PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Głośniki!!



Milosz_ct
31-05-2006, 18:18
Witam!! Mam problem z głośniakmi. Mówiąc prościej cos mi trzeszczy w przednich. Mam orginalne radio+ głośniczki i... I teraz chce wymienic te nieszczesne głośniki na nowe. Jakie wybrac głośniki, jaką moc (bez wzmacniacza) żeby nie zepsuc dzwięku, który jest dobry na orginałach?? Czy warto wymienic wszystkie na nowe?? Jaki koszt?? A może wzmacniacz dorzucic??? Dzieki i Pozdrawiam.[/code]

fuel111
31-05-2006, 19:08
Dwudrożne JBL polecam koszt to 359

Milosz_ct
31-05-2006, 20:03
Dzięki. A ile mogą kosztować 4 dobre głośniki?? Chodzi o to żeby grały tak jak orginalne albo i lepiej.

digital123
31-05-2006, 20:21
Dzięki. A ile mogą kosztować 4 dobre głośniki?? Chodzi o to żeby grały tak jak orginalne albo i lepiej.

No oryginalne nie grają dobrze, zacznijmy od tego. Raz że są to głośniki szerokopasmowe, czyli brak im zarówno niskich tonów, a zarazem i to najbardziej wysokich.

Polecam przejściówki na 16.5 cm. oraz odseparowany zestaw na przód.

Na tył jakieś głośniki współosiowe 6 x 9 (co prawda troszkę trzeba podgiąć blachę ale da się je zamontować bez jakichś komplikacji, bo standardowo są 5 x 7)

fuel111
31-05-2006, 21:54
ja za cztery JBL-e zaplacilem 590

vMZe
01-06-2006, 09:53
Fuel a dlaczego 2 a nie 3 drożne?? W sklepie (nie)dlaidiotów są JBL 6913 za 219 PLN. Warto czy nie??

11lukasz
01-06-2006, 10:37
Widze Mirek, ze sie uparles na 3 drozne. Wysokie dzwieki uzyskuje sie z tweeterow montowanych w lusterkach bocznych (lub w tych okolicach). Zadne 3 drozne nie beda graly lepiej niz dwudrozne.

vMZe
01-06-2006, 10:50
Widze Mirek, ze sie uparles na 3 drozne. Wysokie dzwieki uzyskuje sie z tweeterow montowanych w lusterkach bocznych (lub w tych okolicach). Zadne 3 drozne nie beda graly lepiej niz dwudrozne.

Chodzi mi o głośniki na tył - z przodu mam gwizdki :metal

krasz
01-06-2006, 10:57
Widze Mirek, ze sie uparles na 3 drozne. Wysokie dzwieki uzyskuje sie z tweeterow montowanych w lusterkach bocznych (lub w tych okolicach). Zadne 3 drozne nie beda graly lepiej niz dwudrozne.

Słuchaj kolegi dobrze prawi, 3 drożne głośniki nie dadzą pożądanego efektu, a to dlatego, że montujesz je w drzwiach, testowałem to i montaż 2 drożnego zestawu +tweterki to jest to czego oczekiwałem od zestawu w moim aucie. Pozdrofka :beer:

11lukasz
01-06-2006, 11:13
No Mirek, i jeszcze sie przyznajesz, ze masz gwizdki!! :zly:

kupuj dwudrozne i bedziesz mial prof car audio. :beer:

vMZe
01-06-2006, 14:17
Z przodu mam separowany midbas + zwrotnica + gwizdek. Na tył chciałem coś co mi więcej basu wyprodukuje, ale jednocześnie zagra resztą pasma. No i nie zrujnuje kieszeni.

Milosz_ct
01-06-2006, 18:43
Wiec zostaje przy dwudroznych. Teraz tylko Kwestia jakiej firmy, jaka moc- czy wsadzac wzmacniacz????

11lukasz
01-06-2006, 20:37
Mirek - jak chcesz miec wiecej basow z tylu, to nie mysl o trojdroznych.......to raczej zaprzeczenie

milosz- ze sredniej polki to Lanzar HR - chyba ze nie bedzie rozmiaru. Oczywiscie sa lepsze i zarazem drozsze, ale one do auta wystarczaja!

Milosz_ct
01-06-2006, 20:43
Dzieki. Boje sie tylko kupowac glosnikow mniej znanych firm. One napewno sa porownywalne z tymi firmowymi-chodzi o dzwiek??

