PDA

Zobacz pełną wersję : Mk3 kombi, Diesel, pomożecie ?



YatzeK
03-04-2013, 12:40
Co myślicie? Warto?

http://otomoto.pl/ford-mondeo-automat-diesel-serwisowany-C25203151.html???

No i teraz konkretniej - szukam Mk3 z końcówki produkcji - diesel, kombi, automat. W związku z tym parę pytań:



Czy szukać 2.2, czy 2.0 będzie wystarczające? Pytam bo miałem przyjemność pojeździć liftbackiem 2.2 z 6-biegowym manualem i jechało świetnie, a nie chciałbym się sromotnie rozczarować słabszym silnikiem w cięższym przecież kombi.
Czy połączenie diesla i automatu to w tym przypadku dobry pomysł? Czy te skrzynie są trwałe, czy problematyczne?
jak wygląda trwałość kół dwumasowych w tych silnikach? I jak sprawdzić stan dwumasy przy automacie? Bo w manualu przerabiałem na własnym aucie i dam sobie radę :-)
czy Mk3 były produkowane jeszcze w 2007r czy to tylko ściema sprzedawców i tak naprawdę chodzi o pierwszą rejestrację?


Z góry dzięki

pozdrawiam

Y

Domelo
03-04-2013, 13:05
Czy szukać 2.2,

2.2 nie występował z automatem ;)



Czy te skrzynie są trwałe, czy problematyczne?

Raczej dość trwałe i mało awaryjne - w przeciwieństwie do poprzednich 4-biegówek. Ta skrzynia która jest zamontowana w aucie z ogłoszenia występuję też w wielu innych markach np. VW - jednak wiadomo, że każda marka wprowadza sobie jakieś swoje drobne zmiany ;)



jak wygląda trwałość kół dwumasowych w tych silnikach? I jak sprawdzić stan dwumasy przy automacie?

W automacie w mk3 nie ma koła dwumasowego :bigok:



czy Mk3 były produkowane jeszcze w 2007r czy to tylko ściema sprzedawców i tak naprawdę chodzi o pierwszą rejestrację?

Były produkowane.

---------- Post added at 13:05 ---------- Previous post was at 13:03 ----------

http://www.prnd.pl/automatyczna-skrzynia-biegow-jf506e-jatco,4,31.html

Tutaj masz sporo informacji o tej skrzyni.

YatzeK
03-04-2013, 13:14
Jaaa Cię!

Dzięki za solidne info :-)

A co powiecie o tym egzemplarzu?

Domelo
03-04-2013, 13:20
Generalnie ten egzemplarz na zdjęciach wygląda całkiem przyzwoicie, raczej wszystkie elementy leżą jak powinny (w mondeo często są dziwne szpary między zderzakiem a grillem, czy grillem a maską, a tutaj tego nie ma) - trudno cokolwiek więcej powiedzieć, najlepiej jest obejrzeć na żywo.

Moim zdaniem cena trochę niska jak na rocznik 07', no ale może to też kwestia tego, że wyposażenie średnie :niewiem: Choć w sumie najważniejsze elementy są - klimatronik, ESP i podgrzewana przednia szyba :bigok:

mbaranek
03-04-2013, 14:03
Data rejestracji 01/2007 - obstawiam ze data produkcji to 2006

Pogodny
03-04-2013, 14:06
Poproś o nr VIN i po zdekodowaniu będziesz wiedział wszystko co do tego kiedy gdzie i jaki wyszedł z fabryki

YatzeK
03-04-2013, 15:25
W sumie czy to początek 2007 czy końcówka 2006 to nie ma dla mnie większego znaczenia. Tyle, że planowałem leasing, a tam na koniec leasingu samochód musi mieć max. 10 lat. No i zawsze to lepiej wziąć na 4 lata niż na 3 :-)
Tylko nie wiem, czy da się przepchnąć datę 1 rejestracji jako datę produkcji...

---------- Post added at 15:25 ---------- Previous post was at 15:21 ----------


trudno cokolwiek więcej powiedzieć, najlepiej jest obejrzeć na żywo.
To oczywiste, ale mam do niego 300km, więc chcę zasięgnąć opinii mądrzejszych zanim stracę na to dzień :-)


Moim zdaniem cena trochę niska jak na rocznik 07', no ale może to też kwestia tego, że wyposażenie średnie
Średnie? Mi się wydawało więcej niż dobre...

