03
w mk1 będzie trochę więcej zabawy, gdyż żadna wersja nie posiadała sterowania radiem... Tak więc przypuszczalnie zmiany wymagał będzie cały pajączek manetek...

Jacho21
09-03-2013, 17:15
Tak więc przypuszczalnie zmiany wymagał będzie cały pajączek manetek...
nie koniecznie, dźwignia sterowania radiem nie ma żadnego wspólnego elementu (po za mocowaniem) z resztą manetek :hmm:

zajec
09-03-2013, 19:05
no i właśnie o to mocowanie się rozchodzi... no chyba, że da się coś wyrzeźbić, ale czy aby warto...? Chyba lepiej byłoby przerzucić całego pająka...

jarkus
09-03-2013, 23:05
Dzięki za podpowiedzi - jestem zdecydowany na montaż tego "dodatku". Właściwie to już nabyłem manetkę sterowania z manetką kierunków (musze sprawdzić czy to jest rozdzielane) z wiązką, moduł, osłony stacyjki - całość z mk2
wstępnie przymierzyłem osłony - górna może być seryjna - manetka radia dotyczy dolnej osłony - i tu sie robi problem - w dawcy mk2 stacyjka jest nachylona pod innym katem niz u mnie - osłony dolnej nie daje sie nałożyć pod kierownicą - chyba bedzie trzeba naciąć w seryjnej oslonie otwór na manetkę radia

Jacho21
10-03-2013, 12:45
chyba bedzie trzeba naciąć w seryjnej oslonie otwór na manetkę radia
Nie wydaje mi się żeby to był dyskwalifikujący problem :zakrecony: jak zrobisz już moda to wrzuć jakieś fotki zobaczymy jak sobie poradziłeś :hmm:

Colorado30
10-03-2013, 13:45
no i właśnie o to mocowanie się rozchodzi... no chyba, że da się coś wyrzeźbić, ale czy aby warto...? Chyba lepiej byłoby przerzucić całego pająka...


orginalnie pasuje sterowanie do mk1 od mk2 wciska sie w uchwyt od kierunkow, i tak jak Jacho napisal wymiana tylko obudowy potrzebna kierownicy, chociaz wtedy trza radio 2din dawac z mondka mk2 bo mk1 radio 1din nie mial obslugi sterowania radiem

---------- Post added at 13:45 ---------- Previous post was at 13:44 ----------


(musze sprawdzić czy to jest rozdzielane)

Rozdzielane!:hmm:

zajec
10-03-2013, 13:56
ale, jak już kolega wspomniał, jest problem z obudową kolumny... kąt pochylenia stacyjki jest inny w mk1 i mk2... a przynajmniej tak jest u kolegi jarkus...

jarkus
11-03-2013, 12:04
chyba bedzie trzeba naciąć w seryjnej oslonie otwór na manetkę radia
Nie wydaje mi się żeby to był dyskwalifikujący problem :zakrecony: jak zrobisz już moda to wrzuć jakieś fotki zobaczymy jak sobie poradziłeś :hmm:

Taki problem to nie problem:)
Własnie jestem na etapie poszukiwania CD 2 din z pokrętłem głośności...

plusek
26-03-2013, 08:31
kąt pochylenia stacyjki jest inny w mk1 i mk2
Jak duża jest różnica? Mierzył ktoś?
Przyznam, że u siebie też myślałem założyć radio z mk2 ze sterowaniem przy kierownicy, ale blokuje mnie mój uchwyt na kubki. :zakrecony:

plusek
27-06-2013, 23:22
Mam sterowanie przy kierownicy!
Nie mondeo, ale sony.
Niektóre radia sony mają możliwość podpięcia joysticka i moje radio ma taką opcję.
Przewodowo, tylko podstawowe funkcje, ale to wystarczy. :)

http://imageshack.us/a/img707/5440/msz2.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/707/msz2.jpg/)