PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Silnik pracuje mimo wyłączonego kluczyka



Boniu
24-03-2013, 22:47
Witam. mam pytanko jeśli można.. Po regeneracji pompy wtryskowej i zamontowaniu jej i poskładaniu wszystkiego w najlepszą całość czas na odpalenie mundzia.. wszystko było ok poza tym że nie mogłem go zgasić hmm.. kluczyk w pozycji off kontrolki sie zaświeciły a silnik pracował dalej:wow: Zgasiłem go cięgnem na pompie następnie stałem drapałem się po głowie i zastanawiałem się co może być przyczyną:boshe:. Prosił bym o jakąkolwiek podpowiedz co sprawdzić,gdzie zajrzeć itp.. z góry wielkie dzięki.. pozdrawiam mondeo-maniaków i czekam na pomoc..

Jakub
24-03-2013, 23:09
Zawór stop na pompie nie działa, nie jest podpięty.

Boniu
24-03-2013, 23:29
Zawór stop na pompie nie działa, nie jest podpięty. to jest ten zawór pod tym gumowym kapturkiem? tuż nad boosterem?

kemot678
25-03-2013, 04:38
Zawór stop na pompie nie działa, nie jest podpięty. to jest ten zawór pod tym gumowym kapturkiem? tuż nad boosterem?


Nad bosterem jest korektor kąta wtrysku. A zawór stop jest z prawej strony pompy wtryskowej patrząc od przodu.
Tu masz cały temat o zaworze. (http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/67473-Zaw%C3%B3r-start-stop-pompa-Lucas?highlight=zaw%F3r+stop)

Boniu
25-03-2013, 10:40
Słuchajcie.. o dziwo dziś zgasł od kluczyka nie wiem co sie stało ale poruszałem kablami..popsikałem Wd40 wczoraj a dziś hmm kluczyk w pozycje off a on zgasł i tak pare razy odpaliłem i jak na razie gaśnie Tylko że... od wyłączenia kluczyka do zgaśnięcia silnika mija czas około 2-3sek. hmm takie odczucie jakby ten igiełkowy zaworek,ten od konta wtrysku chodził ociężale i zbyt puzniej się zamykał niż podawany jest mu prąd hmm.. nie wiem czy w miare jasno to opisałem:boshe: dlaczego gaśnie po jakimś czasie a nie odrazu:boshe: pomału a rozgryzę te jego fochy.. ale z waszą pomocą:hmm:

wechu
25-03-2013, 13:35
zrób tak, odpal auto ,odkręc przewód od zaworu stop i powinien zgasnac, jeśli nie to zgaś go na biegu, wykreć zawór i sprawdz czy nie zatarł sie tłoczek w tym zaworze , miałem tak samo, wymyłem zaworek, i działa do dziś. Po czyszczeniu sprawdz na ,,sucho,, czy pracuje, powiniem=n sie chować jak podasz napiecie, pozdrowionka

Boniu
25-03-2013, 15:39
zrób tak, odpal auto ,odkręc przewód od zaworu stop i powinien zgasnac, jeśli nie to zgaś go na biegu, wykreć zawór i sprawdz czy nie zatarł sie tłoczek w tym zaworze , miałem tak samo, wymyłem zaworek, i działa do dziś. Po czyszczeniu sprawdz na ,,sucho,, czy pracuje, powiniem=n sie chować jak podasz napiecie, pozdrowionka wechu ale ten zawór stop to jest ten pod tą pancerną obudową z prawej strony pompy tak? hmm.. nad przewodami paliwowymi od wtrysków tak..? czy to,to pod tym gumowym kapturkiem..? bo to pod tym gumowym kapturkiem to robi tak trrrrrr.. a w środku tego jest taka igiełka.. dobrze mówie?:boshe:

