PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Przyciemnione szyby tył???



sharp
17-03-2013, 15:31
Witam, mam przyciemnione szyby z tyłu, miałem już dwie kontrole z tego tytuł (u tego samego typa) i za każdym razem chce ode mnie homologacje, szyby przyciemniałem sam wiadomo niczego nie posiadam, mam zerwać folie, albo przy następnej okazji mandat, nikt więcej nie robi z tego problemu...u tego samego rwałem też folie z lamp :zly: pytanie czy zrywać czy serio nie mogę z tym jeździć??

Fortis
17-03-2013, 17:40
ale de**l poczytaj na necie, z tyłu możesz sobie zrobić co chcesz, spisz sobie odpowiednie paragrafy i przy kontroli spisz, jego dane i złóż skargę, współczuję Ci, oby się nie przyczepił do niczego więcej.

Cinek
17-03-2013, 17:43
Witam, mam przyciemnione szyby z tyłu, miałem już dwie kontrole z tego tytuł (u tego samego typa) i za każdym razem chce ode mnie homologacje, szyby przyciemniałem sam wiadomo niczego nie posiadam, mam zerwać folie, albo przy następnej okazji mandat, nikt więcej nie robi z tego problemu...u tego samego rwałem też folie z lamp :zly: pytanie czy zrywać czy serio nie mogę z tym jeździć??

Jeśli lampy były bardzo ciemne to miał rację, ale co do szyb tylnej i bocznych tylnych to możesz je sobie nawet farbą zamalować i może ci skoczyć. Jest trochę artykułów na temat przepisów regulujących przyciemnianie szyb, poczytaj o tym :)

marcn24
17-03-2013, 17:47
przyciemnianie lamp folia, czy farba w spreyu jest nielegalne, co do folii to nie wiem, ale chyba bylo kiedys cos takiego, ze tylne w drzwiach i tylna szyba+ w kombi tylne boczne moga byc przyciemnione do 75%
a jak to jest z foliami "lustro weneckie"?
?

Globi
17-03-2013, 18:11
Lampy sa nielegalne i traca homologacje. Co do szyb to od slupka miedzy drzwiami w tyl mozesz robic co chcesz, nawet obic dykta. Nikt nie ma nic do gadania w tej sprawie. A policjanta popros o dane i grzecznie wytlumacz, ze zlozysz zawiadomienie do jego przelozonych albo wojewodzkiej o razacych brakach w znajomosci przepisow.. tylko badz pewien czy z reszta samochodu jest wszystko git bo pewnie sie zirytuje i poszuka haka ;)

Wysłane z mojego LG-L9

sharp
17-03-2013, 22:37
kierunki z tyłu zakleiłem na czerwono świeciły na słaby pomarańcz przy kontroli pyta na jaki kolor świecą to ja, że trochę na pomarańczowo:P to mi prawko chciał zatrzymać, że niby kolorów nie rozróżniam, a drugi mówi, że jak policjant mówi, że świecą na czerwono to mają świecić na czerwono inna historia z kierunkami przy kontroli policjant chciał pokazać jak mają mrugać w focusie i tam dawały na biało więc powiedział, że tu nic nie zobaczymy i odpuścił....


oby się nie przyczepił do niczego więcej.

mam pęknięty zderzak z tyłu na środku muszę to zrobić bo do tego się przyczepi, bo już stękał.... :mad:

Fortis
17-03-2013, 23:32
to zaklej taśmą, w przepisach jest o ostrych krawędziach, mam rację :) ?

sharp
18-03-2013, 09:41
to zaklej taśmą, w przepisach jest o ostrych krawędziach, mam rację ?

nom raczej masz :D stickerbomb załatwi sprawę :D

Tomasz
18-03-2013, 18:21
jak to jest z foliami "lustro weneckie"?Miałem taką naklejoną w sierrce kombi. Kilka kontroli, kilka mandatów za prędkość, ale do folii nikt się nie czepiał. Było to co prawda kilka lat temu, ale już wtedy obowiązywały przepisy.

