PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Zawias -55/-40



BlackBurn
02-04-2013, 12:46
Jak myslicie opłaca się to kupić ?
http://www.ebay.de/itm/Suspension-Sportfahrwerk-Ford-Mondeo-55-40mm-/350683709142?pt=DE_Autoteile&hash=item51a660bed6

zajec
02-04-2013, 18:12
zależy, czy auta używał będziesz normalnie czy raczej okazyjnie. Bo jeśli normalnie, to gra nie warta świeczki... nie dość że plomby w zębach pogubisz, to jeszcze zawiasy wykończyć (wszystkie tuleje i łączniki polecą nim się obejrzysz).
Jeśli auto ma być używane okazjonalnie, to do amorków dorzuć tuleje poliuretanowe (zapewne tylko na zamówienie), kółko jakieś 16" i gumę nisko profilową i będzie wyglądał kozacko... Ale to zestaw w zasadzie raczej na tor, bo po ulicach nie wyobrażam sobie na czymś takim jeździć...
Swoją drogą, czy do mk1 warto tyle $$ dokładać, skoro blacha jeśli jeszcze jakimś cudem nie rdzewieje, to pewnie niedługo zacznie? Rudzielec jest wredny i jak raz wlezie, póki nie zeżre całej blachy, to nie wyjdzie...
Jeszcze do niedawna też inwestowałem jak szalony w moje mk1, ale jednak rudzielec nie daje za wygraną i niestety musiałem się poddać. Teraz już tylko będę robił to, co faktycznie niezbędne (hamulce, płyny), aż do momentu gdy silnik padnie, albo podłoga odleci (zapewne to drugie przyjdzie szybciej)...

BlackBurn
02-04-2013, 21:09
Sporych przebiegów nie robię, ale fakt do użytku codziennego. Amortyzatory pocą się więc i tak nie długo będą wymieniane. Więc wymyśliłem że zamiast robić zawieszenie seryjne to wmontuje jakiś zawias na minusie.

Linarr
02-04-2013, 23:25
za taką cenę cudów się nie spodziewaj... nawet ori amory mogą więcej kosztować