PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Czy to rozrząd ?????



Miszel
29-03-2013, 21:34
Witam
Odpaliłem dziś rano moje autko (mondeo 1.8td rok 2000) jak co dzień - wszystko było ok. Po jakiś 4-5 godzinach odpaliłem pochodził jakieś 2 sekundy (na postoju) zazgrzytał i zgasł. Teraz rozrusznik kręci silnikiem ale bardzo lekko i szybko, nie ma nawet chęci zagadać. Czy to może być rozrząd.Dodam, że mam cieknącą chłodnicę i miałem min płynu. Czy pompa wody mogła być przyczyna??

Proszę uzupełnić profil - dziękuję.

adeus
29-03-2013, 22:23
Sprawdzenie czy pękł pasek starczy że obudowę plastikową odchylisz. Mogło tez parę zębów zerwać do tego obudowę już trzeba zdjąć.

kuba 82
29-03-2013, 23:38
jak lekko kręci ,bez oporu to na 99% poszedł rozrząd.wiem o kilku przypadkach ze wałek rozrządu potrafił peknąć przy zerwaniu paska

N2O
30-03-2013, 00:54
U mnie się po prostu silnik zatrzymał i rozrusznik nie miał siły przekręcić - jakimś cudem nic się nie stało.
:)

Miszel
30-03-2013, 11:09
Hmmm a czy jest różnica w kosztach naprawy jeśli pasek się zerwie a przeskoczy? I który pasek mógł pęknąć bo z tego co wiem są 2

adeus
30-03-2013, 11:11
Jak się zerwie koszta duże jak przeskoczy to no cóż zależy ile przeskoczył ale koszta te same. Najpierw sprawdź co się stało zajrzyj pod obudowę.

sebcio
30-03-2013, 11:18
Jak by pękł od pompy to nic się nie stanie,od rozżądu no to może być różnie ,jak koledzy piszą zobacz czy pasek jest pod osłoną a dla pewności pokrywę zaworów do góry i luzy na zaworach sprawdź. Wesołych świąt !!!


Wyklepane na X-cover

Boniu
30-03-2013, 11:27
Hmmm a czy jest różnica w kosztach naprawy jeśli pasek się zerwie a przeskoczy? I który pasek mógł pęknąć bo z tego co wiem są 2 tak są dwa bo jeden (pierwszy) napędza pompe oleju, pompe wody i walek rozrządu a ten drugi napędza tylko pompę wtryskową.. jeśli pękł by Ci pasek napędzający pompe wtryskową to opór na rozruszniku i tak by pozostał ponieważ to wałek rozrządu daje największy opór.. także wychodzi na to że poszedł Ci ten pierwszy.. I tak jak koledzy pisali.. odegnij plastikową obudowę i sprawdz czy jest pasek.. hmm jeśli nie było kolizji Tłoki-zawory to moooże obejdzie się bez naprawy głowicy.. nie ma co czekać mundka w górę koło zdjąć,plastiki, następnie spuścić plyn wyjąć zbiorniczek wyrównawczy,lewarek pod silnik następnie odkręcić łapę przy nadkolu,odkręcic pompe wspomagania, zdjąć paski klinowe, plastikową obudowę rozrządu, i mamy wszystko na wierchu:hmm: hmm.... nie zapomniałem o czymś chyba nieee:hmm: służę radą pozdrawiam.

---------- Post added at 10:27 ---------- Previous post was at 10:24 ----------

aaa pokrywę zaworów zdejmi i tam na wycięciu ustaw ja blokowałem plaskim kluczem 15-stką:hmm:

Miszel
30-03-2013, 18:13
A więc tak. Pasek jest na swoim miejscu. Jednak jak kręcę rozrusznikiem to on się nie kręci. Jakby lekko drgał tylko.Jest napięty prawidłowo.
Pewnie zerwał się (obciął) jakiś klin co siedzi na nim koło napędzające. Dobrze myślę?

adeus
30-03-2013, 18:25
Dobrze myślisz. Ew z rozrusznikiem coś się stało i nie kręci kołem zamachowym.

Miszel
30-03-2013, 18:27
Ale paski klinowe się kręcą. Nawet kontrolka od ładowania lekko gaśnie

---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

I ten pasek rozrządu lekko się buja. Ale coś jest zerwane i aby go trąca tak

adeus
30-03-2013, 18:58
No to niestety musisz obudowę zdjąć, jeśli to coś z paskiem to dopiero po naprawie można będzie ocenić spustoszenia jakie mogły powstać. Na razie obudowa i sprawdzenie co się stało.

Boniu
30-03-2013, 20:26
A więc tak. Pasek jest na swoim miejscu. Jednak jak kręcę rozrusznikiem to on się nie kręci. Jakby lekko drgał tylko.Jest napięty prawidłowo.
Pewnie zerwał się (obciął) jakiś klin co siedzi na nim koło napędzające. Dobrze myślę? dobrze myślisz.. ale jesli mówisz że rozrusznik lekko obraca a rozrząd stoi hmm.. możliwe że rozrusznik się slizga po kole zamachowym... wiesz.. a jak byś podniósł mundka zdioł koło i plastiki tak abyś mógł dostać się do koła pasowego (wału) założył tam klucz 19 i przekręcił wałem zgodnie z ruchem wskazówek zegara (w prawo) i tak co najmniej 2 razy.. powinno obracać się bez żadnego oporu.. jeśli idzie bez oporu to raczej hmm rozrusznik się wysypał.. pisz o swoich poczynaniach a napewno ci pomożemy w rozwiązaniu tego problemu.. pozdro.

