PDA

Zobacz pełną wersję : [All] środek do trawienia korozji



zsberg
25-03-2013, 10:06
Jaki preparat polecacie do wytrawienia ogniska korozji? Chodzi o to, żeby to czego nie da się oczyścić mechanicznie wytrawiło do gołej blachy.

Linarr
25-03-2013, 10:37
na forum polecają brunoxa, którego kupiłem ale jeszcze nie używałem z racji mrozów..

sssV
25-03-2013, 10:39
Brunox Cortain dzialaja na zasadzie wiazania tlenkow metalu - tylko nalezy je stosowac wylacznie na rdze.

zsberg
25-03-2013, 10:52
brunoxa stosowałem w escorcie, a kumpel rok temu w cordobie i na obu autach wyszło dlatego pytam o mocniejsza linię ataku :)

wrc1000
25-03-2013, 10:56
brunoxa stosowałem w escorcie, a kumpel rok temu w cordobie i na obu autach wyszło dlatego pytam o mocniejsza linię ataku
Też właśnie się zastanawiałem co lepsze, felgi stal zrobiłem Cortain-em i masakra po zimie rudo się zrobiło że :panna:
Fajnie gdyby było coś jeszcze lepszego od fosol-u :satan:

sssV
25-03-2013, 11:02
A pomalowailscie farba po wyschnieciu?

zsberg
25-03-2013, 11:06
u siebie robiłem progi czerwoną farbą CORINA, tylko że tam nie była niemal wcale rdzy i po oczyszczeniu do gołej blachy dałem 2 warstwy, na to kolor i zima mineła i rudej nie ma :)

Teraz do innego auta trzeba zaatakować pełną bronią:smash:



A ten wspomniany fosol to jak? Dobry?
Chodzi mi o to, że pod dywanik dostała się woda i jest ruda. Trzeba to czymś wytrawić.

wrc1000
25-03-2013, 18:15
A ten wspomniany fosol to jak? Dobry?
Po wstępnym oczyszczeniu z grubsza to daję ale nie jestem w pełni zadowolony bo pozostawia jakby czarny osad.
Fosol w kontakcie z rdzą wchodzi w reakcję rozpuszczając ja.

czerwoną farbą CORINA, tylko że tam nie była niemal wcale rdzy i po oczyszczeniu do gołej blachy dałem 2 warstwy
Pytałem dziś w lakierniczym o to i powiedział że "NALEŻY stosować na rdzę - na czystą stal nie przyjmie się Corina, na czystą stal inny podkład" ...


A pomalowailscie farba po wyschnieciu?
Po około 24h :) poszły 2 warstwy czarnego matu w szpreyu :))

zsberg
25-03-2013, 19:06
A ten wspomniany fosol to jak? Dobry?
Po wstępnym oczyszczeniu z grubsza to daję ale nie jestem w pełni zadowolony bo pozostawia jakby czarny osad. Fosol w kontakcie z rdzą wchodzi w reakcję rozpuszczając ja.

Czarny osad wg mnie nie jest tu jakimś problemem, bo w końcu i tak ognisko korozji będzie podlegało obróbce. Czyżby najlepszy środek na rdze? Wiadomo, że na to trzeba dać dobry podkład, ale chodzi mi o to, żeby to zjadło rudzielca, bo co z tego, ze go zakryje jak dalej będzie chrupał.



Pytałem dziś w lakierniczym o to i powiedział że "NALEŻY stosować na rdzę - na czystą stal nie przyjmie się Corina, na czystą stal inny podkład" ...

W moim przypadku trzyma się świetnie progów, a dawałem dosłownie na gołą stal (robiłem je jakoś w październiku). Po zimie brak korozji. W międzyczasie stał na podnośniku, bo zmiana opon i wymiana sprzęgła była i nic nie zlazło, nie odprysnęło. Tylko ważna jest cierpliwość - corina musi wyschnąć, a nie że złapie po wierzchu i za 2 godziny kolor na to :) Tak to wyjdzie.
W sklepie gdzie ja kupowałem polecili ogólnie do malowania metalu - nikt nic nie mówił że gołej blachy się nie trzyma.

Dobra, do tej pory mamy w grze:
- brunox
- cortain f
- fosol

- corina (ale to raczej w sensie farby antykorozyjnej - jak dla mnie rewelka, bo 0,5l ok 15zł i rdza na serio nie przeszła przez to)

Coś jeszcze ktoś dorzuci? Kurcze, nie ma czegoś takiego że zje tą rudą i zostanie goła stal? ;)
Latamy w kosmos, mamy komputery w telefonach, a nie mamy preparatu na rdze? :D

draker90
25-03-2013, 19:30
Jest jeszcze R-STOP APP używałem go przed zimą ok września i narazie ruda sie nie pokazała. Zdarłem ile się da, nałożyłem środek, zmyłem, podkład, lakier i bezbarwny.

wrc1000
25-03-2013, 23:13
Zdarłem ile się da, nałożyłem środek, zmyłem, podkład, lakier i bezbarwny.
Ranty drzwi, progi ???
Jak tak to i u mnie aplikacja będzie :)

draker90
26-03-2013, 15:01
Tylko wewnętrzne ranty drzwi. Nie dało sie wydrapać do zero bo wżery były ale nie aż takie że na wylot. Póki co nie mam jeszcze zdania jak zacznie sie ciepła pogoda to wymyje dokładnie auto i bede sprawdzał. A wziąłem R-stop bo tak mi doradził lakiernik-sprzedawca i miał w ofercie też inne środki które sie tu przewijają polecił ten to wziąłem puszka ok 16zł.

rustin
26-03-2013, 16:18
Wyczyścić ile się da,podkład reaktywny,akrylowy i kolor.

jacekpr1
26-03-2013, 19:14
u siebie robiłem progi czerwoną farbą CORINA,

u mnie nie pomogło..... wylazło.... poleciał błotnik....

adamuus
01-04-2013, 21:57
Na rdzę? FOSOL.

