PDA

Zobacz pełną wersję : Sekwencja LPG



pogrodnik
09-05-2005, 00:08
Hej,

Decyzja o zagazowaniu MKII już zapadła....
Wiem też, że bedzie to sekwencja...
Niestety wybór jest dosyć duży, więc nie zdecydowałem jeszcze co i gdzie :wall:

W związku z tym prośba do użytkowników sekwencyjnego LPG :satan: . Czy moglibyście napisać jaką instalację posiadacie i obiektywnie napisać jak się spisuje w Waszych MDO (jakie mieliście z nimi problemy podczas eksploatacji instalacji LPG) :)

Myślę, że taki wątek pomoże nie tylko mi, ale również innym którzy w najbliższym czasie staną przed podobnym dylematem :satan:

Dzięki...

jarekch
09-05-2005, 00:12
Poszukaj w starszych postach.
Temat był już kilkurotnie wałkowany i jest tam bardzo dużo informacji na ten temat.


P.S. Uzupełnij profil.

RWalentynowicz
09-05-2005, 09:29
To ja się wyłamię i odpowiem. :) Mam MkII V6 z sekwencją OMVL XXI n dream (wtryski FAST). I gdybym miał możliwość raz jeszcze montować LPG to wybrałbym jednak Prinsa (Mercedes wśród instalacji)! Auto śmiga na tej sekwencji całkiem nieźle ale nim doszło do tego rzeczy stanu to byłem na chyba 5-ciu bardzo irytujących regulacjach. Wiekszość błędów zostało usuniętych lecz nie wszystkie! Pozostało "wachlowanie obrotami" i nic nie można z tym zrobić! Podobno ten typ tak ma, że z niektórymi silnikami nie chce mu się idealnie pracować. Pewno innemu kierowcy byłoby wszystko jedno, ale mnie to strasznie drażni, że mi obroty biegu jałowego, nim auto osiągnie optymalną temperaturę, skaczą w zakresie 500 - 1000! Być może Tobie pewne niedociągnięcia byłyby obojętne, być może na Twym MDO tego typu instalka będzie śmigać bezbłędnie. Lecz jeśli tak nie jest, to ja odradzam stanowczo tego producenta...
P.S. Cena tej instalki to 5000 a Prins kosztuje 6000 (ceny za zestaw do 6-cio garowca)
Pozdrawiam

Borro
09-05-2005, 09:50
Podobnie jak kolega RWalentynowicz też się wyłamię i napisze co nie co na temat LPG bo i mi kiedyś doradzaliście w tym temacie :)
Mam dokładnie taką samą instalkę co RW i muszę przyznać, że u mnie spisuje się jak narazie idealnie. Z tego co się zorientowałem to DURATEQi nie najlepiej znoszą instalację OMVL. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w ZETECach. Narazie mam instalkę krótko, ale żadnych problemów z nią nie mam.
Spalanie to przy spokojniej jeździe około 10l gazu, a przy ostrej to 12l. Koszt instalacji z montażem to 3,5 tysia-zdecydowaniej taniej niż do V6.
Jeżeli jesteś z wawy lub jej wschodnich okolic to polecam ten zakład.

PS. RW czy te obroty to zachowanie tylko na gazie bo u mnie z kolei na gazie i benzynie przy rozgrzanym silniku utrzymują się obroty na około 1,2 tysia. Stawiam na silniczek krokowy bo już raz go czyściłem ale tak tylko się zastanawiam czy to może być spowodowane gazem?????

RWalentynowicz
09-05-2005, 10:07
PS. RW czy te obroty to zachowanie tylko na gazie bo u mnie z kolei na gazie i benzynie przy rozgrzanym silniku utrzymują się obroty na około 1,2 tysia. Stawiam na silniczek krokowy bo już raz go czyściłem ale tak tylko się zastanawiam czy to może być spowodowane gazem?????