Co jeszcze było dostępne w tych rocznikach? Zaznaczam, że fabryczne navi ani skóry mnie nie podniecają.

pozdrawiam

Y

Domelo
03-04-2013, 15:34
Średnie? Mi się wydawało więcej niż dobre...

Dla większości wystarczające - ale nie ma grzanych, skórzanych czy nawet welurowych foteli, nie ma navi ani nawet radia sony, nie ma srebrnych relingów, nie ma chromowanych dodatków na zewnątrz itd. ;)

---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 15:32 ----------


Co jeszcze było dostępne w tych rocznikach? Zaznaczam, że fabryczne navi ani skóry mnie nie podniecają.

Nie doczytałem :helm:



Co jeszcze było dostępne w tych rocznikach?

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/104849-Moje-ma%C5%82e-czarne-mk3-2-2

rocznik 06' - kolega w swoim aucie ma prawie wszystko :zakrecony:

YatzeK
05-04-2013, 10:27
<OT>

Posiadam Eryka T610 i nie jest mi specjalnie potrzebny. Służę ;-)

</OT>

YatzeK
05-04-2013, 14:17
I jeszcze jedna rzecz: mam do niego dość daleko, a że niewiele jest kombi w automacie to pewnie się do niego wybiorę.

Tylko czy ktoś z Krakowa lub okolic może polecić jakiś naprawdę porządny serwis, gdzie mógłbym się wybrać na dokładne sprawdzenie?
Nie musi być autoryzowany, ważne, żeby się znali na rzeczy i uczciwie do sprawy podeszli i pomogli, a nie tylko skasowali parę stówek :-)

dzięki z góry :-)

pozdrawiam

Y

Domelo
05-04-2013, 14:34
Tylko czy ktoś z Krakowa lub okolic może polecić jakiś naprawdę porządny serwis, gdzie mógłbym się wybrać na dokładne sprawdzenie?

Zapytaj może w grupie Małopolskiej - tak będzie najszybciej ;)

Willy
05-04-2013, 22:17
No to ja Ci podpowiem.
Mieszkam w Wadowicach i mogę polecić swojego mechanika.
Taka scieżka: amory, zbieżność, lakier, podwozie i komputer kosztuje do 150 zł u nich.

YatzeK
15-04-2013, 12:57
Dobra panowie to teraz brutalne pytanie - to jak to TAK NAPRAWDĘ jest z trwałością i awaryjnością silników TDCI? Szukam dużego kombi a niewiele droższe są Vectry C z niezawodnymi fiatowskimi JTD. No i mam dylemat...

Dzięki

pozdrawiam

Y

elektriko
16-04-2013, 09:51
zespół napinacza paska wieloklinowego raz na 40kkm, może częściej - objawy są takie, że silnik chodzi jak traktor, zwłaszcza na zimno
wtryski - to jest auto z 2006, więc już nie powinno być problemów z opiłkami z pompy paliwa i powinny wystarczyć na dłużej, ale jeżeli nie były robione (a przy tym przebiegu raczej nie były), to prędzej czy później będziesz je robił
dwumasy tu nie masz
przy słabych, lejących wtryskach EGR może się wysypać
w wersji z manualną skrzynią wszelkiego rodzaju uszczelniacze półosi często bywają do wymiany. Nic poważnego, raczej nie cieknie z nich ciurkiem ;)
reszta osprzętu raczej nieczęsto się psuje
często będziesz wymieniał lampki podświetlające tylną rejestrację.

Poproś o dokładniejsze zdjęcia wnętrza. Jak na ten przebieg to IMO coś za bardzo się błyszczy kierownica.
jeżeli chodzi o sam opis... to według mnie w MDO nie było klimatyzowanego schowka, nie słyszałem nic o otworze na narty i fabrycznej kontroli ciśnienia w ogumieniu. "pakiet chrom" też jakiś taki naciągany ;)

Willy
21-04-2013, 20:20
Vectra C jest droższa i to sporo.A zwłaszcza w porównywalnych rocznikach. Miałem Signuma z 2003 roku. Sprzedałem za 23 tysie. Mondziak z tego roku kosztuje 10 tys mniej.
Co do silników to także nie rewelacja. Sporo siedziałem na vectraclub więc różowo nie jest.