Corina? Przecież to tylko podkład. To nie odrdzewia.

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

Tylko uważaj bo fosol to kwas. Jak ci kapnie na rękę niewielka ilość to nic ci się nie stanie ale jak kapnie na ubrane to po pierwszym praniu masz zapewnioną dziurę.

Btw. Dodatkowo używam fosolu do odtłuszczania przed lutowaniem kabli. Jest idealny.

chasm
03-04-2013, 22:05
Dodatkowe pytanie o Fosol (używałem w różnych przypadkach Cortanin, Brunox ...) : czy po wytrawieniu przez niego rdzy należy go zmyć wodą ? (to trochę dziwne, ale tak słyszałem i w sumie czymś trzeba go wypłukać by dalej nie trawił?) czy nie.
Czy po nim jakiś podkład reaktywny ewentualnie zwykły akrylowy i tyle ?

marcinmg1
03-04-2013, 22:40
Bardzo dobry ale też i drogi jest Fertan, poczytaj o nim.

danielWr
03-04-2013, 23:14
Ja używałem żelu. http://www.antirustgel.com/gelpl.htm nie jest to dokładnie ten który miałem ale widzę ze bardzo podobny. Rdze wyżarł do zera został metal.

plusek
04-04-2013, 10:09
Dawno temu to używałeś?
Po zimie nic nie wylazło?

---------- Post added at 10:09 ---------- Previous post was at 10:07 ----------

Wylazła mi ruda na spodzie progów i muszę ją zlikwidować.

danielWr
04-04-2013, 10:16
Robiłem ranty 2 lata temu. Na razie nic nie wyszło.Sprawdzę na wiosnę. Dawałem żel, masa bitumiczna na uszczelnienie łączeń blachy, podkład 2 x baza , na to 2 warstwy claru z utwardzaczem.

Grzesio
04-04-2013, 10:44
Tylko i wyłącznie DINITROL RC800 http://www.klakiernik.pl/Srodek_Antykorozyjny_RC800_Mleczko_na_rdze_DINITRO L_1L-537.html lub DINITROL RC900 http://www.klakiernik.pl/Srodek_przetwarzajacy_rdze_CONVERUST_EPOXY_RC900_D INITROL_spray_400ml-178.html

Są to szwedzkie produkty stosowane do konserwacji ciężarówek VOLVO

danielWr
04-04-2013, 11:27
Są to szwedzkie produkty stosowane do konserwacji ciężarówek VOLVO

Niemieckie samochody tez sa podobno bardzo dobre.

zsberg
16-04-2013, 20:47
Zrobiłem mały test: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/105992-Test-preparatu-odrdzewiaj%B1cego-FOSOL?p=2088871&posted=1#post2088871

sokoleokoo2
16-04-2013, 21:52
Witam,

Mnie też czeka teraz akcja zrób to sam. Tak naczytałem się porad i opini fachowców i zgłupiałem.

Jedni radzą max oczyścić rdzę drudzy znów kłaść preparat bezpośrednio na rdze. Jak już się to zrobi to jedni radzą przecierać benzyną estrakcyjną, drudzy znów wodą i od razu podkład.

Jak to w końcu należy zrobić fachowo? dodam że u siebie jak fachowcy zrobili mi ranty to już wyszła ruda a ledwo 1.5roku minęło.

zsberg
16-04-2013, 22:06
Nie wiem jak robią fachowcy, ale ja tak na chłopski rozum to chcę się pozbyć rudej do zera i na to jakiś dobry podkład. Przykrywanie rdzy to nie dla mnie. Te preparaty zwiążą rdzę jedynie powierzchownie, a ja jestem zbyt biedny na półśrodki. A brunox każą kłaść na rdze, żeby miał a czym zajść w reakcję i owszem, zajdzie w reakcje, ale naprawdę powierzchownie, bo on jest dość gęsty i nie wsiąknie w rdze. Ja przewertowałem wiele stron w sieci i nie wiem skąd ten fenomen brunoksa jak niemal wszędzie go krytykują. Tak naprawdę nigdzie nikt nie opisał super preparatu, więc sam zacząłem szukać i gdzieś ktoś napisał o Fosolu, a że tani to kupiłem i ... produkt spełnił założenie jakie postawiłem zakładając ten temat.

Widzisz, dentysta robiąc kanałowo zęba oczyszcza go bardzo dokładnie, żeby za jakiś czas nie powstało zapalenie i żeby nie psuł sie od wewnątrz - wnioski wyciągnij sam.

jacekpr1
16-04-2013, 22:19
Myślę, że Krzyś mnie przekonał......:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/105992-Test-preparatu-odrdzewiaj%B1cego-FOSOL?p=2088871&posted=1#post2088871