wechu
25-03-2013, 17:38
dokładnie ten zaworek nad rozdzielaczem, nad przewodami do wtrysków, a co do tego co robi trrr, hihi znaczy korektora wtrysku to jak ja zakładałem nówkę ze sklepy to nie było żadnej igiełki tylko sitko,może masz na myśli bosster, bo tego jeszcze nie rozkrecałem więc nie wiem co tam jest, ale wracając do gaszenia silnika to ten nad przewodami. o ile sie nie mylę to bedziesz miał maly problem z jego wyjęciem ,czytałem tu na forum że ta pancerna obudowa jest na śrubach ,które trzeba rozwiercac ,bo to zabezpieczenie do immo, ale mogę sie mylić,powodzonka

kuba 82
25-03-2013, 17:39
zawór STOP jest pod blachą, to nad boosterem to korektor , który raczej nie odpowiada za gaszenie auta

Boniu
25-03-2013, 18:36
dokładnie ten zaworek nad rozdzielaczem, nad przewodami do wtrysków, a co do tego co robi trrr, hihi znaczy korektora wtrysku to jak ja zakładałem nówkę ze sklepy to nie było żadnej igiełki tylko sitko,może masz na myśli bosster, bo tego jeszcze nie rozkrecałem więc nie wiem co tam jest, ale wracając do gaszenia silnika to ten nad przewodami. o ile sie nie mylę to bedziesz miał maly problem z jego wyjęciem ,czytałem tu na forum że ta pancerna obudowa jest na śrubach ,które trzeba rozwiercac ,bo to zabezpieczenie do immo, ale mogę sie mylić,powodzonka

heh wtakim razie dziękuje będe próbował się do niego dostać ok Wielki dzięki za pomoc,podpowiedzi wrócę do tematu jak dojdę co tak wystawia moje nerwy na próbe wytrzymałości heh.. Dziękuje i pozdrawiam.

wechu
25-03-2013, 18:49
a zróbmy tak, widzisz podłączenie tego zaworku?? bo ja nie mam immo i mam inaczj więc nie wiem jak jest u ciebie

Boniu
25-03-2013, 19:36
widzisz podłączenie tego zaworku?? bo ja nie mam immo i mam inaczj więc nie wiem jak jest u ciebie no właśnie nie widać bo jest pod takim jakimś zbrojeniem..ja też nie mam immobilaizera ale jeśli mówisz że ten zaworek jast pod tą grubą obudową to musze się tam jakoś dostać:wow: myślę że bez demontażu pompy dam radę:hmm: widać tam jedynie jakieś kable że wchodzą pod tą pancerną obudowę..

wechu
25-03-2013, 19:39
kurcze ,nie mogę znależć tego artykułu na temat zdejmowania tego,,pancerza,, ale jak znajde to podeślę

Boniu
25-03-2013, 19:41
kurcze ,nie mogę znależć tego artykułu na temat zdejmowania tego,,pancerza,, ale jak znajde to podeślę

spoko podeślij jak znajdziesz.. pisz na PW jak z pompą;)

wechu
25-03-2013, 19:46
oki, ale z tego co pamiętam ,nie ma możliwości zdjęcia tej osłony bez rozwiercania śrub , kolega podawał nawet rozmiar i jaki wykretak, ale za diabła nie mogę znalezć, poszukam jeszcze, narka

Boniu
25-03-2013, 19:55
oki, ale z tego co pamiętam ,nie ma możliwości zdjęcia tej osłony bez rozwiercania śrub , kolega podawał nawet rozmiar i jaki wykretak, ale za diabła nie mogę znalezć, poszukam jeszcze, narka oki,oki spoko..no hej

Boniu
27-03-2013, 16:48
siemka z zapytaniem.. czy mógł by ktoś podrzucić mi fotkę jak wygląda zaworek kąta wtrysku a jak wygląda zawór stop:niewiem: bardzo bym prosił bo pogubiłem się... z góry ogromne dzięki:wow:

kemot678
27-03-2013, 18:19
Pierwszy przykładowy zawór kąta wtrysku (http://allegro.pl/zawor-kata-wtrysku-lucas-delphi-nowy-faktura-vat-i3110660471.html) oraz zawór stop (http://allegro.pl/zawor-stop-immo-lucas-delphi-elektrozawor-w-wa-i3110675451.html)

