PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Ciśnienie HP i LP w mojej klimie



krzemik
04-06-2006, 16:35
Witam wszystkich, otoż wczoraj bylem na wymianie oleju i ekstra (NORAUTO) zrobiono mi testy klimy (ktora nie dziala). Stwierdzono ze czynnik jest, ze szczelnosc jest itd itp. ale stwierdzili mi tez ze cisnienie HP jest na poziomie 4.9 a cisnienie LP 2.3. I podobno to sa nieprawidlowe wartosci, ale w Norauto sie nie znaja i nie byli w stanie mi powiedziec co doklasdnie sie popsulo... po wlaczeniu slychac cykniecie ale klima nie startuje!
Wie moze ktos co sie popralo i ile bedzie mnie to kosztowalo ;-(??
Czy jest mozliwe ze cos sie odczepilo albo ktos podlaczyl cos odwrotnie?
Bardzo prosze o pomoc...

tazior
04-06-2006, 18:02
Włącznik ciśnieniowy ?? :niewiem:

lyssy
04-06-2006, 19:05
Wygląda na zbyt mało czynnika, ewentualnie uszkodzony czujnik LP (za szybko wyłącza sprężarkę).
A spójrz jeszcze po dłuższym wyłączeniu klimy jak długo po jej załączeniu sprężarka pracuje? Bo skoro ciśnienie za sprężarką rośnie to sama sprężarka działa...

A swoją drogą to w tym Norauto fachowcy tacy jak i ja :)) Wiedzą że nie działa, ale na tym ich wiedza się kończy.....

krzemik
04-06-2006, 19:22
hej....
Ci w nurauto stwierdzili ze czynnika jest wystarczajaco...
jak znalesc ten czujnik LP? obawiam sie ze jest on poprostu odlaczony...
bo wroclaw to mocno dziurawe miasto ;-(
czy laik moze sobie pradzic.. z identyfikacja tego?
dzieki

lyssy
04-06-2006, 21:41
Hmm... Wydaje mi się, że jedynym sposobem na stwierdzenie, czy czynnika jest odpowiednia ilość, jest odessanie tego czynnika z układu i zważenie ile go było :satan: Bo samo ciśnienie niewiele mówi.

Czujnik niskiego ciśnienia (LP) znajduje się na osuszaczu - to taka bańka między akumulatorem a pasem przednim, na górze ma rurkę i czujnik z okrągłą wtyczką (2 przewody). Ale gdyby ten czujnik był po prostu odłączony, to sprężarka nie włączałaby się w ogóle.

Tak czy inaczej, pewnie nie obejdzie się bez wizyty u speców od klimy...

krzemik
04-06-2006, 21:53
... chyba tak zrobie...
ale dopiero we wtorek, jak bede mial jakies newsy to na pewno wyjasnie coz to takiego sie wydazyło mojej klimce, tymczasem gdyby ktos mial jakies pomysly na moj problemik to prosze o posty!
pozdrawiam

krzemik
06-06-2006, 09:04
Hej no i wyleczono mi moja klimatyzacje.
Bylem wczoraj wieczorkiem... u specow od klimy no i jak im powiedzialem co mi spece w nurauto powiedzieli... to sie chlopaki lekko zdziwili...!
Diagnoza w 5 minut, brak czynnika.
150zl z kieszeni... i temperatura na kratce wczoraj spadla do 3.6 st.

Dla zainteresowanych Wrocławiakow, zaklad przy OPOLSKIEJ 161 jakis MM czy cos takiego!

Macko-2
05-07-2006, 14:38
Witam wszystkich ! :metal
Po długich poszukiwaniach dziurki w układzie wreszcie udałomi się uruchomić klimę (wymiana uszczelniaczy w sprężarce). Po nabiciu czynnikiem i włączeniu klimy wysokie ciśnienie rośnie do 22 atmosfer i wtedy następuje włączenie wentylatora i spadek tego ciśnienia do ok 12 atmosfer - czy takie zjawisko i wartości ciśnienia są prawidłowe ???

lyssy
05-07-2006, 15:01
Prawdopodobnie masz problem z wolnym biegiem wentylatora - przynajmniej w MkII wentylator rusza na wolne obroty w momencie włączenia klimy, a dodatkowa reakcja na znaczny wzrost ciśnienia to włączenie szybszego biegu wentylatora. A 22 bary to już "nadciśnienie" :)

Macko-2
05-07-2006, 15:50
Pomóżcie koledzy ! Co może być przyczyną nie włączania się wentylatora chłodnicy na wolny bieg przy włączonej klimatyzacji (climatronik). Wentylatory chłodnicy włączają się dopiera jak na wysokim ciśnieniu jest ok 22 atmosfery.

radzam
05-07-2006, 17:47
witam

otoz w tym przypadku to alebo problem z przekaznikiem wolnych obrotow w srzynce bezpieczniookw bodz co jest bradziej prawdopodobne to walniety rezystor wentylatra chlodnicy bardziej bym sie ku temu powodowi sklanial


ja wymioenilem i wentylatory sie wlaczaja razem ze sprezarka i jest chlodzik :metal

Macko-2
05-07-2006, 22:21
Może ktoś wie gdzie znajduje się ten rezystor i jak można go sprawdzić ?

radzam
06-07-2006, 09:26
rezystor ten znajduje sie w prawym dolnym rogu obudowy wentylatorow chlodnicy na pewno tak jesy w MKII natomiast nie wiem jak jest to w MKIII

w aso taki rezystor kosztuje 153 zl i razem z wymiana nie przekroczysz 200

w fordczesci.pl taki rezystor kosztuje 195 zl

marcel1
28-04-2007, 16:29
Jezeli załancza ci sie przy tak wysokim cisnieniu to jest to praca awaryjna tak mialem ja w MKII przy czym u mnie byl jeden wentylator dwu stopniowy nie włanczał sie pierwszy stopien uwalony był bezpiecznik termiczny od pierwszego biegu na razie zrobiłem mostek jest bez bezpiecznika