Tego typu zachowanie występuje tylko na LPG! Silniczek krokowy mam nowy i oryginalny. Lambdy działają (jedna została wymieniona 6 miesięcy temu). Na benzynie chodzi jak złoto! Nie mam pojęcia co może być przyczyną a mój gazownik również skapitulował :wall: Pozostało mi tylko patrzeć na to przez palce. :(

Graluu
09-05-2005, 10:13
ja od ponad roku mam instalkę Landi Renzo, zrobiłem na niej ok 40 kkm i jestem z niej zadowolony, choć na początku nim znalazłem zakład który umie coś takiego wyregulować myślałem że ją zdemontuję, ale od momentu wyregulowania chodzi jak złoto.
Musisz koniecznie znaleźć zakład który umie założyć i wyregulować tego typu instalkę, bo inaczej będzie :ass:

Borro
09-05-2005, 10:14
PS. RW czy te obroty to zachowanie tylko na gazie bo u mnie z kolei na gazie i benzynie przy rozgrzanym silniku utrzymują się obroty na około 1,2 tysia. Stawiam na silniczek krokowy bo już raz go czyściłem ale tak tylko się zastanawiam czy to może być spowodowane gazem?????

Tego typu zachowanie występuje tylko na LPG! Silniczek krokowy mam nowy i oryginalny. Lambdy działają (jedna została wymieniona 6 miesięcy temu). Na benzynie chodzi jak złoto! Nie mam pojęcia co może być przyczyną a mój gazownik również skapitulował :wall: Pozostało mi tylko patrzeć na to przez palce. :(

hmmm no to chyba pozostaje mi wymiana silniczka krokowego bo od czegoś muszę zacząć. Oby na tym silniczku się skończyło :)

RWalentynowicz
09-05-2005, 10:20
PS. RW czy te obroty to zachowanie tylko na gazie bo u mnie z kolei na gazie i benzynie przy rozgrzanym silniku utrzymują się obroty na około 1,2 tysia. Stawiam na silniczek krokowy bo już raz go czyściłem ale tak tylko się zastanawiam czy to może być spowodowane gazem?????

Tego typu zachowanie występuje tylko na LPG! Silniczek krokowy mam nowy i oryginalny. Lambdy działają (jedna została wymieniona 6 miesięcy temu). Na benzynie chodzi jak złoto! Nie mam pojęcia co może być przyczyną a mój gazownik również skapitulował :wall: Pozostało mi tylko patrzeć na to przez palce. :(

hmmm no to chyba pozostaje mi wymiana silniczka krokowego bo od czegoś muszę zacząć. Oby na tym silniczku się skończyło :)

Ty lepiej pojedź na WDS`a nim wydasz kasę na nietrefioną inwestycję :satan:

Borro
09-05-2005, 10:22
Musisz koniecznie znaleźć zakład który umie założyć i wyregulować tego typu instalkę, bo inaczej będzie :ass:

Kurcze, tak sobie pomyślałem, a zadzwoń do tych moich magików z Mińska Mazowieckiego (608 807 920 - Paweł) oni mają bardzo duże doświadczenie w montażu i obsłudze OMVL. Może coś poradzą. Z tego co wiem to ludzie z całego Mazowsza do nich zajeżdżają.

Truszek
09-05-2005, 16:29
To może i ja 3 grosze od siebie dorzucę :satan:

Instalka BRC Sequent - ma już 2 lata (ale zrobiłem na niej tylko 30 kkm), koledzy znają historię więc o tym nie będę pisał.
Ostatnio nie dawałem sobie z nią rady - skakanie, szarpanie silnika i dodatkowo falowanie obrotów połaczone z gaśnięciem silnika :jezyk1: .
Znalazłem wreszcie porządny warsztat - przedstawicielstwo BRC - i umówiłem się na wizytę opisując przez telefon co się dzieje.
Przed wyjazdem na wizytę zmieniłem przewody i świece (nawet przerwę na świecach kazałem zmiejszyć do 1,0) i ... auto zmieniło się nie do poznania, miał delikatne falowanie obrotów na biegu jałowym i trochę za ostro reagował na poruszanie pedałem gazu, wyczułem jedną dziurę w obrotach przy 4000 obr/min.
Następnego dnia pojechałem na regulację - podłączyli kompa, przemapowali komputer od gazu skasowali 50 pln i wypędzili do domu.
Po zabiegu wszystko jak ręką odjął, nie ma chuśtawki obrotów, nie ma szarpania, nic mnie nie wqur..a!!! Nareszcie mam pozrądek z instacją i spokój z samochodem.
Kurde, nawet nie wiedziałem jaki bałagan przewody i świece potrafią w samochodzie robić.