Boniu
27-03-2013, 21:58
zawór stop A kolega może mi odpowiedzieć co jeśli na tym zaworze Stop u mnie wychodzą 3 kabelki hmm..:wow: dodam że immobilaizera nie posiadam:boshe: czy to jakaś poważniejsza sprawa :pad:

kemot678
28-03-2013, 07:28
Można tam zrobić jakąś "rzeźbę" ale co i jak to już mądrzejsze głowy niech się wypowiedzą

Stasio1948
28-03-2013, 09:42
co jeśli na tym zaworze Stop u mnie wychodzą 3 kabelki

Nie ma takich zaworów stop.Są albo na 1 kabelek do układu bez immo lub na 2 kabelki do układu z immo.


immobilaizera nie posiadam

To potrzebny zawór z 1 kabelkiem.Jeśli już jest zabudowany zawór z dwoma kabelkami a jest sprawny wówczas jeden z kabelków podłącza się do (+) po stacyjce a drugi do masy.Wtedy zawór pracuje tak samo jak 1-kabelkowy bo w 1-kabelkowym masa jest brana z korpusu.

Boniu
28-03-2013, 17:36
To potrzebny zawór z 1 kabelkiem.Jeśli już jest zabudowany zawór z dwoma kabelkami a jest sprawny wówczas jeden z kabelków podłącza się do (+) po stacyjce a drugi do masy.Wtedy zawór pracuje tak samo jak 1-kabelkowy bo w 1-kabelkowym masa jest brana z korpusu. Kolego Stasio bardzo Ci dziękuje za konkretną odpowiedz:pad: i z tego co rozumiej nie mam powodów do obaw po prostu zakupie nowy zawór stop na jeden kabelek i wszystko sie da zrobić:zakrecony: Ogromne dzięki jeszcze raz:pad: pozdrawiam boniu.:skromny:

---------- Post added at 17:36 ---------- Previous post was at 17:27 ----------


Jeśli już jest zabudowany zawór z dwoma kabelkami a jest sprawny wówczas jeden z kabelków podłącza się do (+) A możesz powiedzieć jeszcze mi taką rzecz... jeśli chciał bym sprawdzić tan zawór który mam i podłączyć go na "krótko" to ważne jest który kabelek pod plus a który pod masę czy to po prostu nie ma reguły:boshe: chodzi o to bym go na przykład nie rozwalił bo może jest dobry hmm:wow: liczę na pomoc... jak i dzięki z góry:hmm:

Stasio1948
29-03-2013, 07:49
jeśli chciał bym sprawdzić tan zawór który mam i podłączyć go na "krótko" to ważne jest który kabelek pod plus a który pod masę czy to po prostu nie ma reguły

Nie ma znaczenia.Ale nim zaczniesz coś wymieniać w pompie wtryskowej sprawdź (podłączając np.małą żaróweczkę równolegle do zaworu "stop") czy po wyłączeniu stacyjki znika napięcie na zaworze.Przyczyną nie gaśnięcia silnika może być uszkodzona kostka stacyjki-zwarcie wewnątrz lub uszkodzony ruchomy element zwierający.

Boniu
30-03-2013, 09:55
Ale nim zaczniesz coś wymieniać w pompie wtryskowej sprawdź (podłączając np.małą żaróweczkę równolegle do zaworu "stop") czy po wyłączeniu stacyjki znika napięcie na zaworze.Przyczyną nie gaśnięcia silnika może być uszkodzona kostka stacyjki-zwarcie wewnątrz lub uszkodzony ruchomy element zwierający. oki bardzo ci dziękuje.. posprawdzam wszystko i wrócę do tematu jak to działa i co faktycznie było.. Wielkie Dzięki:pad: pozdrawiam