Jareczek1980
22-04-2013, 12:13
vectra ma też sporo droższe części

mbaranek
23-04-2013, 05:56
Sporo siedziałem na vectraclub więc różowo nie jest.
Ja siedze dalej... W VC (1.9CDTI) problem wtryskow/pompy nie istnieje, dwumasa to w duzej mierze zalezy od uzytkownika. Jedynie co to kolektor, ale za 350zl da sie go zregenerowac i problem nie powraca. Reszta (DPF, EGR, Turbo) jak w wiekszosci diesli.

YatzeK
29-04-2013, 11:09
No to ja Ci podpowiem.
Mieszkam w Wadowicach i mogę polecić swojego mechanika.
Taka scieżka: amory, zbieżność, lakier, podwozie i komputer kosztuje do 150 zł u nich.

A nie miałbyś czasu/możliwości/chęci zrobić dla mnie oględzin tego cuda? Razem z wizytą u mechanika? Pokryję oczywiście koszty i dorzucę coś w ramach podziękowania :-) Dla mnie to i tak wyjdzie taniej niż poświęcić cały dzień na wycieczkę ponad 300km w jedną stronę :-)

Willy
29-04-2013, 13:49
Ja Ci powiem tak:
Gdybyś zrezygnował z automatu to sprzedaje znajomy mi dziadek:
http://otomoto.pl/ford-mondeo-wymienione-wtryski-i-dwumas-C27233468.html
I wiem że to autko jest pewne.

Z tym przebiegiem w szwajcarze to mi się specjalnie wierzyć nie chce.

YatzeK
29-04-2013, 14:05
Akurat na automat się za wszelką cenę nie napalam (chociaż 95% jeżdżę po zakorkowanym mieście więc to istotny argument), ale rocznik odpada - chcę to brać w leasing na 3-4 lata, wa 2005r. dostanę leasing max. na 2 lata (o ile w ogóle) i będę miał wysokie raty...

Ale dzięki za propozycję, na pewno interesująca.

Przebieg szwajcara też mi jakoś zaskakująco nieduży, ale jak mawia mój znajomy - auto używane nie ma przebiegu tylko stan licznika ;) - dlatego ważniejsze jest dla mnie w jakim jest naprawdę stanie i dlatego chciałbym na ile to możliwe, obejrzeć go zdalnie :) zamiast jechać samemu...

YatzeK
06-05-2013, 15:30
A co powiecie na ten egzemplarz? Może ktoś go widział?

http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0tdci-130km-silver-x-salonpl-C28872013.html

Co prawda raz jest 115KM, a raz 130 (da się to jednoznacznie rozpoznać na pierwszy rzut oka?), ale jeżeli rzeczywiście serwisowany i ta historia serwisowania jest udokumentowana to może warto?

Albo ten?
http://moto.gratka.pl/tresc/ford-mondeo-2-0tdci-chip-150km-alu-klimatr-14909250.html

A w ogóle widzę coś dziwnego - prawie nie ma prywatnych ofert sprzedaży - albo komisy albo sprowadzane, co co kaman?

elektriko
06-05-2013, 20:42
Tak to już jest na otomoto :)

Bierz vin, sprawdzimy co tam wyjechało z fabryki ;), niech Ci wyślą skan papierów. A lekko powyżej 20k nie ma niczego interesującego?

Wysłane z mojej lodówki Mińsk

YatzeK
06-05-2013, 23:29
Tymczasem...

... chyba znalazłem pierwszy samochód, po który naprawdę z przekonaniem gotów byłbym pojechać te 400km. Co myślicie?

http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo-2007-2-2-tdci-prywatnie-salon-2007-CID5-ID2OCE3.html

Co prawda nie automat i kolor dokładnie taki jakiego nigdy nie chciałem, ale z drugiej strony, kolorem się nie jeździ :-)

elektriko
07-05-2013, 07:47
Bierz vin :)) najpierw zobacz, co tam powinno być. Na oko wygląda uczciwie.

Wysłane z mojej lodówki Mińsk

AndiK
07-05-2013, 11:11
Tymczasem...

