PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Drżenie kierownicy - czy to poduszka skrzyni??



adiksik
21-03-2013, 19:30
Witam. Do kilku dni zauważyłem dziwny problem. Pojawił się praktycznie nagle. Podczas jazdy odczuwam bardzo mocne drgania na kierownicy i mam wrażenie że przenoszą się na całe auto. Drgania pojawiają się przy różnych prędkościach ale najbardziej wyczuwalne są gdy trzymam pedał gazu w połowie na biegu 5. jeśli wcisnę do dechy znacznie ustają jak puszczę również ale ciągle je czuć. Czy to może być wina poduszki tylnej skrzyni biegów?? poczytałem trochę i tak mnie naprowadziło, nie jestem jednak pewny gdyż często drgania pojawiają się po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Mam wrażenie, że im dłużej jadę tym gorzej. Oglądałem z grubsza poduszkę i widać że guma jest popękana. Zawieszenie raczej ok gdyż ściągałem koła i oceniałem organoleptycznie(brak widocznych uszkodzeń i luzów). Proszę o opinię

Arekwonski
21-03-2013, 21:42
Albo jakieś łożysko ale chyba prędzej ta poduszka

Colorado30
21-03-2013, 22:04
drgania na kierownicy sa przenoszone na auto przez
1. krzywe tarcze
2. wybite lozyso podpory polosi
3. zle wywazone kola

Jesli chodzi o poduszke to zatrzesie autem przy odpalaniu tylko i wylacznie!:hmm:

Arekwonski
21-03-2013, 22:23
Jesli chodzi o poduszke to zatresie autem pry odpalaniu tylko i wylacznie!:hmm:

No to przepraszam mój błąd :smash: ale z łożyskiem dobrze myślałem a co do tarcz to tak od razu by się nie tłukły no chyba że są tak zwichrowane ale to mało prawdopodobne

adiksik
22-03-2013, 17:02
Tarcze niedawno wymieniane ale było wszystko ok. Wibracje nie występują zawsze ale często jak pisałem po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Nie ma znaczenia czy droga jet idealnie równa czy są dziury. Jak mozna sprawdzić to łożysko??

tomascor
23-03-2013, 00:00
Podpinam się pod temat tyle że u mnie trzepie od 100km w gore ...

kojot310
23-03-2013, 05:28
Przy krzywych tarczach to bije przy hamowaniu

Pajko
23-03-2013, 08:42
Ostatnio walczylem z tym samym . Wymienilem krzyżak i lozyska przegubu wew prawego i łożysko podpory półosi i jest ok

sssV
23-03-2013, 09:29
Najpierw zacznijcie od sprawdzenia opon czy nie maja bombli, pozniej ich wywazenie. Luzow w zawieszniu nie ocenia sie oczami tylko na sciezce diagnostycznej.

adiksik
23-03-2013, 10:28
ok ale czy jest możliwość samemu sprawdzenia łożyska podpory osi??

zbigniewz01@WP.PL
23-03-2013, 14:34
Przy krzywych tarczach to bije przy hamowaniu

Prawda.Poduszka z kolei szarpie przy ruszaniu,zmianie biegów.Objawy takie daje tez uszkodzona opona,niektóre biją w zakresie niskich prędkości a nieraz dużych.Kiedys miałem tak że przy 20-30 km.szrpała niemiłosiernie a przy większych ustępowało.