---------- Post added at 19:26 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

może też zerwało zęby z paska rozrządu..

N2O
30-03-2013, 20:27
Jak paski klinowe się kręcą a rozrząd nie to daleko nie trzeba szukać - niestety rozrząd.
:)

Wikar2
30-03-2013, 21:40
Zacznij od sprawdzenia czy masz dokrecona srube centralna walu, jak bedzie ok to pasek sie zerwal w miejscu, ktorego nie widac z gory.

Boniu
30-03-2013, 21:49
jak bedzie ok to pasek sie zerwal w miejscu, ktorego nie widac z gory. gdyby pasek się zerwał to nie był by napięty.. a kolega Miszel napisał że pasek jest napięty tylko nie obraca się..

Miszel
31-03-2013, 11:23
Dokładnie. Klinowe się kręcą normalnie.

Wikar2
31-03-2013, 16:19
Wiem co napisal kolega Miszel. Zakladam, ze sie myli bo pasek mogl sie wplatac w kola zebate niewidoczne z gory co daje wrazenia, ze jest napiety. Raczej nie ma innej opcji, skoro pasek rozrzadu stoi a klinowe sie kreca to jest zerwany.
Ewentualnie - jak pisalem wczesniej - kolo pasowe moze byc luzne i jesli nie jest jednoczesciowe (nie wiem jak jest akurat w Mdo) - moglo zerwac klin przy zbyt slabo dokreconej srubie i kolo zebate napedzajace rozrzad stoi. I tak nie wrozy to nic dobrego...
Po prostu sprawdz czy sruba centralna kola pasowego jest dokrecona, jesli tak to szukaj miejsca gdzie strzelil pasek - pisem to samo zreszta wczesniej.

Boniu
31-03-2013, 19:28
Wiem co napisal kolega Miszel. Zakladam, ze sie myli bo pasek mogl sie wplatac w kola zebate niewidoczne z gory co daje wrazenia, ze jest napiety. Raczej nie ma innej opcji, skoro pasek rozrzadu stoi a klinowe sie kreca to jest zerwany.
Ewentualnie - jak pisalem wczesniej - kolo pasowe moze byc luzne i jesli nie jest jednoczesciowe (nie wiem jak jest akurat w Mdo) - moglo zerwac klin przy zbyt slabo dokreconej srubie i kolo zebate napedzajace rozrzad stoi. I tak nie wrozy to nic dobrego...
Po prostu sprawdz czy sruba centralna kola pasowego jest dokrecona, jesli tak to szukaj miejsca gdzie strzelil pasek - pisem to samo zreszta wczesniej.
kolego Wikar2.. ale ja nie stwierdzam faktu po złości broń Panie.. tylko chodzi o to że owy pasek po zerwaniu gdyby się wplątał (a nie ma takiej możliwości bo nie ma w co się wplątać) to niestety był by luzny oki ja się zgodzę że...że napewno to pasek odmówił napędu wałka rozrządu ale bardziej prawdopodobnym jest fakt iż pasek po prostu mógł się rozwarstwić i "zęby" się najzwyczajniej zerwały a pasek jest lub może być w jednym kawałku.. mówię tak bo miałem taki przypadek w fordzie sierra... a jak tu jest nie wiem moge tylko przypuszczać.. z tond moje "przypuszczenia jak i podpowiedzi.. po czekajmy jednak na odzew kolegi Miszel.. okażę się mianowicie jaki był faktycznie powód... pozdrawiam boniu.

Miszel
01-04-2013, 13:17
Jutro zaprowadzam autko na diagnozę do warsztatu więc wszystko się okaże

Jendrekmak
02-04-2013, 12:06
powinno obracać się bez żadnego oporu.. jeśli idzie bez oporu to raczej hmm rozrusznik się wysypał..w dieslu wał nawet bez kolizji obraca się ze sporym oporem. jeśli idzie lekko to znaczy podparcie zaworów ale aż dziwne że bez kolizji

pupek86
03-04-2013, 18:53
U mnie jak była awaria rozrządu to pasek był. Rolkę i napinacz :ass: trafił. Remont 2 lata temu kosztował mnie 2700 PLN :panna:

Miszel
03-04-2013, 20:31
A więc tak: pękł mi pasek rozrządu. Na samym dole. Także zaglądając od góry był normalnie napięty. Zgięło się kilka zaworów. W warsztacie naprawa ma kosztować ok 1500 zł.

pupek86
03-04-2013, 20:57
A więc tak: pękł mi pasek rozrządu. Na samym dole. Także zaglądając od góry był normalnie napięty. Zgięło się kilka zaworów. W warsztacie naprawa ma kosztować ok 1500 zł.

zrobiłeś ten sam błąd co ja - po zerwaniu paska próbowałeś uruchomić silnik

Jendrekmak
04-04-2013, 10:50
nie błąd bo zawory stoją już w tym samym miejscu co przy zerwaniu paska i zapewne w momencie zerwania się uszkodziły. przy silniku 8 zaworowym do roboty są z reguły 2-4 zawory