PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] duratec v6 problem z mieszanka lpg



Zebra
16-03-2013, 18:59
Sluchajcie odebralem auto od gazownika.
gaz nie dzialal przez 5 mies a teraz juz zrobiony.
niestety mam objaw falowania obrotow na gazie i dotego 3 razy mi juz strzelil za 3 razem az polecial gesty dym spod maski i uruchomil sie alarm w samochodzie sasiada...
na benzynie jest dobrze.
gazownik powiedzial jak zadzwonilem ze ustawil bogata mieszanke bo myslal ze bedzie dobrze, czy takie symptomy moga byc prawdziwe na to co powiedzial.
umowilem sie na regulacje na wt.
powiedzcie co myslicie?

gongol6
16-03-2013, 20:38
Mapa do poprawy i nie polecam śmigać na gazie żeby silnika nie popsuć... :) Trochę ten gazownik zaszalał

cristoferec
16-03-2013, 21:20
ustawil bogata mieszanke bo myslal ze bedzie dobrze
Dobry "fachowiec".
Może napiszesz na forum gdzie naprawiałeś instalację, żeby przestrzec innych przed tak utalentowanym znachorem...

Netoper
16-03-2013, 21:22
Jak walnęło w kolektor ssący to albo zbyt uboga mieszanka, albo problem z układem WN (świeczki, kable, cewka)
Przy bogatej mieszance wali w wydech, ale to musi być naprawdę diablo bogato.

ARTi
16-03-2013, 22:24
Jaka instalka?

Zebra
16-03-2013, 22:45
Sluchajcie, instalka prosta bo z mikserem ale juz jakby elektronika tzn jakas 2 lub 3 gen, nie znam sie. Co do układu WN to kable sa ok cewka też a swiece maja jakis tydzien (tr-55)
Jak zadzwonilem do niego to powiedzial że ustawil tak bo samochod przywieszl sie na obrotach a kiedy ustawil bogata mieszanke to jako tako schodzil... Fakt faktem ze teraz, przy zmianie biegow obroty wskakuja okolo 500-750 rpm do gory pomimo puszczenia gazu...

Szczerze mowiac brakuje mi slow na takich ludzi bo jezdzilem po kilku i zaden nie byl w stanie dojsc do ladu... Eh warszawa, a fachowcow brak....

ARTi
16-03-2013, 23:06
Nie myślałeś na BLOSem? Silnik by odetchnął bo wywaliłbyś mikser z dolotu i sam byś sobie bez problemu zamontował i wyregulował. Nie twierdzę że Duratec25 to szczyt techniki ale IIgen to kula u nogi w tym motorze.

A jak silnik się przywiesza na obrotach to może oznaczać konieczność wyczyszczenia tzw. "krokówki"

Zebra
17-03-2013, 15:23
Nad blosem jeszcze nie myslalem.
krokowiec jest nowy kupiony jakies 4 mies temu, a na benz nie ma objawu falowania obrotow ani wieszania sie .

odbylem jazde probna na gazie przy wysokich obrotach jedzie jak zly ale przy niskich strzela, ofiara padl calkowicie rozerwany filtr powietrza, nic z niego nie zostalo. przeplywka i czujnik temp wytrymal.

wiec mam objawy strzalow na niskich obrotach, wyjatkowego poweru na wysokich ( duzo mocniejszy niz na benz) i falowania obrotow plus wieszania sie ich.\

instalka jedzie w pon do regulacji

Myslicie ze interfejsem do lpg z allegro za 40 zlotych dam rade samemu ja regulowac???

Netoper
17-03-2013, 17:02
interfejsem do lpg z allegro za 40 zlotych dam rade samemu ja regulowac???
Tu akurat cena nie gra roli, ważne aby fejs był odpowiedni do danego sterownika i aby "stroiciel" miał pojęcie co robi :)