PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] szarpanie, tracenie mocy na gazie co moze byc przyczyną, pomocy



Piter90
27-03-2013, 15:28
tak jak w tytule:szarpanie, tracenie mocy na gazie co moze byc przyczyną, pomocy co moze byc przyczyna

mixol11
27-03-2013, 15:46
po takim opisie to może być wszystko
kable WN, świece, przepływka, zawór boocznikowy powietrza (krokowiec) itp itd

ja stawiam bardziej na przegrzane kable WN i świece

a jak na benzynie?

Edit: u mnie kiedys miałem problem z przetartym kabelkiem - auto chodzilo w 90% cacy, a czasami wariowało jak szalone, okazało się że gdzieś był przetarty kabelek i czasem dotykał masy

frugo
28-03-2013, 10:27
tak jak w tytule:szarpanie, tracenie mocy na gazie co moze byc przyczyną, pomocy co moze byc przyczyna
Kolego wrozka tu nikt nie jest. Po pierwsze napisz jaka to instalacja, I, II, IV generacja i jakie sa jej komponenty.
Ile km przelatane juz na LPG i czy szarpie tylko na LPG czy na PB tez, czy jest roznica cieply zimny silnik.

Piter90
28-03-2013, 19:17
Kolego wrozka tu nikt nie jest. Po pierwsze napisz jaka to instalacja, I, II, IV generacja i jakie sa jej komponenty.
Ile km przelatane juz na LPG i czy szarpie tylko na LPG czy na PB tez, czy jest roznica cieply zimny silnik.

II gen. 180000 tys km przelatane. szarpie tylko na lpg i na cieplym silniku. kable swiece filtry wymieniane
czy moze to miec cos wspolnego z butla??

---------- Post added at 19:17 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

tzn 180000 tys calk. a na gazie 65000tys

frugo
29-03-2013, 07:49
No to juz troche przelatal na LPG.

Jako ze to druga gen to nie masz duzo do sprawdzenia ;) Ja szukal bym najpredzej w reduktorze, moze juz jest bardzo zasyfiony, warto by go zregenerowac.
Poza tym trzeba zobaczyc silniczek krokowy od LPG czy w ogole dziala, wyczyscic go.

Co do butli to moze miec znaczenie nie sama butla ale zawor w niej, mozliwe ze tez sie zabrudzil i nie otwiera sie w pelni, to samo tyczy sie drugiego elektrozaworu przed redultorem.

SteelRat
06-04-2013, 23:47
swiece, przewody, cewka... wtryski gazowe, regulacja gazu,. fitry...

generalnie, na gazie duzo szybciej wychodza problemy z zaplonem, ktorych benzyna nie wykaze, czyli swiece, kable i cewka.

Rogaleskoo
11-04-2013, 13:15
Kolego wrozka tu nikt nie jest. Po pierwsze napisz jaka to instalacja, I, II, IV generacja i jakie sa jej komponenty.
Ile km przelatane juz na LPG i czy szarpie tylko na LPG czy na PB tez, czy jest roznica cieply zimny silnik.

II gen. 180000 tys km przelatane. szarpie tylko na lpg i na cieplym silniku. kable swiece filtry wymieniane
czy moze to miec cos wspolnego z butla??

---------- Post added at 19:17 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

tzn 180000 tys calk. a na gazie 65000tys

Kolega miał dokładnie takie objawy i wyszła uwalona cewka.