PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] Cleaner Karsher



marekfl
10-03-2013, 07:55
Witam

czy ktoś z was używał może cleanera- Tenzi Tenzon Cleaner firmy Karscher widziałem go w ofercie Castoramy ostatnio -po niedzieli chciałem wziaść się za takie solidne mycie zasadnicze z korekta po zimie no i zabezpieczyć potem TW dlatego potrzeba mi coś co mogę kupić na miejscu bez czekania na wysyłkę ;)

Mam również zmywacz lakierniczy (silikonowy Novol) który służy do zmywania i odtłuszczania powierzchni pod malowanie - zastanawiałem się czy czegoś takiego nie mógł bym użyć ewentualnie z tym że nie wiem jak to potem się zwiąże z woskiem.

A cleaner i jakieś APC bo mi się kończy zamówił bym sobie na spokojnie :-)

Jondi
10-03-2013, 09:44
kup sobie IPA alkohol izopropylowy rozcieńcz go 1:1 z wodą destylowaną i tym odtłuść lakier przed woskiem ;) Jaki wosk to będzie syntetyk?

marekfl
10-03-2013, 12:18
Kupiłem taki Turtle Wax http://turtlewax.pl/images/thumbnails/turtlewax_original_paste_kit_250ml_70_026_b.jpg.th umb_350x350.jpg

---------- Post added at 11:18 ---------- Previous post was at 11:14 ----------

a co do IPA to spotkałem się ze stwierdzeniem że nie można nim zastąpić Clenera bo to jest jak by uzupełnienie a nie środek zastępczy więc nie brałem tego pod uwagę.

Mav
10-03-2013, 15:09
Tenzi Tenzon Cleaner firmy Karscher
Litosci... Ty wiesz co piszesz? Podales nazwe Tenzon Cleaner. W karcie charakterystyki czytamy: "sklad: kompozycja zapachowa; pozostałe składniki – alkohole, substancje pomocnicze" Alkohole to izopropanol i etanol. I potem krytykujesz pomysl Jondiego, ze taniej juz zwykla IPA kupic i rozcienczyc 1:1 z woda destylowana.
Ma byc porzadnie to kup cleaner, aplikuj go zgodnie z instrukcja na opakowaniu i na to wosk. Ma byc tanio i gorzej to IPA.
Zreszta przy tym "wosku" co podales to moim zdaniem szkoda kasy na cleaner, lepiej kupic preparat, ktory faktycznie zabezpieczy lakier :bigok:

---------- Post added at 14:06 ---------- Previous post was at 13:59 ----------

Tenzon Cleaner to bardziej odtluszczacz... Taka namiastka Erasera od CarPro.

---------- Post added at 14:09 ---------- Previous post was at 14:06 ----------


a co do IPA to spotkałem się ze stwierdzeniem że nie można nim zastąpić Clenera bo to jest jak by uzupełnienie a nie środek zastępczy więc nie brałem tego pod uwagę.
Zgadza sie. To dwa rozne preparaty i nie ma co mieszac. Fakt, ze niektore woski "lubia" wyjalowiona powierzchnie po IPA.

marekfl
10-03-2013, 15:48
Biorąc pod uwagę że cholera nie idzie nic na miejscu kupić nic "fachowego" to w zasadzie najrozsądniej będzie przygotować sobie paczkę i zrobić zakupy na sezon wiosenny Przyznam się że po użyciu APC Meguiar's (do tej pory używałem tylko środków Kerschera) zacząłem się przekonywać do profesjonalnych produktów :)

A co do tego "wosku" to zdaje się ze na forum autokosmetyki czy gdzieś wyczytałem w jakimś teście Brytyjskim że TW ma bardzo dobre woski i tym się kierowałem zresztą ich wosk wygrał tam główna nagrodę - co prawda nie ten który wziąłem ;) ale miałem do wybory tylko K2 i jakieś 'noname"

Jondi
11-03-2013, 11:13
to są fajne produkty jak auto ma się świecić a nie być trwale zabezpieczone :)

Kup sobie np tester wosku FK jak nie chcesz wydawać sporo kasy :)

poleciłem IPA bo ma być tanio chcesz żeby było dobrze wydaj 3x tyle co na ipa i kup cleaner