... chyba znalazłem pierwszy samochód, po który naprawdę z przekonaniem gotów byłbym pojechać te 400km. Co myślicie?

http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo-2007-2-2-tdci-prywatnie-salon-2007-CID5-ID2OCE3.html

Co prawda nie automat i kolor dokładnie taki jakiego nigdy nie chciałem, ale z drugiej strony, kolorem się nie jeździ :-)

Witam.
Wydaje mi się, że auto ma inny odcień maski i zderzaka przedniego, więc zapewne jakąś przygodę kolizyjną lub wypadkową miało i było malowane.

Willy
07-05-2013, 14:06
Yatzek, trochę się dziwię....dostałeś na tacy pewniaka od prywatnej osoby, w bardzo dobrej cenie, ze świeżo wymienionymi najdroższymi podzespołami....ja się zapytam o co kaman ;)

YatzeK
07-05-2013, 16:09
Kaman o to, że nie chcę w ciemno zaryzykować 20 tysięcy i próbuję się upewnić, bo może napalony nie widzę czegoś oczywistego.

Poza tym o ile mnóstwo rzeczy kupuję online, to jakoś taka metoda zakupu samochodu jakoś do mnie nie przemawia :-)

A gdzie ty widziałeś informację o świeżo wymienionych podzespołach? Jest tam o przeglądach, ale o wymianach nic nie widziałem...

Taurus
07-05-2013, 16:25
Co myślicie? Warto?

http://otomoto.pl/ford-mondeo-automat-diesel-serwisowany-C25203151.html???

No i teraz konkretniej - szukam Mk3 z końcówki produkcji - diesel, kombi, automat. W związku z tym parę pytań:



Czy szukać 2.2, czy 2.0 będzie wystarczające? Pytam bo miałem przyjemność pojeździć liftbackiem 2.2 z 6-biegowym manualem i jechało świetnie, a nie chciałbym się sromotnie rozczarować słabszym silnikiem w cięższym przecież kombi.
Czy połączenie diesla i automatu to w tym przypadku dobry pomysł? Czy te skrzynie są trwałe, czy problematyczne?
jak wygląda trwałość kół dwumasowych w tych silnikach? I jak sprawdzić stan dwumasy przy automacie? Bo w manualu przerabiałem na własnym aucie i dam sobie radę :-)
czy Mk3 były produkowane jeszcze w 2007r czy to tylko ściema sprzedawców i tak naprawdę chodzi o pierwszą rejestrację?


Z góry dzięki

pozdrawiam

Y

Jeździłem Mk III 2.0 ze 130 KM i skrzynią automat bardzo sympatycznie zużycie paliwa niskie na trasie nawet około 5.5 i plus możliwość manualnej zmiany biegów na kierownicy coś jak F1. Jeździłem kombi i przy 130KM nie był wołowaty, zdecydowanie odraczam 115 KM, natomiast 2,2 ma defektowe sprężarki.
Przejechałem 102 000 km, jedyny defekt poważny całkowite rozsypanie się sprężarki po 57 000 km, było to jednak spowodowane wadą materiałową, co dyrekcja z Kolonii oficjalnie potwierdziła.
Skrzynia bez zarzutu, Mk III były produkowane do chyba sierpnia 2007

elektriko
07-05-2013, 17:48
O jakiej sprężarce piszesz?

Wysłane z mojej lodówki Mińsk

YatzeK
07-05-2013, 17:49
natomiast 2,2 ma defektowe sprężarki.
Hmmm, o tym akurat pierwsze słyszę. Coś bliżej powiesz?

YatzeK
22-05-2013, 11:03
Wyobraźcie sobie, że zdecydowałem się na jeden z samochodów, o których rozmawialiśmy, skompletowałem dokumenty, w zeszłym tygodni podpisałem umowę leasingu i nadal nie mam tego samochodu!

Jeżeli kiedykolwiek będziecie planowali leasing czegokolwiek Z DALEKA OD IDEA BANKU / IDEA LEASING !!!!!!!!!!!

Takiego burdelu, niekompetencji i olewania klienta nie spotkałem jeszcze NIGDY i NIGDZIE !!!

Nawet ZUS działa sprawniej i jest bardziej przyjazny dla klienta!

Nie wiem jeszcze jak ta sprawa się skończy, na razie możecie o tym poczytać na Fanpage Ideabanku, ale jak do jutra nie zostanie sfinalizowana, to zapewne będzie coś o tym wiadomo w gazetach zajmujących się problematyką finansów, biznesu i motoryzacji...