Pozdróffka

adasn
09-05-2005, 16:38
Panowie mam pytanko jak sprawuje się BRC w mundziach I czy wszystko jest ok.?
I na jaką ocene oceniacie w skali: 1-6 ? :pad: :pad: :pad:

Borro
09-05-2005, 17:07
[/quote]Ty lepiej pojedź na WDS`a nim wydasz kasę na nietrefioną inwestycję :satan:[/quote]

8O kurcze to ja już nie wiem co robić, jedni mi doradzają wymianę silniczka krokowego (że niby tylko on odpowiada za obroty), a inni (nie tylko ty) żeby jechać na podłączenie do kompa, że niby kompem da się ustawić obroty :jezyk1:
Kurde co co ja mam wpierw zrobić :(

RWalentynowicz
09-05-2005, 18:08
Ty lepiej pojedź na WDS`a nim wydasz kasę na nietrefioną inwestycję :satan:[/quote]

8O kurcze to ja już nie wiem co robić, jedni mi doradzają wymianę silniczka krokowego (że niby tylko on odpowiada za obroty), a inni (nie tylko ty) żeby jechać na podłączenie do kompa, że niby kompem da się ustawić obroty :jezyk1:
Kurde co co ja mam wpierw zrobić :([/quote]

Nie powiedziałem, że kompem da się obroty ustawić! Mówię tylko, że szkoda byś inwestował w element, który może być całkiem sprawny! Stoję na stanowiski, iż lepiej wydać trochę kasy na porządną diagnostykę jak wyrzućić w błoto...

PiDI
09-05-2005, 19:02
BRC SEQUENT 24
mogę polecić
instalacja dokładnie rok temu
działa bez awaryjnie (po 15 tys. wymiana filtru fazy lotnej gazu)
auto ma bardzo dobre osiągi
jestem bardzo zadowolony

POLECAM

Mondeo I 1,6 16V HB - BlueMetalic

mareckis
09-05-2005, 19:52
A ja pochwalę moją instalkę (jak w podpisie). Wiem, że jeden z naszych kolegów kilka razy pisał niepochlebne opinie o niej ale ja mogę się wyrażać w samych superlatywach. Miałem też instalować OMVL, nawet gazownik (notabene naprawde "inteligenyny" choć z cieszącej się średnia renomą fimie) polecał mi OMVL jako, że akurat w dobrze spisują się w Zetec'ach. Ale mój znajomy ma właśnie taką instalkę i ciągłe problemy z jej regulacją. U mnie spalanie i dynamika jak w przysłowiowym zegarku. Ale gdyby finanse pozwoliły, to oczywiście polecam holenderskiego Prince'a.

krzys-68
09-05-2005, 21:07
MKIII z sekwencją Elpigaz od 2002r :) ,aktualnie 100000km na LPG bez uszczerku :) .Ale przeglady są wazne i ich nie omijam :metal

Borro
10-05-2005, 10:24
Ty lepiej pojedź na WDS`a nim wydasz kasę na nietrefioną inwestycję :satan:

8O kurcze to ja już nie wiem co robić, jedni mi doradzają wymianę silniczka krokowego (że niby tylko on odpowiada za obroty), a inni (nie tylko ty) żeby jechać na podłączenie do kompa, że niby kompem da się ustawić obroty :jezyk1:
Kurde co co ja mam wpierw zrobić :([/quote]

Nie powiedziałem, że kompem da się obroty ustawić! Mówię tylko, że szkoda byś inwestował w element, który może być całkiem sprawny! Stoję na stanowiski, iż lepiej wydać trochę kasy na porządną diagnostykę jak wyrzućić w błoto...[/quote]

Byłem wczoraj "na kompie" i kolo powiedział, że jeżeli jest tylko problem z obrotami to nie ma sensu podłączać autka pod kompa bo to i tak nic nie da. W Mondeo za obroty odpowiada tylko i wyłacznie silniczek krokowy więc chyba dziś go zamówię, a w sobote wymienię.