Optysio
18-03-2013, 23:16
Cosik się uwziął ten gliniarz na Ciebie. Widać zauważył, że nie jesteś pewien co do prawidłowości oklejenia i robi z Ciebie balona. Jak koledzy pisali tył to możesz sobie zamalować, zabić dyktą, nakleić reklamę i nikogo to nie interesuje. Masz tylko mieć lusterka zewnętrzne oba. Przednie szyby boczne mają mieć min 70% przepuszczalności światła. Oklejając je musisz wziąć pod uwagę, że już fabrycznie mają zmniejszoną przepuszczalność światła (mniej niż 100%, są zielonkawe). No i folia musi mieć homologację. Przedniej szyby nie wolno w ogóle oklejać.

GeGo
29-03-2013, 18:40
Przednie szyby boczne mają mieć min 70% przepuszczalności światła
75%

Ja te już miałem taką sytucaje że policjant czepiał się foli na tylnych szybach..
ale mu chodziło o to gdzie jest atest na szybach.
Jak kupuje się folię to w środku jest taka mała najlejka z atestem ją powinno się nakleić na boczną szybę, a dopiero wtedy przyciemnić szybę.
Chociaż już się spotkałem że w opakowaniu nie było takiej naklejki...

Matek
15-04-2013, 23:39
Tylne możesz sobie zamalowac okleic nawet wspawać blache, chyba jedynym ograniczeniem jest brak prawego (w starszych autach) lusterka przez co z prawej strony nie mozesz okleić szyb. Mam karbonem tylna szybe z boku oklejona i jeszcze przy żadnej kontroli sie nie czepiali. Wczoraj ogladali auto dookoła i jedyną reakcją na to było dotknięcie z niedowierzaniem.

KarolRS
16-04-2013, 15:12
tylne boczne i tylna mozesz zaspawać jak chcesz, przednie maja miec przepuszczalnosc chyba 95?%

GeGo
17-04-2013, 09:17
przednie maja miec przepuszczalnosc chyba 95?%
przednia czołowoa 95%
przednie boczne 75%

Cinek
17-04-2013, 12:23
przednie maja miec przepuszczalnosc chyba 95?%
przednia czołowoa 95%
przednie boczne 75%

Widzę, że powoli niezła debata się zaczyna :) Potwierdzam informacje kolegi GeGo. Pytałem znajomego milicjanta :hmm: Więc Panowie już dość swoich niepewnych opinii zaczerpniętych z niewiadomych źródeł

zetes
17-04-2013, 17:40
przednie maja miec przepuszczalnosc chyba 95?%
przednia czołowoa 95%
przednie boczne 75%
Pytałem znajomego milicjanta :hmm: Więc Panowie już dość swoich niepewnych opinii zaczerpniętych z niewiadomych źródeł

Jak widać wyżej milicjant też nie zawsze ma racje :P najlepiej przeczytać odpowiednią ustawę i wszystko jasne ;)

Cinek
17-04-2013, 17:52
przednie maja miec przepuszczalnosc chyba 95?%
przednia czołowoa 95%
przednie boczne 75%
Pytałem znajomego milicjanta :hmm: Więc Panowie już dość swoich niepewnych opinii zaczerpniętych z niewiadomych źródeł

Jak widać wyżej milicjant też nie zawsze ma racje :P najlepiej przeczytać odpowiednią ustawę i wszystko jasne ;)

Poprawka - chodzi o 70%, pisałem z telefonu w pośpiechu, więc najwyraźniej niedoczytałem

zetes
17-04-2013, 19:22
Nie nie ;-) miałem na myśli pierwszy post gdzie policjant chce atesty itp na przyciemnione szyby, także taki Pan też może się mylić a ustawa jest pewna na 100% ;-)

Cinek
17-04-2013, 19:53
http://www.djmouse.neostrada.pl/szyby/fotos/rozporzadzenie.jpg