Jackking88
01-06-2006, 21:02
Lanzar jest bardzo dobra firma i znana w europie i w USA , ja mam u siebie komplet lanzara ( przód to 240W , tył 300 W ) graja znakomicie ,czysciutki dzwięk a jeżeli chcesz to głosno tez potrafia zagrać , tylko dobrze by było jakbyś jeszcze drzwi okleił matami . :)

Milosz_ct
01-06-2006, 21:18
Dla mnie moga byc Lanzary. I tak mi nikt pod atrape nie bedzie zagladal. Powiedzcie mi jeszcze tylko czy warto wrzucac wzmacniacz. Nie chodzi o to zeby pol miasta slyszalo czego slucham tylko zebym ja mogl dobrze sluchac. Bez wzmacniacza czy z nim???

insider
01-06-2006, 23:19
zalezy od radyjka jakie ma wyjscie... ile tam mocy jest na wyjsciu. generalizujac, jak masz dobre radyjko, to nie trzeba zadnych dopalek, chociaz z tego co wiem, to i tak beda wszyscy polecac tobie wzmacniacz..... ale skoro mowisz ze nie chcesz zeby pol miasta ciebie slyszalo, to nie warto.... radyjko z wyjsciem 4x45W wystarczy jak nic

Milosz_ct
02-06-2006, 01:30
A ja nawet nie wiem jakie tam sa wyjscia. To jest zwykle orginalne radio CD do MDO. Nie wiem juz sam co ze wzmacniaczem. Napewno musze zakupic glosniki bo te obecne zaczynaja sie domagac emerytury :banan:

insider
02-06-2006, 07:00
jak mowisz ze masz oryginalne radyjko to sadze ze mozesz miec 4x20W albo cos w tych granicach.... czasami i byly radyjka 4x11W albo 4x17W.... a dokladnie jaki masz model radia?

11lukasz
02-06-2006, 08:21
jesli radio masz ponad 20W to szkoda kasy na wzmacniacz. Nie wiem jak graja fabryczne radia, to jazdy samochodem wystarczy taka moc i 4 w miare dobre glosnicznki....wiadomo, ze jakbys kupil 4 gosniki, gwizdki, zwrotnice, wzmacniacz, subwoofer i wymienil kable, to troszke by to lepiej gralo....ale lepiej oszczedac na mechanike :metal (mi na przydlad sprzeglo sie konczy :wall: ) i nie kupie sobie kurde alusow.............

MaYdaY
06-06-2006, 16:38
Witam

Podczepiam się pod wątek gdyż mam dokładnie taki sam dylemat jak założyciel rzeczonego :banan:
Moje radyjko które posiadam to 5000 RDS EON, i oryginalne głośniki 4, choć od ostatniego czasu 3 :wall: Chciałbym wymienić pare przednią i teraz tak nie potrzebuje wzmacniacza, nie jestem audiofilem chce żeby to coś grało tak jak na oryginałach.
Moje pytanie do jakiej mocy RMS głośników to radio pociągnie?? Acha i czy głośniczki typu boshman których dużo na allegro w rozsądnych cenach są coś warte??
Już nie daje rady słuchać brzęczenia w prawe ucho :ass:

Dzięki z góry i z dołu :pad:

MaYdaY
06-06-2006, 16:40
Acha i jeszcze zapomniałem zapytać czy któryś z kolegów wie gdzie kupić takowe głośniczki w Łodzi, wertuje neta i jakoś nie znajduje żadnego sklepu.

LasPiranjas
07-06-2006, 09:52
Witam wszystkich kolegow na forum.

Po pierwsze wszystkim, ktorzy zastanawiaja sie nad porzadnym sprzetem audio odradzam na wstepie glosniki szerokopasmowe i 6x9 (jajowate 3, 4 i cholera wie „ilodrozne” z promocji w sklepach dla NIE idiotow)
Pamietajcie, ze najwazniejszym elementem jest system przedni. Najlepiej odseparowny (compo) ze zwrotnica czestotliwosci.
Nie bede sie rozpisywal co do marek i jakosci dzwieku ..
Poczatkujacym po prostu polece konkretny model np. System Hertz DSK 165
Kosztuje na Allegro w granicach 250 PLN.
Glosniczki bardzo dobrze sie sprawuja, maja mocne kopniecie i co wazne (bez osobnego wzmacniacza) posiadaja wysoka skutecznosc.
A na tyl jako uzupelnienie mozna wrzucic co sie chce, nawet 25 drozne 6x9 :)

P.S. RADA: z daleka od wynalazkow marki First, Buszmen i Alpierd, to po prostu wyrzucanie kasy w bloto...