PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wycieraczki wychylają się za bardzo.



Tomek.d
12-03-2013, 22:31
Witam.

Ostatnio zauważyłem taką przypadłość - wycieraczki wychylają się za bardzo w dół , prawa wręcz wychodzi poza szybę uderzając w uszczelkę szyby po czym wracają na swoje miejsce. Poza tym zaczynają "szarpać" nawet podczas deszczu gdzie powinny pracować cichutko. Co może byc przyczyną ? Miał któs podobny przypadek ? pozdrawiam

Peter_
13-03-2013, 08:40
mialeś tak "od początku"? prawdopodobnie śruby Ci się poluzowały. dobrze by było zakupić ściągaczkę (chyba za 25 pln), ściągnąć je i posprawdzać luzy

barbarian15
13-03-2013, 16:51
Mam wrażenie, że jest to uszkodzenie "powrotu" w przekładni mechanizmu silniczka.

marcinmg1
14-03-2013, 10:34
Nie wiem czy w każdym samochodzie jest tak samo ale w seacie miałem poluzowaną śrubę na wieloklinie i ręką można było przestawić ramię wycieraczki w inne położenie. Pomogło dokręcenie śruby i wcześniejsze poprawienie położenia.

LukaszV6
14-03-2013, 12:39
Mam wrażenie, że jest to uszkodzenie "powrotu" w przekładni mechanizmu silniczka.

tam nie ma powrotu, silniczek kręci się cały czas w jedną stronę-coś a'la korbowód na wale.


Nie wiem czy w każdym samochodzie jest tak samo ale w seacie miałem poluzowaną śrubę na wieloklinie i ręką można było przestawić ramię wycieraczki w inne położenie. Pomogło dokręcenie śruby i wcześniejsze poprawienie położenia.

Prawdopodobnie wina lezy właśnie w zdartym wielowypuście na mechanizmie wycieraczek. warto sprawdzić ręką na ile mocne jest połączenie wycieraczek na tycg wielowypustach zanim ściągnie sie podszybie

Tomek.d
14-03-2013, 16:11
Nagrałem dzisiaj filmik jak to wygląda.


http://www.youtube.com/watch?v=NX6OIHnoWNM&feature=youtu.be

Miał ktoś podobną sytuację?
Ciekaw jestem czy można to naprawic nie wymieniając całego mechanizmu , no i jak się do tego zabrać.

MarekPrint
14-03-2013, 17:03
Raczej wystarczy poluzować na wieloklinie i przestawić trochę do góry.